Podávate po prvých príkrmoch umelé mlieko?

22. aug 2023

Ahojte, dnes sme zaviedli druhu zeleninu a zjedol celkom vela ale dala som aj UM. To nemam robit, ze? Mam sa mu snazit obedne mlieko uplne vymenit za prikrm? Trosku som uz z toho mimo. Dakujem Vam.

anavixy
22. aug 2023

Podla toho kolko spapa, ked zje dost, tak nemusis dat mlieko. Ked zje malo, tak das. Zasa nemusis hned ako dopapa davat mlieko, ale ked za pol hodinu-hodinu, proste pred spanim ako ti to vychadza ponuknes a dieta to vypije, tak preco nie. Na uplne nahradenie mlieka mas este cas, ved ste len zacali. Riad sa dietatom.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
22. aug 2023

Mala ma 4.5m, po prikrme este pije mlieko

autor
22. aug 2023

@veronikaszabova ale hned? ci az s odstupom? lebo dnes zjedol zemiaku fakt, ze dobre a este aj 130 ml mlieka, ze ci ho neprepchavam, mam pocit ako keby nikdy nemal dost...
tiez mame 4.5 mesiaca...

autor
22. aug 2023

@anavixy on ale nema klapku on by jedol hned a reve ked mu mlieko zoberiem, zemiak mu vyrazne chuti viac...

veronikapetra
22. aug 2023

Moj maly cca do 6mes. chcel aj UM, zjedol sice slusnu davku cohokolvek ale kym nemal aj mlieko, nebol spokojny. Az casom sa to upravilo a mlieko nahradila zelenina/kasa/ine.. Teraz ma 8mes. a mlieko ma na ranajky, obed, veceru a zas desiata/olovrant je cokolvek ine.

veronikaszabova
22. aug 2023

Cca za 5min 🙂
Prikrmu zje tak 10/15 lyziciek a mlieka cca 140ml

autor
22. aug 2023

@veronikaszabova oki som sa bala, ze robim nieco zle, ze mu nemam potom davat mlieko a ucit ho byt na obed bez 🙈

autor
22. aug 2023

@veronikapetra aha super lebo mam z neho pocit, ze by zjedol, lyzicku, misku a cokolvek co pred neho postavim 🙈

veronikapetra
22. aug 2023

😂 to som mala doma aj ja.. asi to chce len cas, ja som mu to UM v pohode hned dala, ved by inak zjedol aj mna.

anavixy
22. aug 2023

Bud rada, ze mu chuti 🙂 ono sa to postupne urcite vyvinie a to mlieko skutocne nahradis prikrmom, ale v to to veku a pri druhej zelenine je to este velmi skoro

3petka
22. aug 2023

Ja po prikrme dávam aj mlieko. Ešte spapa malo takze sa potrebuje dojest. Má prestávku takých 15-30 min a niekedy aj nie lebo hladný ale už nechce prikrm

nikpa
22. aug 2023

Pokiaľ neplače, že ho bolí bruško lebo by bol prejedeny tak nech papá 🙂 keď po prikrme ešte vidíš, že chce mlieko, kľudne mu daj. Ešte je maličký, mlieko potrebuje a kludne aj po prikrme.

autor
23. aug 2023

@veronikaszabova som sa bala, ze nieco robim zle, ale tak casom uz to mliecko po prikrme potrebovat nebude 🤷‍♀️

veronikaszabova
23. aug 2023

Casom zje viacej prikrmu, potom uz nebude chciet mlieko. Nasa mala dneska zemiak a tekvicu (nevazim kolko zjedla, ale dala si dost). A cca o 10min scucla este 80ml mlieka. Ja pocitam s tym, ze minimalne 3m bude este pit mlieko po prikrme

angeli121212
23. aug 2023

Pozri náš má 7 a pol mesiaca, prikrmujem od 4 a pol a stále sa občas po jedle ešte nakojí.

autor
23. aug 2023

@veronikapetra ano, ja som sa len pytala, lebo on by zjedol aj 5 zemiakov keby rozmixujem a aj pol litra mlieka 😳😁

autor
23. aug 2023

@veronikaszabova ja si tiez myslim, len ja urobim 133 ml porciu lebo keby urobim aj 166 ml zje aj to...