Smotanové mäso pre 8 mesačné bábätko

silviavisz
31. mar 2020

Ahojte. Syncek ma 8 mesiacov a chcela by som mu spravit masko na smotane s cestovinou. Aku smotanu pouzivate?klasicku? A cim zahustujete?mukou. Dakujem za rady.

evittam
31. mar 2020

@silviavisz Podus na zelenine, maso vyber zeleninu zmixuj a pridaj trošku smotany. A mas zahustene.😉 Prípadne pouzivam hrašku.

jasminet
31. mar 2020

Pre 8m dieťa ani smotanovou omacku a múkou nezahustujem ani nám dospelákov... V 8m som akurát zacinala bielym jogurtom pri detoch

margaretka_
31. mar 2020

Podla mna je pre 8 mesacne dieta tazka kombinacia cestoviny, maso a smotana. Radsej masko so zeleninou

nikpa
31. mar 2020

@silviavisz ja by som tiež este smotanu nedávala, múku v 8 mesiaci ma mat za sebou takže to je ok. Ale podla mna zbytočne zahusťovat takému malému. Ja som mu davala len šťavu z mäsa co pustila alebo rozmixovanu zeleninu

etelkatelka
31. mar 2020

@evittam kombinácia ako pre dospelaka, nie 8 mesačné dieťatko

evittam
31. mar 2020

@etelkatelka Kde konkrétne?! Radsej nayebat múky ako zahustit zeleninou? No ved ako chces.
Chcela smotanu-napisala som trošku smotany. Ja som ju nedavala....
Hraška je suseny hrach-super na jemné, nenáročné a chutné zahustenie. 😉

silviavisz
autor
31. mar 2020

Dakujem za rady 🙂 smotanu radsej este vynecham 🙂 nechcem mu zatazovat zaludok

evkamotka
31. mar 2020

@silviavisz to jedlo je v teorii chutne, ale po roku ;)

saskia_98
31. mar 2020

Mne moj teda od 6 m jedol normalne ale smotanu som davala az niekedy v 11 m kedy uz jedol fakt vsetko a vedela som, ze ho nebude boliet brusko..

asia83
31. mar 2020

@silviavisz Môj má tiež 8 mesiacov a dnes papal knedlik so sviečkovou (mäso nie). Tú sviečkovú som varila pre nás, dospelých. Mimochodom, nič mu nie je. Ja dávam všade 33 percentnú smotanu.

evitka83
31. mar 2020

@silviavisz moja dcera dostala v 8 mesiacoch do ruky rezen na zuzlanie este bezzuba 🤣

nickpick
31. mar 2020

@silviavisz zahustit mozes nastruhanym zemiacikom, alebo jemnymi ovsenymi vlockami....netreba sa ponahlat, dieta ktore nema este ani rok nema plne vyvinuty traviaci system, krmit ho reznami, pripadne inou stravou “pre dospelych” a tvrdit ze mu nic nie je a preto je to v poriadku je kratkozrake, raz tu jedna mamicka pisala, ze v 4 mesiacoch davala svojej malej kostovat kindervajce a mala zabavu z toho ako sa dieta tvarilo. nie je to spravne a taketo experimenty sa mozu prejavit neskor....

evkamotka
1. apr 2020

Moj ma 2.5 roka a stale mu varim mnohokrat zvlast.napr aj dnes, on ma francuzske zemiaky, my koprovku, maso, knedlu. Jemu robím dietnejsie, menej slane, bez korenia, masko maksie atd..

asia83
1. apr 2020

@nickpick Ale nezveličujte, prosím vás. Matky robiace na poli v minulosti mali, podľa vás, čas vymýšľať aké ovsené či pohánkové vločky pomlieť deťom? Osemmesačné dieťa je už dosť veľké, aby jedlo všetko, s mierou. Možno mäso, ryby, vajcia iba pre chuť, ale VŠETKO. Má už dosť vyvinutý tráviaci systém na kúsok "normálneho" jedla. Z jednotvárnej stravy typu: zemiak (či moderný batat), ovsené vločky, brokolica, mrkva, jablko, banán, si jeho telo veľa vitamínov, minerálov, stopových prvkov, energie, tuku, cukru neužije.

asia83
1. apr 2020

@evkamotka Ach.

lubina
1. apr 2020

@silviavisz smotana pre 8-mes.dieta nie je este vhodna. Je treba uvarit zeleninku a rozpucit vidlickou pripadne premixovat ale nezahustovat

hyberncia
1. apr 2020

@asia83 tak to je váš nazor,nie názor odborníkov. Neviem koľko vitamínov nachyta z knedľa a zo smotany a detto keď ma 8 mes. Akurát mu zatazujete okrem trávenia aj obličky.

asia83
1. apr 2020

@hyberncia Má, predstavte si. Naštudujte si názory odborníkov. Nepísala som IBA o vitamínoch, tak šup okuliare na oči a čítať ešte raz. Ešte by ma zaujímalo, o aké odborné podklady sa opierate vy. Či ste ďalšia samozvaná odborníčka? Moja dcéra nejedla nič z toho čo moj syn teraz už, vďaka Bohu je, to by sa vám páčilo. Sem tam jablko, nejaká výživa. LEBO NECHCELA. A, v troch rokoch zistená znížená imunita. Tak mi tu láskavo netrepte o zdravom stravovaní, lebo nič neviete.

asia83
1. apr 2020

@lubina Ach. A mlieko smotanu neobsahuje?

jablkovastrudla
1. apr 2020

@evkamotka ale toto tu nemozes napisat lebo budes za bio-matku.
Tiez varim skoro 2 rocnemu casto zvlast.nie mastne, minimum soli, proste ine ako je davam ja.

evkamotka
1. apr 2020

@jablkovastrudla aha :D no lenze my mame s muzom radi jedla casto pikantne, kari, steak, hriby atd. Nemozem mu dat všetko. Dnes to maso ku koprovke-to muzovi rodicia zavaraju nalozene v soli a udia. Jednak by to ani nepozul a teda udene solene mäso je naozaj nevhodne. Len omacku s knedlou som mu mohla dat, ale co je to za obed

nickpick
1. apr 2020

@asia83 ano vdaka takymto nazorom je Slovensko topka v rakovine hrubeho creva, pozrite si statistiky ak mate problem s mojim tvrdenim, a mimochodom ked po stykrat vidim tento argument o starych rodicoch na poli tak si klopkam po cele... koho stari rodicia makali na poli? Vasi? A krmili vasu mamu ci otca reznami a svieckovou... na tom poli? Ja mam 40 a moji stari rodicia veru na poli nerobili, jedavalo sa striedmo, vyvary, polievky, kase, privarky, detom monotonna strava vobec nevadi,okrem toho zelenina a ovocie nie je vobec jednotvarna strava, mate x druhov, plus nik netvrdi ze dieta v 8 mesiacoch ma konzumovat len to, moze obilninove kase, masko...a tie vlocky nemusite mliet, dostanete ich v obycajnom Lidli ked uz ide o to...

hyberncia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubina
2. apr 2020

@asia83 deti do jedneho roka by podla mojej detskej doktorky nemali pit ani obycajne mlieko 😉, ale osem mesacne je na smotanu ozaj male...ako tu pisu baby, traviaca sustavia nie je este pripravena....