Ako mám postupovať, keď polročný syn začal odmietať príkrmy?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

na začiatku 5. mesiaca som synovi dávala po lyžičkách prvé príkrmy. Vždy zjedol tak 1 - 3 lyžičky, neskôr zjedol aj 15 - 90 ml príkrmu. Teraz sa však "zaťal" a nechce otvoriť ústa. Nezje nič z lyžičky a ani z ruky. Nechce nič, dokonca ani chrumky. Bude mať o týždeň 6 mesiacov. Je plne dojčený a dobre priberá.

Mám mu dať teraz pauzu, keďže mám pocit, že je z príkrmov nervózny?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste zmeniť polohu pri kŕmení, prípadne úplne iný čas. Syn evidentne nechce papať. Nenúťte ho, ale skúste sa zamyslieť nad okolnosťami. Je hladný? Cíti sa komfortne? Nie je unavený?

Odmietanie príkrmov v istej fáze je pomerne bežné (najmä pri raste zubov). Ak dieťa je spokojné a priberá, netreba to z krátkodobého hľadiska vôbec riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas