Tvrdá stolica u 8 mesačnej

bea266
3. nov 2018

Dobry deň, idem si k vám po radu. Moja 8 mesačná dcérka ma stále tvrdú stolicu. Papá príkrmy od 4.mesiaca. Papá pekne, všetko jej chutí, ovocie, zelenina, mäsko. Pomaly prestávam mať pocit, že je to stravou, pretože nech jej dám čokoľvek, stolica je neustále tvrdá. Prečítala som si už kopu diskusií, vyskúšali sme všetky možné rady, od sliviek, cez ovsené vločky po biely jogurt... Dávam jej aj probiotiká. Pediatrička jej robila krvný rozbor, všetky výsledky mala v poriadku. Na gastre nám povedali aby som jej dávala papať hlavne mliečko a nie prikrmy, ale ona uz mliečko odmieta. Tiež mi povedali, aby som jej dávala preháňadlo, čo ale vôbec nezaberalo. Prosím vás nemáte niekto s takýmto stavom skúsenosti? Nemôže to byť nejaký zdravotný problém? Neviem kam ďalej, k akému odborníkovi? Ďakujem za každú radu.

dilino
4. nov 2018

ja kúpujem pre dcérku v lekárňi volá sa to EASYLAX mala problémy dlho a ked som sa dostála k tomu EASYLAXU zapchá a tvrda stolica jej prestali kupiš to v lekárňi sú to take ampulky dáva sa to ako čipok len je to tekute je to ibiškovo-glycerinove a to stolicu zmäkkči dáva sa to jedno do dňa až pokiaľ sa stolica neupravý jej už sa úpravila nevyhodou je cena je ich tám 6 ks tušim a stoji to nejakých 11 eur ale ked ma pomôcť tak sa oplati aspoň za skúšku nič nedaš nepoškodi jej to nakoľko je to prirodne a nieje to žiadne agresivne prehanadlo ved si to najdi tu na internete a uvidiš čo sa tam piše je to bez receptu na voľný predaj.

bea266
autor
4. nov 2018

@dilino ano poznam to, uz som to tu tusim pisala, nepomohlo nam to.

zuzu100
4. nov 2018

Laktulóza, alebo duphalak...mozu aj deti, a tehotnl...zmakci stolicu..

bea266
autor
4. nov 2018

@zuzu100 duphalac sme tiez skusali, bez uspechu. To druhe nepoznam, ale ak nic ine nezaberie, tak asi vyskusame.

dilino
4. nov 2018

@bea266 moja dcérka od duphalacu zvracala krv a tiež jej nič nepomohol skús to EASYLAX naozaj sa maličkej nič nestane ved si to najdi tu na internete a uvidiš prečitaš si čo a ako a potom vlákninu

katarina644
4. nov 2018

@bea266 neviem. ja chodim tiez na gastro s detmi, teraz uz len s dcerou, ale tam mi vzdy inak radili.

bea266
autor
4. nov 2018

@dilino easylax sme uz skusali, uz som to tu pisala. Nepomohlo.

bea266
autor
4. nov 2018

Dakujem za rady zienky, vyskusame niektore domace praktiky co ste odporucili, ked nezaberu tak siahnem asi po tom forlaxe, co ste pisali a uvidime. Dufam ze nieco zaberie. Kazdopadne zatial dakujem za rady.

dilino
4. nov 2018

@bea266 dúfam že sa to zlepši potom napiš ako

laki
4. nov 2018

My sme mali toto isté, tvrdá stolica, hotový pôrod. Trpápili sme sa s tým 4 roky, lebo niekedy to bolo v pohode, niekefy katatrofa. Skúšali sme všetko možné, duphalac, slivky, dokonca mi jedna babička poradila kupovať nízkotučné mlieko. Bolo dobre cca dva týždne, a potom sme boli späť v starých koľajách.Od dvoch rokov sa začala sťažovať na bolesť kolienok. V piatich rokoch jej konečne stanovil dg. Celiakia. Ako sme prešli na bezlepkovú stravu, stolica prestala byť problém a tiež aj kolienka.

bea266
autor
4. nov 2018

@laki chudatko, 4 roky sa takto trapit, ale aspon vam zistili co je problem.

bea266
autor
6. nov 2018

Mile mamicky, chcem vam len oznamit dobru spravu, nasmu trapeniu je koniec 😊 Neverili by ste, co nasu malu zapekalo...jablko!!! A pritom to bolo jej oblubene ovocie. Manzel o tom cital na nejakej zajtranicnek stranke, tak sme vyskusali.... Dnes je treti den co nejedla jablko a uz vcera vecer mala krasnu stolicu a dnes tiez, 2x. Dakujem vam vsetkym za rady a povzbudive slova. Drzim palce ostatnym mamickam.

sixas
6. nov 2018

@bea266 vážne? My dávame skoro každý deň tiež!! Skúsim jej nedať

bea266
autor
6. nov 2018

@sixas skuste, ja som bola tiez prekvapena, myslela som si ze jablko ma presne opacny ucinok. Davala som jej ho na desiatu a dokonca som jej primiesavala aj do vecernych kasiciek. Malicka to zboznovala. A boli to domace jablka, ziadne postrekovane kupenske. Je to sice len prvy den co pekne kakala, ale dufam ze to tak zostane.

tata1401
6. nov 2018

super😀