Ročný chlapček nemá zúbky a nevie papať

leminka
18. feb 2016

Ahojte maminy. Môj ročný synček nemá ešte ani jeden zúbok a tým pádom nevie papať poriadne tuhšiu stravu. Polievky aj mäsko papá iba mixované. Zvládne chlebík po maličkých kúskoch, alebo kukuričné chrumky. Nevie si jedlo požuť, minule sa mu kúsok chlebíka spriečil v hrdle a toľko ho napínalo, až sa povracal. Neviem, mám ho trénovať ďalej tými malými kúskami, alebo počkať na zuby? sama mám strach z toho, že sa mi zadrhne... Za všetky dobré rady vopred ďakujem 🙂

leminka
autor
18. feb 2016

@zitaje Pochopila 🙂

leminka
autor
18. feb 2016

.....a dík aj za srdiečko 😉

lauricka
18. feb 2016

@leminka tak ak je inak vsetko v poriadku, co sa tyka zubov, to vam asi len lekar vie povedat, tak normalne by som pokracovala, ako robite. Ved deti casto nemaju este zuby v case prvych prikrmov a tak isto to robia, pomalicky, po troske po kuskoch...Inak, tiez som dlhsie mixovala, vedeli sa mi dlhsie "drhnut" jedlom, prvy zub mali v deviatom mesiaci, dnes maju styri roky a normalne jedia 🙂. Mladsej tiez stale casto mixujem, ci pucim...vie zjest aj kusky, ale to by som pri nej asi hodiny musela sediet, aby zjedla nejake normalne mnozstvo po kuskoch a to nejak nestihame :D. Urcite bude aj ona normalne jest. A aj vase dieta tak isto 🙂

jasminet
18. feb 2016

inak, mojej som do 15m mixovala a v 1,5roku sedela vo viedni v restike a zula sniclu vacsiu nez tanier, len jej tak oci svietili a struhanka lietala vsade okolo 😀 😀 😀

galixx
18. feb 2016

Ahoj, ja by som ta len chcela ukludnit s tymi zubkami, mojej dcerke vysli prve az v 16 mesiacoch a potom jej rastli jeden za druhym. Do 15 mesiacov jedla len mixovane, potom som jej do mixovaneho pridavala mensie kusky. Teraz ma 2,5 roka a zje cokolvek