Svokra dala mojej štvormesačnej dcérke výživu

horwi
23. sep 2021

Ahojte,
moju takmer 4 mesacnu, plne dojcenu dceru nachovala svokra vyzivou- mrkva, jablko. Stahujeme sa, takze ju mala na starost dve hodiny a dala jej odsate mlieko a vyzivu na striedacku... Vraj uz moze aj piskoty 🤷‍♀️🙈
Dufam, ze nic malej nebude.
Ked som sa spytala ci mala papala, myslela som moje odsate mlieko 🤷‍♀️ ona mi to povedala, az ked som prisla po malu, ze je uz velka a papala vyzivu- pol pohara 🤯🤯🤯🤯

horwi
autor
24. sep 2021

@miadi vies co, mala som ju velmi rada, kym nezacala mojho muza tahat na svoju stranu po tom, co mi zacala dokazovat, ze ona malu lepsie uspi, ona lepsie navari... Ona, ona a len ona vsetko dokonale a ja som nic..... Po porode sme boli u nich dva tyzdne, ako vies si predstavit, ze sa nestihnes zobudit a svokru mas uz v spalni? Psycho, nie? 😁

ewelinka21
24. sep 2021

@horwi ja osobne nie som ziadna bio eko raw matka, ALE riadim sa vlastnou intuiciou a radami nasej pediatricky… to znamena, ze moje dieta bolo prvych 5 mesiacov zivota vylucne dojcene… kebyze ho dam postrazit svokre a ona ho bez mojho vedomia napcha vyzivou… tak mi moze verit, ze do 3 rokov ho sama strazit nebude.
A to, ze naockovala muza je topka… muzovi by som slusne vysvetlila, ze teda taketo veci sa nerobia. A chujoviny typu, ze namrvit jej Bebe keks? Ja akoze neviem, dieta ani rozok nezulo, ale ideme ju krmit Bebe keksami? Nabuduce mu da Nutelu, nie?…
Treba svokre povedat, ze malu bolelo brusko a plakala.

horwi
autor
24. sep 2021

@ewelinka21 ani ja nie som bio, eko, raw mama, ale chcela som v prvom rade pockat, kym mi to odsuhlasi pediatricka, naco jej mam zbytocne roztahovat zaludok a urcite by som nezacala prikrmy sladkou vyzivou. Ona sa tym este chvasta, ze mala ako pekne papala 🤷‍♀️ kebyze byva s nami tak jej ju vecer ukazem ako plakala chuda
Muzovi som vycistila uz zaludok

lusyc
24. sep 2021

@horwi no, nepríjemná skúsenosť. Stoj si za svojím, ak máš naštudované a vieš ako chceš dieťa kŕmiť.
Naozaj je lepšie začať 1-2 lyžičkami varenej nesolenej mixovanej mrkvy, teda zeleniny, ovocie až po zelenine. Lepok vyslovene po zrnkach až najskôr skúšať v imunologickom okne medzi nejakym 18.-26. týždňom.
Ale netere mojej svokry napchali do mojej 10 mesačnej dojcenej dcéry liči namiesto nabaleného príkrmu. Mala fľaky na oblečení, tak som si dovolila sa spýtať, že čo jej dali jesť. Tak som dostala niekoľkokrát nakričane, že som hysterka, sibnuta puntickarka a neviem, čo ešte. Odvtedy som u nich nebola a ani svokru nevidela, ani po tom netúžim. Deti už sú väčšie, jedia všetko, teda u nich najčastejšie cukríky, čokoládu a granátové jablko namiesto varenej stravy...
A to som len chcela vedieť, či jej mám dávať obed, keď sa o 13.00 vrátili domov, alebo už len nakojit a dať spať.
V druhom rozmere som riešila prikrmy kvôli vzniku alergií a celiakie, lebo vyrážky.

1angelika
24. sep 2021

@horwi poviem ti len jedno ..vitaj v klube 🙂

miadi
24. sep 2021

@horwi Hlavne nech tvoj muz sa neda . On by mal byt co sa tyka dietata za jedno s tebou . Ona mà nejake komplexy ked sa potrebuje stebou pretekat kto je lepsia mama. Mozno treba trochu obmedzit kontakt alebo byt snou len vsetci 3 nie len ty a dieta., Mozno pred synacikom sa bude krotit. Ale jemu najprv vysvetli. Ze happy wife =happy life.

mijunik
24. sep 2021

@monika2605 jej, ja som to chcela napísať @horwi, niekde cestou sa stala chyba 😄

luccy89
24. sep 2021

Chapem ta, keby toto spravi aj moja mama, tak jej vynadam. Necitala som komenty radsej. Moj bol kojeny, len kojeny do 6m. Aspon vies, ze nabuduce radsej babo do nosica a stahovat tak😃 och, no nemam rada take akcne mamy/svokry🙄

monika2605
25. sep 2021

@mijunik 🤣🤣🤣🤣🤣chapem

mijunik
25. sep 2021

@monika2605 možno preto, že som tiež Monika ☺️😀

monika2605
25. sep 2021

@mijunik teší ma🤣😁😁

ewelinka21
25. sep 2021

@miadi ak ta to potesi nie si sama… moja dala dnes syna do pavuka, pricom ma problem so stvornozkovanim, sedom…
Este sa ma muz pyta, ze preco som taka nasr…
Argumentovala mi tym, ze aj ona syna davala a tu je, ze toto su vydobytky modernej doby…

katpox
25. sep 2021

@horwi chapem. Moj syn zacal estelen s prikrmami, plnokojeny v 6.mesiac. Mlieka som mala dost, babatko prispievalo ako malo... . Boli vianoce, Muzova teta do maleho napchala maslovuzemiakovu kasu a medovnik, stale dom jej hovorila, nech mu to nedava, moj muz dal malemu este piskotu, namotivovavany tetuskou a ja o 3tej rano hore so zapecenym babatkom, ktore sa nevedelo po tych mnamkach vyprazdnit, nepomohlo nic az reklat.rurka a stolica teda malickeho uff, chudatko mal co robit aj s rurkou. Bola som potom pocas sviatkov najhorsia, najhlupejsia mama na svete, ked som nedovolila uz viac nikomu napchavat synceka. Ja, ze fajn pchajte do chudacika vsetko, rano o trejej ho budete ratovat vy.....

ewelinka21
25. sep 2021

@katpox toto nie je o tom, ze ty si najhorsia… ale o tom, ze oni si svoje deti uz vychovali, tak nech respektuju teba ako matku a zenu a nechaju ta o tomto rozhodovat.
A hlavne kazda matka ked sme uz pritomnsa snazi davat svojmu diettu najskor kvalitne plnohodnotne jedlo a az potom ked zje moze dostat sladkost ako dezert… cize ten medovnik bol uplne odveci

lilitela
26. sep 2021

@horwi Napodobne, tiez som mala fajn vztah so svokrou, kym si nezacala robit po svojom, nerespektovala ma, a podobne ma otitulovala ako su tu pisane, ze som psycho a neviem co a zacala na muza vplyvat. Myslim, ze do dnesneho dna neni schopna si uvedomit ako prisernym sposobom zasiahla do nasho vztahu a bohuzial moj muz detto.
Apropo, kde vlastne zobrala tu vyzivu? Lebo to by poukazovalo aj na to, ze ona sa uz na tuto situaciu pripravovala, ze to chcela urobit za kazdu cenu.

horwi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horwi
autor
27. sep 2021

@lilitela no mala doma, asi ak nahodou.

horwi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nttnnt
27. sep 2021

@horwi no to je teda rozum napchat ju vyzivou z obchodu ako prvy prikrm ked nema ani 4 mesiace - pises takmer, ja by som ju zabila tiez a to nie je ze lebo svokra jak ti tu podaktore pisali...stara ocividne nema rozum aj ked sama vychovala deti....snad jej nebude nic nemalo by maximalne sa ti pos..poriadne

simcika
27. sep 2021

@zenazaba hej presne, najlepšie je akú blbosť napísať, že ved už má polroka 💁‍♀️💁‍♀️💁‍♀️