Stačí 10 mesačnej iba materské mlieko?

sigsauer
13. jan 2012

Ahoj, mám 10 mesačné dievčatko, ktoré má takmer 10 kg a odmieta mi akúkoľvek stravu. Od jej 6 mesiaca jej varím, ponúkam všetky možné chute, jedlo som poliala svojim mliečkom, nedala som jej prsník keď bola hladná či zje inú stravu, proste som skúsila všetko možné aj nemožné, len aby papala. Ale ani náhodou. Ja viem, že by mala papať už zeleninku, mäsko a tak..KeĎ si odsajem mlieko, tak je ako smotana, je to v poriadku?

lili777
13. jan 2012

Mlieko bude v poriadku, koľkokrát ju kojíš cez deň? Možno to treba zredukovať na ráno a večer, bude lepšie papať. Mne sa malá rozpapala v roku, keď som ju odstavila a proste mliečko nie je 4krát denne a 100krát v noci, tak začala jesť. Ona bola celé noci zavesená na prsníku, každú pol hodinu hore a potm cez deň nejedla. Váhu má ale dobrú, tak nejakej podvýživy by som sa neobávala. Ale papať začala až po odstavení. Vždy si počkala na to svoje mliečko. Stále ponúkaj všetko možné, snáď jej niečo zachutí.

sigsauer
autor
13. jan 2012

No to robí niekedy aj moja malá, že v noci furt cucá a cez deň takmer nič. A to nehovorím o tom že má 10 zubov, čiže by mohla aj kúsať jedlo.

tea333
13. jan 2012

@sigsauer niektore deti zacnu jest skor, ine neskor. do roka je to len take ochutnavanie. uplne v pohode dojci na poziadanie. to je to naj, co jej mozes dat. neodopieraj jej, zbytocne bude hladna a nervozna. to ze odmieta jedlo nesuvisi s tym, ze je stale syta, ale tym, ze jedlo proste nechce. kludne ponukaj dalej, pojde to postupne, ale papat zacne. vobec nemusi jest masko a zeleninku a neviem co este, ma mm s idealnym zlozenim, a ostatne ochutna.casu ma dost. este asi cely zivot 😉 neznepokojuj sa a dojci na poziadanie. babatko vie, co je dobre 😉

sigsauer
autor
13. jan 2012

@tea333 Ďakujem, len všetci do mňa hustia, že jej bude neviem čo chýbať a tak dookola. Nevyzerá nikdy hladná, od hladu neplače.

vejula
13. jan 2012

@sigsauer tak isto hustili aj do mna... a tie reči jasne že neje ked je vkuse na cicku, a ked to nerieši pediatrička tak ju zmen, a nechaj vyhladovať nedaj mlieko uvidiš bude jesť... NEPOČUVAŤ.... Mne sa maly doteraz lepšie naje ked mu dam predtym zapiť, ked mu nedam mliečko kolkokrat ani jedlo neochutna

tea333
13. jan 2012

@sigsauer jeziiis, prosim ta, tie osoby ignoruj. poznam aj deti co viac nez rok neotvorili usta na ziadne jedlo, a potom sa normalne rozjedli, kazde dieta ma iny harmonogram, ma iny cas, kedy zacne jest. tvoje mlieko sa zlozenim prisposobuje babatku. nepotrebuje rezen a zemiakovy salat, ale tvoje mliecko. zbytocne si nekaz dojcenie, lebo to je to naj co pre babo mozes robit.babo vie, co potrebuje. hladna asi nebude, ked papa mliecko.deti nie su hlupe 😉 mnoho mam dokonca odstavi, len aby deti jedli kuracie a zemiaky, ktore pre dieta nie su nevyhnutne 😠
vacsinou sa to aj tak velmi nezlepsi, dieta pije UM a stravu rovnako odmieta.

sigsauer
autor
13. jan 2012

@vejula Pediatrovi som to povedala si keď mala 8 meisiacov, ten mi na to povedal, že MUSÍ jesť ale ako to nie, a odvtedy keď idem do poradne a opýta sa či papá, tak poviem že áno. Čakal som že jej mliečko nebude stačiť lebo keď sa narodila tak vážila 4600 g a mala 56 cm a prvý deň pila 30 ml kým iné deti 10 ml. KeĎ som išla z porodnice tak mi povedali že jej moje mlieko nebude stačiť a budem musieť dokrmovať. Umelé mlieko v puse nemala a myslím že jej ani nechýba.

yvetulka
13. jan 2012

@sigsauer no neviem, neviem, dojcene dieta by uz od pol roka malo papat aj nieco ine, myslim zeleninku atd, neverim, ze 10-mesacnemu dietatu moze stacit len MM. pediatricka co na to? si jej to vobec spominala?

vejula
13. jan 2012

@sigsauer určite jej nechyba, vôbec nestresuj, bola som v tvojej situacii, maločo mi maly zjedol... Ale ja som brala dojčenie ako super vyhodu a pre mna bolo oslobodzujuce to že na prsniku nemaš žiadne odmerky a nemusela som riešiť kolko vypil. PRoste som si povedala že isto vypil dosť že mu isto stačilo ked nepyta ine. Normalne som lutovala kamaratky ked som počula rozhovory tipu, dnes mi maly vypil len 100... tak som do neho tych 50 ešte nejako natlačila nech nieje hladny.... brrrrr.... mna by toto sledovanie zabilo

tamoulik
14. jan 2012

@sigsauer Urcite jej tvoje mliecko staci, do roka ma byt hlavnou zlozkou stravy prave mlieko, prikrm sa vola preto prikrm, lebo ma sa pridavat ku mlieku a nie naopak.Moj bude mat o tyzden 11 mesiacov, cca 11kg, do minuleho tyzdna nic nejedol, ani usta nechcel otvorit , ak otvoril a dal do pusy, tak hned vyplul. Pediatricka mi vzdy iba povedala, ze je ho dost, nic mu nechyba, len mam aj nadalej aktivne ponukat, ale nisilit to. V pondelok zrazu vypytal z nasho taniera zemiak, potom banan, zrazu prisiel na chut strave, a teraz vsetko co vidi by jedol, za tyzden neskutocny obrat, papal uz maso, ryzu, zemiaky, cestoviny, varenu zeleninu, babany zboznuje, jablcko a vsetko vo vo forme kuskov, ziadne mixovane jedla, tak ako davame aj starsiemu. Proste zrazu bol pripraveny, sam sa rozhodol a zacal papat. Samozrejme stale aktivne ponukam prsnik a zakazdym si pekne zapija mlieckom. Takze ani ty o nesil a ono to pride samo. Poznam babatka, co az do roku a pol boli cisto dojcene a uplne v poriadku 🙂

evka4
14. jan 2012

@sigsauer dojci na poziadanie a nadalej sa pokusaj ponukat prikrmy, co ine ti ostava, nasilu to jedlo do dcerky aj tak nedostanes. jedine, coho by som sa asi obavala, je fakt, ci prijima vylucne dojcenim dostatok zeleza, nakolko viem, ze po pol roku uz dieta spotrebuva zasoby zeleza, ktore ma a v MM ho je malo. a nedostatok zeleza moze sposobovat nechutenstvo... ja na tvojom mieste, ak by tento stav pretrvaval aj po roku, by som dala dcerke skontrolovat serove zelezo v krvi, ci ho ma dostatok 🙂

sigsauer
autor
15. jan 2012

@yvetulka no pediater mi povedal, že by mala, jasné, to viem aj ja, lenže čo ju mám ubiť, keď to nechce????

yvetulka
15. jan 2012

@sigsauer nie, to nie, boze uchran. pre mna je to nezvycajne, lebo moj syncek spapal a spapa vsetku zeleninu a vobec vsetko, co nezje jeho a zacali sme od pol rokaso zeleninou, samozrejme. drzim palce, urcite sa chyti.

sigsauer
autor
15. jan 2012

Ďakujem vám za rady a mám lepší pocit keď viem, že sú aj iné deti čo začali papať neskôr. Kúpila som v lekárni sirup Pikovit, poradila mi to lekárnička, aby jej nechýbali nejaké vitamíny keď nepapá. tak snáď bude papať keď bude pripravená🙂

sigsauer
autor
15. jan 2012

@yvetulka ja som jej varila, aj varím, ponúkam jej stále, aj normálne jedlo čo jeme my s mužom, no aj keď je to hocičo, či je to sladké, slané, horké, kyslé, všetko vypluje A KEĎ SA MI Už AJ ZDá, žE TO ZHLTNE, TAK TO HáDAM Až z krku vyloví🙂

stvura
15. jan 2012

@sigsauer ten Pikovit je take placebo, zbytocne do nej nepchaj "umeliny", presne suhlasim s @tea333, ked bude chciet tak zacne jest...kamoska vyhradne dojcila dcerku do roka, je to zdrave, 10 rocne dievcatko, nic jej nechyba (apropo, pre porovnanie, moja 15m dcerka ma 8250g, takze i vahu mate nadhernu 😉, a to moja sroti skutocne skoro vsetko, ma velmi rozsireny jedalny listok...samozrejme i dojcime na poziadanie )

sigsauer
autor
15. jan 2012

@stvura aha, tak nie je to bohvie čo? ja sa snažím jesť aby jej nič nechýbalo, i keď zeleninu teda fakt nemusím

yvetulka
15. jan 2012

@sigsauer asi ma este cas, dieta to tak asi citi

lussy666
15. jan 2012

@sigsauer ahojky, ja som bola skoro v rovnakej situacii....do roka mi mala skoro nic nejedla....ale fakt skoro nic, dalo sa to ratat na lyzicky na den...kojila som, ponukala som dalej...zlom nastal fakt po tom roku...a teraz? akoze nie je nejaky velky jedak, ale naje sa..hlavne polievky, mrkvu..davam jej uz vsetko, co varim aj nam, a jedine co nezje je fazula🙂)) ked niekto je, uz len pocujes "mnam mnam mnam" ako taky zobracik:DDDDD. kojim stale, 3x denne, v noci nie. takze by som sa nebala....najlepsie poznas svoje dieta, a ak nechudne ci nestagnuje...ale pediatrovi by som to asi povedala....btw, aj ja som mala slonika - 4600g a 53cm🙂
vela stastia

sigsauer
autor
15. jan 2012

@lussy666 ďakujem, tak dúfam sa mi rozpapá. Nie je buclatá, i keď má 10 kg, ona je dlhá strašne🙂 nohavice jej musím kupovať 86 lebo nôžky má dlhšie ako trup🙂

poleva
15. jan 2012

možno ti to pomôže

Okrem materského mlieka nechce skoro nič jesť

Ne, 10/08/2006 - 21:46 — Neprihlásený
Printer-friendly versionSend to friendPDF version
Otázka:

Dcérka nechce okrem materského mlieka skoro nič jesť. Poraďte, prosím, ako ju prinútiť alebo čo jej máme dávať. Pri staršej sme také problémy nemali. Za odpoveď ďakujem
Odpoveď:

Dávajte jej, čo jej chutí – teda len materské mlieko. Ak riadne priberá je to v poriadku.
MUDr. Katarína Šimovičová

strapco13
17. jan 2012

@sigsauer dieta ma do 2 rokov prikrmy popri dojceni..len sa s jedlom zoznamuje..kludne koj /ze mas dobre mlieko o tom svedci aj vaha 😉 / ponukaj dietaku prikrmy ale nestresuj ak odmietne
skus jej dat jedlo do ruky, nech ho ohmata, ozuzle..niektore deti nechcu jest klasicky lyzickou..potrebuju jedlo citit aj rukami
skus si ju posadit k sebe led jes..nech sa babare v tvojom tanieri...niekedy viac chuti to co si dieta same "ukradne"
kedze nechce jest o to vacsi dovod na to aby si nadalej dojcial...takto jej zabezpecis prisun vsetkoho co potrebuje

kvetinkaaa
23. jan 2012

ahoj, u nas to bolo tak ako u vás, na dovolenke sme boli ked mala cez 9mesiacov a tiez malo jedla, vacsinou kojenie. ale stale som jej ponukala.
okolo 11mes uz som jej dvala z nášho jest, čo ma uz nebavilo variť, chystať, vyhadzovať. a pomaly sa naučila jest. uz je to určite lepsie. tiez mala 10kg, teraz ma 11kg. určite je tvoja mala OK len treba velku davku trpezlivosti.
aj mne to vraveli 😀 a mali pravdu.