Skoro ročné dieťa nechce pri jedení sedieť na stoličke

mima2778
6. sep 2013

Ahojte,mozno mal niekto podobny problem a poradi...Maly bude mat rok,uz 3 mesiace si s nim neviem rady,zje vsetko,co mu dam,ale nechce sediet v stolicke,ked ho posadim,zje 5-6 lyziciek,postavi sa na stolicku a chce ist z nej dole,nepomohol ani krik,ani pekne slovo,ani zabava,hracky,vsetko ho zaujme na minutu,uz"papa aj havko,zajko," vsetko,co si donesie sebou,a mackom davame papat a ukazujeme ako pekne sedia,sadn e si na zem a nahana sa po celom byte a ked chcem aby jedol ja zanim so vsetkym,s chlebom,alebo dakymi kuskami sa to este da,ale ked mam za nim behat s polievkou,alebo omackou...uz som skusala,ze ked odide zo stolicky mu dat aj nejest,on nic, nepytal si,no vecer mi uz srdce nedalo a dala mu papat,samozrejme zas 4-5 lyziciek v stolicke a oststne ho nahanam,poradte co s tym,uz som zufala ☹ a este jedna vec,nechce mat podbradnik,vzdy ho strhne dole a ked mu dam taky cez krk,sucha a dava ho dole dovtedy,kym nema cetveny krk a zacne plakat,vtedy je samozrejme po jedle.Este k stolicke,zapnut ho do nej nehrozi,to v tom momente dojedol ....Mate s tym niektora skusenosti ?

dejka77
6. sep 2013

Moj maly tiez zacal vymyslat. Tiez trocha zje a stavia sa na nohy. Prv som mu davala nejake hracky, lebo to vyzeralo, ze sa nudil. Este to sice zabera, ale nie do konca jedenia. Minule som sa uz nastvala a priputala ho. Nech si pre mna za mna place, bude tam sediet a hotovo. Ja nemam cas ani chut behat za nim s jedlom.
Na podbradniky sa teda vykasli ked ich nechce. Oblec mu trebars take tricko, ktore bude vyhradne na jedenie takze to bude jedno ako sa zaspini. A kedze uz na neho fakt nic nezabera, jedine co ma napada je priputat ho. Proste musi pochopit, ze ma sediet na zadku ked papa. Mozno sa ti to zda surove, ale je uz dost velky aby toto pochopil.

eeffka
6. sep 2013

@mima2778 moja je zasadne ako v bufete na stojaka... chces stat, tak stoj.alebo sedi na zemi a miska medzi nohami, cca od 15m je "sama" , cize 1 do ust a 3 vedla... neriesim, ma oblecenie na jedenie, v lete len v plienke,mam plavaciu podlahu sa pozmyva.
aj sa naje aj nemam nervy

a snazim sa varit take co vie sama jest lebo ked jej nejde hodi po mne misku 😀

michellka85
6. sep 2013

aj my mame taky problem, ale ani nie tak sedenie vyslovene ako to jedenie, ze po par lyziciach uz ju to prestane bavit..
@eeffka mas dobry system, len je okolo toho dost bordelu 😝
@mima2778 neskusala si mu dat nieco do ruky - teda nech sa krmi sam 😉 nezdrzi ho to tam dlhsie 😵

majuskaaa16
6. sep 2013

Vitaj, ja mam doma to iste. Maly ma 14 mesiacov a stolicka pomaly zapada prachom. Ako napisala eeffka hlavne ze sa naje 🙂 A ten podbradnik aj mne odmietal, ale potom nastal nejaky zlom a z nicoho nic si ho uz nevsima. tak prajem vela stastia. inak toto obdobie nieje jednoduche. ja si vsimam, ze drobec jednoducho skusa co moze a co vsetko sa mu povoli. 🙂 🙂

eeffka
6. sep 2013

@michellka85 ja mam uz 2.dieta takze mne je uz skoro vsetko jedno 😀 , pracka operie , mne je uz skor divne ked niekedy pride ze ju mam krmit
inak dnes napr jedla jogurt, klasika pri konfer.stoliku, a polka vedla, ja nervy sak jogurt vie jest slusne , kuknem lepsie a v tom jogurte bola Winx z kindervajca,a mala vravi, ze "baba ham" no ide jej 😀 😀 😀

mima2778
autor
6. sep 2013

@dejka77 no priputat ho nehrozi,spusti taky rev,az sa zachadza ☹
@michellka85 mal v ruke vsetko mozne,no ked mal lyzicu,museli sme pretierat steny,lampu,prala som zaclonu,on mal z toho zabavu,ze vsetko vyhadzoval kade tade,dokonca si to dal aj do tricka,rozmachlil po ociach a vopchal do usi,takze sam krmit sa zatial nehrozi 😉

michellka85
6. sep 2013

@mima2778 ja by som ho bila 😀

sjuzan77
6. sep 2013

@mima2778 moja slecna tiez stolicku nechce. zabralo na nu to, ze jedavam spolu s nou a chce mi sediet na kolenach.
co sa tyka podbradnika, to tiez nehrozi, neostava mi nic ine, len dookola upratovat 😖

kikina84
6. sep 2013

@mima2778 moja dcera ma 3 roky a este sa nenajedla tak ze by aspom zo dva tri krat nevstala a nespravila kolecko okolo izby..nech robim co robim..proste neda sa aby normalne sedela a jedla..u nas to bude asi dlhodobe..este sa spolieham na solku,ze snad tam obkuka od deti 🙂

demonique
7. sep 2013

@mima2778 jaaaaaaj, bud rada, ze aspon je 🙂 Moj nesedi a este ani jest nechce. Uz som z neho na nervy 😝 Ma 14mesiacov. Myslim, ze je to vek, ked proste nemaju cas na take trapnosti ako je sedenie pri jedle 😀 Proste stale sa najde nieco zaujimave, comu sa prave v tej chvili musia venovat. Ja sa stale utesujem tym, ze casom to prejde 😀

soniatko
7. sep 2013

ani nasa nechce byt uz nejaky cas v stolicke...krmim ju v obyvacke, ona sa drzi stolika, stoji pri mne a nepohne sa odo mna, kym nema dost...tak isto, ked pride muz vecer z prace, jedava v obyvke a popritom pozera tv a mala sa od neho nepohne, kym muz nema prazdny tanier a to uz ma pritom v sebe svoju porciu vecernej kase... 😉

eeffka
7. sep 2013

@soniatko toto doverne poznam , muz stale do mna huci co nedam tomu decku jest ze mu stale ako cenkovej decko ujeda 😀 😀 😀
my sme to uz dohnali do situacie ze uvarim parky, rozdelim a ze rychlo jedzte bo ked ona doje svoju 1 tak bude pytat od vas 😀

lilka246
7. sep 2013

no u nas je to presne to iste. Mala ma 2 roky a este sme poriadne nepapali. Ja zas nemam to srdce nechat ju hladnu, a tak beham za nou, hore dole. Samozrejme, ze ma to stoji dost sil a sebaovladania. No nastastie mame par miest, kde aspon trochu obsedi. U nas dost zabera hovorit, hovorit, hovorit. To je jedno o com, len zaujat, odputat pozornost a tanierik je prazdny. Nezastavam ten nazor, nech papa sama, 1 lyzicka v puse, 3 okolo. No to teda nie. Zatial ju krmim, a tuhsie kusky papa sama. Vravim si, ze trocha podrasite a bude to ok.

tortelinka
7. sep 2013

@mima2778 mali sme ten istý problém, stolička ani za svet, tak sme mu kúpili normálnu stoličku a taký vysoký podsedák, sedi pri stole, má svoj porcelánový riad s obrázkami, podložku na stôl...a je kľud 🙂

majushka
6. jan 2014

u nás to isté...podbradník mi hodí o zem, dostať ju vôbec do stoličky je umenie, vydrží chvíľku, alebo jačí hneď, všetci naokolo tancujeme spievame, zabávame ju...živá katastrofa...začala som skúšať jej dávať za pohybu chlebík, syr...ale na to má veľmi často tiež odpoveď "NE"... 😒

hameeda
6. jan 2014

u nas tiež pomohol podsedák na normálnu stoličku, v jedálenskej nechcela byť ani za svet a to ona je dobrý jednák

@eeffka : no to moja ešte aj sama do chladničky chodí len sa postaví pod chladničku a už len "daj, daj" a kto ma niečo na taniery ak jej nedá tak spustí taký rev že ak by to videl niekto cudzí tak si pomyslí že decku jesť nedávame

mimake
6. jan 2014

ja som stolicku uz prestala riesit. Bud jedna miska pre nu jedna pre mna, z ktorej ju krmim pomedzi to co sa ona krmi z tej prvej, alebo lieta hore dole ale ja sa z miesta nepohnem. Vlozim jej do ust lyzicku, ona odbehne, ja ju zavolam po chvilke pride a zasa jej dam ...atd. Ale moja je zasa taka ze ona ziadne jedlo neodmietne, aj ked pri nom neobsedi. My mame skor problem s tym ako jej vysvetlit ze nemoze cely den jest 🙂

gabrielakin
7. jan 2014

My sme mali ten isty problem,ale na nieco som prisla.Ked ju posadim do stolicky a na mobile jej zapnem spievankovo,alebo ine pesnicky tak pekne papa a zje plnu misku polievky.No hlavne jedlo to je problem,utekam za nou a nahanam po celej izbe,to uz na stolicke taku dlhu dobu nevydrzi.Deti v tomto veku maju vela energie,urcite z toho vyrastu.

meggi23
7. jan 2014

môj malinký bude mať 14 mesiacov u nás to bolo podobné keď že je na mňa dosť naviazaný tak som mu pekne povedala že keď nebudeš pekne papkať a sedieť tak maminka ti už nedá papať len ocino a vyšla som z izby od vtedy papa aj polievočku aj druhé a niekedy si dá aj dajaký puding sranda je v tom že odvtedy nezobere on nikoho nič myslím z lyžičky :D lebo sa bojí že maminka odíde :D

siska53
7. jan 2014

@mima2778 a kebyvsi mu dala,nech sa akoze krmi sam? Dake kusky,ze by si,bral a sam,davaldo pusy? Moja tiez nechce velmi sediet i podbradnik si dva doel,len ona ma uz 21m a chce byt velkacka,obcas sedi na velkej stolicke a dnes sa krmila sama.jasne,ze som,trochu pomahala,ale ona,bola stastna,ze sa krmi sama!
ale ty mas ledva rocne,mozno asi trosku vyhladovat,hadam pochopi.
ja by som este to skusila,co som ti v prvej vete pisala.
a hlavne sa nanho nehnevaj,vsetko s pokojom.

minqea
21. máj 2014

@mima2778 ahoj, zlepsilo sa to? 🙂
ked to tu citam, tak u nas doma je to ako cez kopirak. tolko radosti som mala na zaciatku, ze uz moze sediet v jedalenskej stolicke, a aka pohroma to je 😖 Prvych 5 lyziciek este ako tak a potom to zacne..ani za svet sediet. Strasne sa hneva, ked ju nutime sadnut. Myslela som, ci to nie je nevhodnou stolickou a ze kupim inu. Krmit sa este nevie, ked jej aj dam nieco do ruky, tak ked je to makke, tak to akurat roztlaci v rukach a utiera kde tade. Zje iba rozok, chlebik. My sme mali teraz 10 mesiacov. Takze to bude takto pokracovat?? 😀

mima2778
autor
21. máj 2014

@minqea

Ja som prednedavnom stolicku predala,proste rezignovala som 🙂 teraz sedim ja na normalnej stolicke,jeho mam polozeneho na kolenach a tak papame,vydrzi 🙂 ine nic nezabralo,ale na zaciatku vstaval,chcel stat na stolicke,aby som ho krmila,teraz uz vela rozumie,tak mu poviem,ze ked nespapa,nepojde na ihrisko a ...inde,tak poslusne papa,podbradnik nepozname,este ho len vytkahnem a uz kruti hlavou,ze nie 🙂 takze asi cas,ani ja nie som najspokojnejsia, ze takto je,ale je to lepsie a verim ze za par mesiacov bude zase lepsie,takze asi trpezlivost 🙂 ine deti v jeho veku uz papaju same,no jemu to nejde,resp.dostane do misky a ma to vsade,len nievustach a samozrejme vsetko puci v ruke,ci cestovinu,omacku,proste vsetko maga, a chce s tym natierat steny a to mu nedovolim,tak zas krmim ja .... vyskusam zas za 2 mesiace,ci nezmudrel 🙂