8-mesačné dieťa nechce papať kúsky

7. júl 2023

Prosim poradte alebo ma uistite, ze v tom niesom sama
Mam 8mes dietatko, prikrmujeme od 4.5mes, mixovane, sem tam kusok chlebika,rozku, sendvica - trapenie premiela to v tych ustach kruti jazykom, v ustach litre sliny uplne vsetko rozmocene no neprehltne len ju natahuje
Co sa tyka prikrmu- pomixovane, 2 mes sme bojovali s 3-4lxzickami, teraz uz zvladne tak 140-180ml kedy ako, snazila som sa dat popucenu mrkvu do prikrmov - napinalo ju, tyzden som kazdy bozi den umyvala podlahy co vygrcala vsetko..
Z okolia len pocuvam aka som matka ked som dieta nenaucila na kusky a ze mi dieta nevezmu do skolky lebo nebude vediet jest kusky
Aj ked dam nieco do ruky ( kus bananu, mrkvy, chlebika) neda si to do ust, radsej sa s tym hra
Zn- zdeptana matka

pribinak
7. júl 2023

Prečo zdeptana matka? Na 8 mes úplne v pohode

jaskolka
7. júl 2023

8 mesačne absolútne nemusí jest kúsky. Veď mnohé deti ešte ani jeden zub nemajú v tom veku. Kde sa ponáhľas? Co ju uz dávaš zajtra do škôlky, že toto riešiš? Normálne jej dávaj po mixované, nepočúvaj bludy okolia a nerieš nezmysly, či ti ju o pár rokov vezmú do škôlky,lebo v 8 mesiacoch ešte neje kúsky 🙈🙈🙈🙈

katka281
7. júl 2023

Ja som do roka musela mixovat vsetko. Po roku sa nas syn pekne rozjedol a naucil sa pomaly zut. Dajte malej cas, ked ju natahuje tak jej mixujte/pretlacajte. Je rozdiel ako jedava 8 mesacne dieta a trojrocne, do skolky mate este veeelmi daleko.

basska_b
7. júl 2023

Toto ma pobavilo, 8mesacne neje kúsky -> nevezmu ho do skolky 🤣🤣 to ti kto povedal? By som si zaklopala na celo a sla dalej... pre dieta do 1 roka zostava hlavnou zlozkou potravy milieko. S ostatnym sa len zoznamuje, aj to opatrne. Akurat som.videla video, ako sa moze dieta zadusit hroznom, jablkom, párkom... su nejake specialne sietky, cez ktore deti žužlú melón a pod... no vselijake srandy sa daju robit s jedlom

autor
7. júl 2023

@basska_b no povedali mi to jednak clenovia rodiny a nezavisle dve pediatricky ze ako 8mes by malo jest kusky..a tato veta do 1roka hlavne mlieko je zastarala a ohanaju sanou matky, ktorym dieta neje jedlo tak sa vraj chlacholia,ze jedlo netreba staci mlieko..tieto sietky sme skuali nefuguje u nas

mamusa123456789
7. júl 2023

My sme najstaršej mixovali ešte v 14-15 mesiacoch, do škôlky šla ako 3 ročná bez problémov a vedela vtedy už prezuvat, zo sú také debiliny co ti povedali, hlave tie premotivované pediatricky, daj sa do pohody a pomaly skúšajte

guiseppinka
7. júl 2023

Moja najstarsia, ma 8, doteraz nezje napr nastruhane jablko s mrkvou... Bud cele alebo total hladke... Nic medzitym... Tiez som to riesila, potom sa na to vysrala, presla na kupovane hippky (tam jej kusky nejako nevadili) a je tu...

werony_n
7. júl 2023

Moja dcéra tiež odmietala kúsky, tiež som bola z toho nešťastná, ale prešlo to a začala pekne papať. Konzultovala som to aj s lekárkou z gastra a povedala, že je to ok, že proste raz začne. Takže nerieš , čo ti kto hovorí, každé dieťa je iné.

simona92101
7. júl 2023

Mne povedala pediatricka ze v 8 mesiacoch uz ma dieta prespat celu noc a nema co pytat v noci mlieko 🤦‍♀️ neviem ci uz sniclu jej mam dat namiesto mlieka 🤣
Dcerka ma teraz 9 mesiacov a tiez este mixujem,lebo ju napina.idu jej 4 zuby naraz,dasienka bolave,som rada ze zje aspon cosi mixovane nieto tvrdy rohlik. Ale robim taku vec,ze skusam naparit v celku mrkvu/zemiak atd,nakrajam jej to na vacsie mesiaciky/hranolky a necham ju nech sama kostuje,chyti si do ruky,odhryzne alebo rozpuci.ja ju medzitym krmim lyzickou.sice je bordel z toho ale aspon sa takto zoznamuje

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
7. júl 2023

Nevezmu do skolky lebo v 8 mesiacoch nechce kusky?? Preboha 🤦🏻‍♀️ vykasli sa na reci a davaj dietatu tak ako potrebuje, niekomu to trva do roka, niekomu do roka a pol, ale urcite ziadne zdrave trojrocne dieta neje vylucne mixovanu stravu, ved ma 8 mesiacov, dajte mu cas, radsej nech je mixovane ako zvracat pri kazdom jedle lebo niekto si mysli ze uz je velke 😳

autor
7. júl 2023

@guiseppinka kupovane prikrmy nechce a mne osobne tiez smrdia a nechutia

autor
7. júl 2023

@simona92101 to som povula aj ja a pritom nase dietatko vstava 2x v noci

autor
7. júl 2023

@anavixy dakujem
Okolie ma depta aj to ze sa snazim ucit davam kusky aj sendvic aj chlebik a len kazdym sustom caka kedy ju napne a bude vracat

andrejka1974
7. júl 2023

Prosím ťa je ešte maličká ja som mixovala dlho asi do roku a pol a v troch rokoch jedli úplne normálne v škôlke sú deti čo potrebujú viacej casu

smejka987
7. júl 2023

Prosim ta vyprdni sa na okolie, mne uz sa nikto neodvazi povedať ani slovo 😉 deptetas seba, deptas zbytočne dieťa... 8 mesačne ma narok na mixovanu stravu snáď nebude zut klobasu

autor
7. júl 2023

Dakujem.. nechcem vypestovat v dietati odpor k jedlu, toho s bojim

enoula
7. júl 2023

Take reci 1 uchom dnu, druhym von... Mixovali sme asi hadam do 13mes. Sem tam skusili popucene, kusky, neslo to, tak na co trapit dieta, seba. A raz zrazu, kusky sa len vyberali z taniera a k mixovanemu sme sa uz nevratili

lulinqa
7. júl 2023

Sú to blbé reči, tak ako tu sú väčšina o ničom odpovede. Za mňa určite skúšaj ďalej, pomaly. Daj niečo mäkké do ručičky, nech sa babre, skúma a testuje. Teraz ti tu píšu že vôbec nemusí jesť kúsky, a keď to budeš riešiť v 2rokoch tak ťa zas zdrbú že čo si robila doteraz….

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
7. júl 2023

Netráp sa, dcérka je ešte malička, vsetko sa postupne naučí. Ak rada papa riedke, rob jej to riedke. To vôbec nie je Tvoja chyba, že neprehltne kúsky, na to musí bábo dozrieť samo, takže snaz sa také "rady" odfiltrovať preč. Nacvic si odfajc typu: Neboj, na stužkovej zje aj rezeň.
Takže.... netráp sa sprostymi rečami a počúvaj bábätko, to najlepšie vie, čo je preň dobré. Daj dcérke čas, buď trpezliva, všetko zvladne, keď príde jej čas. Držím palce!

autor
8. júl 2023

@ankare dakujem, vetu pouzijem urcite

ls56
8. júl 2023

Ja som mixovala do cca 11m, tiez ju z toho natahovalo.. nesilila som to.. ale mam pocit, ze kusky sa naucila jest vtedy ked sme chodievali vonku a ona sedela v kociku, pozerala okolie a ja som jej davala napr kusok jahody alebo take nieco do ust,.. neviem ci to malo na to az taky velky vplyv alebo skor dozrela uz na to, ale hento som robila a tusim to znasala lepsie

michaela2905
8. júl 2023

Ahoj, ja by som sa s tým netrápila. Môj syn ma onedlho 10 mesiacov, ma zatiaľ iba 2 spodné zuby, vrchné nie. Keď mu dám kúsok (banán, rožok..), on si to napcha aj cele do úst .. nesnaží sa pohrýzť, nič, len prehltnúť (tým pádom ho tiež z toho napína)🙄 ale on zas od malinka ľúbi veľa papať. Takže kúsky ani kusy u nás nie, mixujeme a ja sa nemusím bat, že sa udusi. Raz sa to dieťa na kúsky naučí, ešte som nepočula, že by niekto mixoval dieťaťu jedlo kým nejde do škôlky, to mi príde trošku prehnane aj od tvojho okolia takéto tvrdenie.