Šesťmesačný syn odmieta príkrmy

eva1235
12. júl 2022

Ahojte, prosim mate skusenost, alebo vedeli by ste mi poradit? Mam 6 mesacneho syna uz pomaly 3 tyzdne ho dokrmujem prikrmom. Od zaciatku to nechce ani jednu lyzicku po novom uz ani neochutna, ale place len co sa priblizim s jedenim takze nezje uz vobec nic som uz na nervy z toho ☹ dakujem

petamich
12. júl 2022

niektore deti proste su pripravene skor a ine neskor, ak takto reaguje, tak mozno 2-3 tyzdne si dajte oddych a potom skus znovu 🙂

yanni
12. júl 2022

@eva1235 co mas byt na nervy. Este nie je pripraveny. Hned si mala skoncit, ako po par razoch nechcel. Skus o mesiac.

pribinak
12. júl 2022

@petamich Súhlas.

Dajte si pauzu a skúste niekedy o mesiac. Evidentne mu mlieko stačí. Možno by som skúsila potom dávať jedlo do ručičky aby sám ochutnal

viestta
12. júl 2022

Len mu ponúkaj. Aspoň nemusíš vymýšľať, stačí zatiaľ varená mrkva, ta je sladká aj sama o sebe a deti ju celkom toleruju. Na začiatok žiadne dieťa nezje celú porciu. Stačí aj pol lyžičky, postupne zje aj viac.
A daj mu do rúk lyžice, bude s nimi sermovat, nesustredi sa na to, že ma robiť drahoty s polievkou.

mimi3008
12. júl 2022

No tak nas ma 9 mesiacov, prikrmy sms zacali od 6 mes., ale stale to nie je ziadna slava. Ovocie ako tak popapa, zelenina, to je kriz, vecerna kasa mu celkom chuti,ked mu dam do ust omrvinku chleba, vybera si ju z jazyka prstami😆

mamkalentedkova
12. júl 2022

Moja má rok a nechce jesť ..všade zobne dve ,tri lyžičky a tonjenna prášky 🤣 u 6 mesačného neriešiť ..ponúknuť ..nechce ,nevadí ...

eva1235
autor
12. júl 2022

Myslite, ze mam skusit dat ovocie alebo kase? Doteraz sme mali zeleninu +maso

diamond007
12. júl 2022

@eva1235 vitaj v klube.... Moja má 9 a stále je rovnaká. Pomáha len keď papa sama takže nonstop upratujem 🤦ale tiež odmieta čokoľvek čo jej dám do úst... Papa rukami a rovno do vane.

diamond007
12. júl 2022

@mamkalentedkova je iné keď nechce a iné keď nechce lyžičku... Moja vyslovene len lyžičku akúkoľvek odmieta, len ju vidí a ztavori oči aj ústa, neochutna. Keď ma to isté jedlo v ruke tak spapa.

diamond007
12. júl 2022

@eva1235 nie, ostan pri zelenine ešte a dávaj mu viac do rúk... Musí si zvyknúť na tú chuť a az neskôr ovocie. Je totiž sladké a môže ti začať odmietať jesť zeleninu

pukanec123
12. júl 2022

@eva1235 musí si zvyknúť, máloktoré dieťa hneď od zavedenia príkrmov je všetko. Len to nevzdávaj, ponúkaj každý deň, aj keď bude odmietať, musí si len zvyknúť. Môj sa rozjedol až v 9 mesiacoch a prikrmovala som tiež od 6

mamkalentedkova
12. júl 2022

@diamond007 ja uz ju nechávam aj rukami jesť ..dá do pusy a vsetko pluje 🤦‍♀️...príde.mi.proste ,že je lenivá žuť ..vždy pýta radšej prsník ...tam to má rád dva 😔

majlo1234
12. júl 2022

Vyskusaj inu formu-naparenu makku mrkvu/batat/zemiak-taku tycinku do rucky

ls56
12. júl 2022

My mame skoro 6,5m. Od 4,5m jej dávam jedlo. Najskôr tiež aspoň skúsila a potom už nechcela ani ústa otvoriť. Tak si vravim že seriem na to. Varim to a ona mi ani usta neotvorí a všetko ide do záchoda. Takže to robím tak, že dam na podložku uterák, malú dam na ten uterák len v plienke a na bruško, dam pred ňu na tanierik jedlo (normalne cely zemiak,ruzicky brokolice,platky avokada,mrkva na take velke pasiky,prekrojeny batat,popucene cucoriedky…no kadeco) vzdy tam ma dajake 3 zeleniny alebo take nieco… a necham ju nech si to sama dava do ust,ona sa aj s tym hra rozhadzuje to po uteraku,ale viesco povedala som si… radsej BLW, ako sediet pri nej tri hodiny a ona mi ani usta neotvori..takto aspon pozuje a vypluje… a jasne cely cas davam na nu pozor aby jej nezabehli kusky..ale vie ich pekne vyplut..uz si poradila aj so supkou s cucoriedok a krasne ju prehltla..

ls56
12. júl 2022

A inak ovocie jej nedavam absolutne… raz cucoriedky,raz melón a tym sok skoncila az dokym sa nenauci jest zeleninu…

bubik6x
15. júl 2022

@eva1235 nedávaj hneď zeleninu s mäsom, skús najprv len zeleninu, mrkvu, karfiol, zemiak, brokolicu, môj vyslovene mrkvu nechcel, ale karfiol a brokolicu hneď na prvý šup zjedol a ešte si pýtal, skusaj, skusaj, rozptyl bábo pritom nejako, spievaj, rob mu lietadielko, pust televízor, čo ho zaujme, pri dcére som kŕmila len keď pozerala tv, ináč sa nakŕmiť nedala, a syn keď vidí jedlo tak už hneď lezie do stoličky 🤣 každé dieťa je iné, musíš zistiť čo mu pasuje, čo má rád, ako to chce, ak to nejde takto skús to ináč, držím palce 👍