Umývačka riadu. Koupit ji nebo ne?

inffinity
13. feb 2011

Ahojte maminky, jelikož jsem se přistihla, že trávím neskutečně moc času umýváním nádobí, který bych mohla věnovat své dcerce (i když se snažím nejvíce když spí).. začala jsem uvažovat o myčce.. chtěla bych proto od vás pár názorů. Vždy jsem byla odpůrce tohoto výmyslu, nějak mi je nesympatické nádobí z myčky, ale asi se tomu nevyhnu.. ☹ Prosím vás tedy: 1. o váš názor na myčku příp.zkušenosti a 2. jestli myčku máte prosím jakou a jak jste spokojeni (když už si budu vybírat, tak aspon z osvědčených 🙂 ) Děkuji moc za odpovědi.

eta
14. feb 2011

Jednoznačne ANO 🙂

gabkazabka
14. feb 2011

jednoznacne ANO...tiez odporucam Bosch

anniera
14. feb 2011

Najlepšou investíciou môjho života bola umývačka riadu....žiadne povaľujúce sa špinavé riady po kuchynskej linke a v dreze, šup schovám do umývačky, večer keď je kľud, tak ju zapnem, sadnem si ku TV a pozerám film. Umývačka zapípa, vypnem a idem spať. Alebo iná alternatíva - zapnem umývačku, oblečiem deti a ideme sa vonku hrať. Prídem domov a jééééj riad umytý 🙂 To je ako keby sme mali doma sluhu 😀 Jednoznačne "ÁNO". 😉

mimisash
14. feb 2011

1.ano
2.bosch- spotreba 6,5 l turbo speed a za 20 minut hotovo,60 sirka,super silence-super pomocnik

bambi9
14. feb 2011

ahojte, ja hladam tip na dobru umyvacku za rozumnu cenu 😀 ale vstavana s prednym panelom,š.60cm... rozmyslam nad whirlpool 6949IX so 6tym zmyslom.. ...

lodgermaniacka
14. feb 2011

Pre mna su najlepší pomocníci umyvačka a pračka, neviem si to bez nich predstaviť 😀 mame sice Bosh-ku, ale bola som ovela spokojnejšia s predchadzajucou Elektrolux-kou 😉

pepi_petra
14. feb 2011

Ahoj mycku urcite ano!!!Je to skvela vec.Bez nej si uz domacnost predstavit neviem.Je tak uzitocna ako pracka ci vysavac.Takze sup sup kupit mycku 😀 Ja mam Beko a som spokojna.Sentri cas aj peniazky. 😀 😀

tinkads
14. feb 2011

pripájam sa k názorom, že je to spolu s automatickou práčkou najlpešia investícia do domácnosti. Pár dní mi trvalo, kým som sa naučila všetok riad poukladať, ale teraz je to paráda. Môžeš sa zatiaľ venovať detičkám, alebo robiť niečo iné. Používam tiež Bosch, dobrá vec je, keď má umývačka možnosť polovičnej dávky vody , niekedy keď chceš umyť riad a nemáš až toľko riadu. A ešte ak máš dostatok miesta v kuchyni, tak určite umývačku so šírkou 60 cm, ja som mala najskôr 45 cm, ale väčšie hrnce sa mi tam už nezmestili. 🙂 A ešte jedna vec, môjho syna keď bol také novorodeniatko, neskutočne ukľudňoval zvuk, čo umývačka vydávala, to bola naša uspávačka...

tina_22
14. feb 2011

Ano, určite ano. Ja som s nasou Boschkou nesmierne spokojná

miriamkac
14. feb 2011

Môj názor na umývačku: ten kto ju nemá, tomu nechýba, len ešte nevie, že ju potrebuje 😀 : 😀 😀 ten kto ju má, už viac nikdy bez nej 😀 . (u nás doma je to druhý najobľúbenejší "hardware" v domácnosti, po počítači, pračka je až tretí. 😝 😝 😝)
A čo sa týka značky, podľa mňa je to jedno, len treba pozerať na energetické triedy (určite všetko AAA)

akire33
14. feb 2011

3x ano, presadil si ju u nas moj manzel a doteraz nelutujem 🙂, mam Bosch a som maximalne spokojna.

traktor
14. feb 2011

aaaaale..nemam ju..teta mi ju chcela darovat..a ja ju nechcem 😀 😝 ...ja rada umyvam riad, a to ho teda maaame 😀..mam napriklad aj susicku pradla..a mam ju odlozenu v garazi 😀..no ..tak kto chce, nech si ju kupi, ja budem verna mojej jari a rucnemu umyvaniu.. 😉

manika77
14. feb 2011

jednoznacne ANO 😉

juliagregor
14. feb 2011

jednoznačne ano...

mám AEG 60 cm

ono to zase neni lacnejšie ale pohodlnejšie 😉

mám kompletné testy umývačiek riadu, čo robil časopis Test, ak chceš daj mi do IP mail, pošlem ...

jaaty
14. feb 2011

áno, áno, jednoznačne áno 😀 😀 😀 😀 😀 .
Super vec, ktorú oceníš, keď začneš chodiť do práce. Vtedy je toho času neskutočne málo a ušetriť každú minutku je skvelé. Teraz, keď pracujem a dcérkaje v škôlke ju zapíname niekedy ja raz za 2 dni. Dôležité je však, že je v kuchni stále upratané, žiaden riad v drese, ktorý čaká na umytie.
Skvelý vynález, škoda že som ho nekúpila už skôr.

gabulka26
14. feb 2011

urcite ano!!!mycka je super pomocnik.a ako pises,spocitaj si kolko casu premarnis umyvanim riadu tyzdenne a uvidis.

aaddeell
14. feb 2011

je to uzasna vec

melpomene
14. feb 2011

ahoj ja som dostala od mangela mycku na vianoce pred dvomi rokmi ked som bola tehotna a poviem ti je to velky pomocnik a setric casu v domacnosti...my mame baumatic a som velmi spokojna...a ten nadherne umyty riad...hmmm parada 😉

nanika
14. feb 2011

Ano, juliagregor pise fajn, ja som si tiez tie testy stiahla, ale je problem, ze tie naj sa nedali zohnat, nakoniec som kupila aj ja AEG 60 cm ESF 66720 volne stojaca 🙂

Ja ju mam od oktobra a neviem si vynachvalit, u nas si mlady umyval po sebe sam, obcas po sebe muz umyl, inak som umyvala len ja. Obrovska uspora casu a u nas aj vody, aspon dufam, cakam na ucet za vodu 🙂 Uz bez nej nechcem zit, ale kazdopadne, urcite treba kupit 60 cm, nie 45, lebo ak chces umyvat aj hrnce po vareni, plech po kurati a tak, nemusi sa ti tam vsetko vojst. Ja v rukach tak neumyjem, ako moja masinka 🙂 Ale niekedy sa stane, ze treba doumyvat v ruke, ale to uz je tisic a jedno, lebo to staci len pretriet s hubkou, ziadne drhnutie, prima 🙂 A bez odmacania 🙂

Este dodam, ze treba mat aspon dve sady tanierov a poharov, podla toho, ako spinite, tak isto aj pribor, lebo u nas sa cez tyzden umyva len raz za dva dni, cez vikend aj dva krat za den.

bambi2
14. feb 2011

v kazdom pripade... 🙂 bez si to uz neviem predstavit...

zazuzana
14. feb 2011

jednoznačne áno!!! ja mám tú väčšiu 60 a určite by som ani menšiu nebrala. U mňa ide umývačka aj 2 krát denne a cez víkend aj 3x denne. Bez umývačky nehrozí 😒 mám Whirpool so 6. zmyslom. takže toľko z mojich skúseností. 🙂

medyna
14. feb 2011

ANO!!!!! Ja by som ju brala hned!!!! Len mam taku mini kuchynu, ze len na plafon by sa zmestila .... 😠

lucinocka
14. feb 2011

urcite ano, neviem si bez nej predstavit zivot, kedze varim aj obedy aj vecere.. setri cas, ruky aj vodu !

riska
14. feb 2011

ano, ano, ano 🙂
ja mam electrolux už skoro 8 rokov a ide ako hodinky...každý den minimalne raz

avanti
15. feb 2011

Jednoznacne ano 😵 , tiez zdielam nazor niekolkych prispievateliek predo mnou, ze po automatickej pracke, asi 2. najuzitocnejsi vynalez v domacnosti...

ivett1
15. feb 2011

@inffinity ahoj..pred par rokmi som si tiez myslela, ze je to len taky ten spotrebic navyse... ale odkedy ju mam, beriem ju ako vyborneho pomocnika...mame ju zatial len 4 roky, ale naozaj je to vyborny setric casu aj vody 😉...mame whirpoolku

susik77
21. feb 2011

Ano, je to perfektna vec, setri cas, peniaze a u nas aj zdravie( Mam atopicky ekzem), takze by som nemala umyvat v rukach. Mame AEG-Electrolux a doporucujem! Vecer zapnem, rano vyberiem a poukladam do skrine. Okrem umytia je vyhoda, ze aj vysusi, takze mas ovela mernej prace. 😉

yanni
21. feb 2011

Takze ja sa pridam tiez k tym co ju mozu len doporucit. Uz nikdy viac bez umyvacky 😉 Prvu som mala pred 10 rokmi
a od vtedy nikdy viac bez.Vsetko sa "nahadze" do nej, vecer zapne, rano uz umyte a vysusene sa poodklada. Setri vodu, cas, vsetko sa leskne, tabletky nestoja, ked sa to rozrata, viac ako jar. Znacka je vlastne jedno, kupuj len acka aj ked o nieco drahsia ale oplati sa. Ked sa o nu budes dobre starat, bude ti velmi dlho sluzit. Ja odporucam, aj ked tabletky dostat aj vsetko v jedno, extra sol a extra les na sklenenny riad. To sa dosypa a dolieva raz za cas, cize ti take balenie vydrzi vecnost. Hlavne sol je dolezita, umyvacka sa nezanesie. Raz za mesiac pustit clean-program (ak ho umyvacka ma), Inak fakt je to super vec, kuchynu mas stale poriadenu, nic nemas v drese, jednoducho vlozis do mycky a zavries dvere. nik nic nevidi 😀

jankaborka
5. mar 2011

už by som sa takisto myčky nevzdala,my mame Bosch a nedala by som ju za nič,šetri veeeela vody,času,tablety už niesu take drahe ako kedysi, nemam v kuchyni bordel 😉

janulap
17. apr 2011

Baby,my sme umyvacku kupili dnes.Co to citam ,ale nemozem najst,ako sa o nu starat 😉

dana33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz