Sunárek prvá kašička ryžová a zahusťovanie

krepes
18. sep 2017

Ahojte, zahustovali ste niekto s touto kašičkou umelé mliečko na noc? može sa to vôbec s Beba HA 1? Niekde som čítala že s tymto mamicky zahustovali mliecko detom ale neviem to už najst, nakolko mi radia ze s krupicou zahustit ale to sa mi nezdá nejak pre 4 mes.dieta radsej by som niecim inym. Máte s tym niekto skusenost?

janickacrazy
18. sep 2017

@krepes Možeš to vyskúšať, ja som skúšala, ale malý mi to vobec nechcel piť, proste žiadne kaše nechcel ani jesť ani takto do UM, ale je to veľmi individuálne, kamoška tak dáva a jej to malá papá v pohode.

pininka
18. sep 2017

Moja normalne papa od 4 mesicov tuto kasicku,ma ju rada. Kupila som aj tu hotovu do flasky,ale kedze je kojena,nechce to pit z flase. Inak moji synovia tie kase milovali, vyskusali sme asi vsetky prichute, ale ku lepsiemu spanku im to nepomohlo a to boli na umelom mlieku. Ani mala mi z toho nespi lepsie. Krupicu by som davala az tak od 7 mesiacov, ked sa ma zavadzat lepok.

mia407
18. sep 2017

ja musim davat tu kasu,teda lyzicku do kazdeho mliecka,inak mi nevypije mlieko..a v pohode.

mia407
18. sep 2017

a moj maly prespi celu noc od mala tak ani neviem co to je😂

ludkka0407
18. sep 2017

Ja som skusila dat do flasky s mliekom,ale mala takto nechcela😀takze som jej normalne spravila kasu podla navodu,teda z polovicnej davky najprv a dala lyzickou ako prvu veceru a potom este po kupani mlieko.ale teda spanku to nepomohlo,Zuzka zacala spat cez noc az tesne pred svojimi 6timi mesiacmi

krepes
autor
18. sep 2017

Dakujem žienky za rady. @mia407 moj malý už spal pekne celu noc len posledne 2 tyzdne sa budi hladný uz o pol noci. Zato som chcela vyskusat trosku zahustit mliečko. Do kolko ml si davala za lyzicku?

janickacrazy
18. sep 2017

@krepes Ak ti nebude chcieť piť z fľaše, možeš dať kašu večer na večeru normálne z lyžičky, ale nie vždy to pomože s tým spánkom. Ono sa to mení, ako deti rastú, pojdu mu zubky, zase ti spať nebude poriadne. Ale tak poskúšaj a uvidíš.

mia407
18. sep 2017

@krepes papa 180ml a striedam nemliecnu ryzovu a nemliecnu bananovu..

krepes
autor
18. sep 2017

@janickacrazy skusala som mu dat od Nestlé bananové mliecko s kasou také to hotove v krabicke ale nemalo uspech.ale trosku zjedol z toho a spal do tretej rána.možno keby bolo bez prichute. Ono mu zubky mozno aj idú,dasnú kde sú ocne zubky ma cele biele, ale nie zvrchu kde ma vyjst zub ale vpredu.mozno to citi.Ja mu vecer skusim dat do mliecka za lyzicku, uvidime co povie 🙂

katriona1
18. sep 2017

@krepes máme skoro stejne staré deti, já kojím, ale poslední týdny je malý strídave spokojený a jindy má málo mléka a nervačí, v noci spí pekne, ale už se taky začíná budit, začnu zítra se zeleninovým príkrmem a pozdeji zkusím nemléčnou rýžovou kaši bez príchute navečer normálne s lžičkou, ty ochucené a sladké určite dávat nebudu a krupici bych taky nedoporučovala, to je pšenice, která obsahuje lepek a ten se sice má zavádet okolo 5 mesíce, ale jenom v malém množství, jinak krupice se dá koupit i rýžová, myslím že od nestlé

krepes
autor
18. sep 2017

@katriona1 akurat teraz som prisla z obchodu, mali tam tú krupicu ryžovú.v navode na pripravu je len priprava hustej kase , čo myslis, ako by som prpravila iba trosicku zahustene mliečko? Treba tu krupicu uvarit, či?

mia407
18. sep 2017

nie dat lyzicku do tepleho mliecka ono to po minute zhustne..

krepes
autor
18. sep 2017

@mia407 dakujem, super tak uz viem ako,zajtra vyskusam. Dnes len mliecko tak uvidim dokedy mi vydrzí spat. Ale aspon ho vypil konečne lebo cez den mi nejak nechce papat.už som skusala aj vymeniť flasku,cumel,dat vychladnuté mlieko,viacej teplé,menila som miesta kde ho krmim a aj mlieko som mu dala iné,aj som mu dasienka natrela gelom na zubky a nic neviem co to ma znamenat.vase decká to nerobia?

mia407
18. sep 2017

@krepes mne to robi maly ked ho niekto krmi..proste musi iba lezat rovno,nikomu na rukach..inak je to peklo.asi preto,ze ked lezi tak ho netlaci plienka na brusku.fakt netusim..

mia407
18. sep 2017

dokonca ta ryzova kasa ma svoju vlastnu prirodzenu vanilkovu prichut..je bez cukru ale sladke to je..mozno pre to😉

lusy1507
18. sep 2017

My sme od 4mes museli vzdy na veceru tuto kasicku, maly hol hrozny hlados. Len pozor, velmi z toho pribral. Dr mi hovorila aby som na vecer kasku nedavala, vraj nie je dobry taky narast hmotnosti. Samozrejme nenecham dieta hladne. V nicom ho neobmedzovala hmotnost, chodit zacal v 11mes, vsetko vybehal a teraz je hmotnost uplne v poriadku....

mia407
18. sep 2017

@lusy1507 kebyze mam pocuvat doktorku,tak maly by jedol iba mrkvu ale hlavne ze mi kazala z muky robit zaprazky..volakedy davali mami kazdy vecer krupicnu kasu a nebolo nic.😊

3petka
18. sep 2017

@krepes ahoj ja to robím stále. Používam síce kase hami tie sa mi viac osvedčili. Spravím mliecko 180 a do toho dám dve odmerky kase mliečnej.

krepes
autor
19. sep 2017

Dakujem vám všetkým za rady a vaše skúsenosti? a ešte otázočka, prejde mi to cez cumel na flaške? či mám skočit kúpit s vačším prietokom.

3petka
19. sep 2017

@krepes cez 3 a 4 dierky nám to šlo.

lusy1507
19. sep 2017

@mia407 ved prave... ja sa vzdy riadim tym, co je pre maleho najlepsie, teda co chce a potrebuje on.... len som upozornila, ze maly nesplnal tabulkove priberanie na vahe 😂

lusy1507
19. sep 2017

@3petka my sme museli pouzit ypsilonovy cumel k aventovej flasi. Pri dierkovych sa natahal jak blazon a v polovii od unavy zaspal...
@krepes treba skusit ktory bude lepsi

krepes
autor
19. sep 2017

My máme MAM flašky, tam sa zvacsuhe dierka, nie pocet dierok ale vlastne mame este jeden cumel s rýchlym prietokom ked som mu skusala davat Nutrilon,dufam ho najdem este 🙂

mia407
19. sep 2017

dievcata prave mi dnes prisla Humana 2 na noc..to je parada,su v nej aj ovsene vlocky,ryza a vanilin.chuti neskutocne a ta vona..odporucam😉😆 ze dokonca sa moze davat aj ked dieta pije ine mliecko,lebo je teda iba na noc.