Umývačka riadu. Koupit ji nebo ne?

inffinity
13. feb 2011

Ahojte maminky, jelikož jsem se přistihla, že trávím neskutečně moc času umýváním nádobí, který bych mohla věnovat své dcerce (i když se snažím nejvíce když spí).. začala jsem uvažovat o myčce.. chtěla bych proto od vás pár názorů. Vždy jsem byla odpůrce tohoto výmyslu, nějak mi je nesympatické nádobí z myčky, ale asi se tomu nevyhnu.. ☹ Prosím vás tedy: 1. o váš názor na myčku příp.zkušenosti a 2. jestli myčku máte prosím jakou a jak jste spokojeni (když už si budu vybírat, tak aspon z osvědčených 🙂 ) Děkuji moc za odpovědi.

lubikan
23. jan 2013

jednoznacne ano...prave mi doumyvala,ja som si za ten cas usetrila kozu na rukach,umyla vlasy,potesila manzela 😀 (uvarila som),upratala......

moje poradie elektroniky do domacnosti..pracka,umyvacka,telka,PC a kuchynske roboty

poradie mojho muza...telka,chladnicka,pracka,umyvacka 😀

ajca123
4. jan 2014

Nie je úplne jedno akú kúpiš.... Ja mam Bosch uz 9rokov a odchádza mi uz pomaličky ☹,ale je ticha... A teraz labzujem po nete a hľadám novú a kamoška kukala po nete,lebo stará odišla ☹... Ja som ju nahovarala na Bosch lebo ju mam niekoľko rokov a je ešte dobrá... A včera som zistila ze ta Bosch co chcem nie je az taká dobrá,ked dáš šetrivy režim poriadne nezmyje nádoby,nádoby je mokré ked myčka skončí ale je ticha 🙂.... No a ja teraz zháňam recenzie na AEG co ma auto open door... Lebo toto je úžasná funkcia...
Pokukaj a čítaj recenzie,lebo nie je mycka ako mycka...
A ešte sme 5clena rodina,stará mycka u nás ide každý deň a o víkende 6krat 😉... A to nekecam... A ja do mycky kupujem gél somat je ozaj super a vždy si ich kupujem v akcii lebo ináč stojia tie dva gely cez 15€ a v akcii stoji polovicu... Vždy ked vidím ze je v akcii nákupim dve balenia a mam do kopy 4 lahve...

marika233
13. júl 2014

Ja sa zapojím do diskusie, nechcem zakladať ďalšiu tému, ale mám otázku, ktorá je možno blbá, ale mám svoju prvú 🙂 umývačku a tak som taká nezorientovaná.
Mám kúpenú umývačku riadu Bosch, kde sa píše, že pri prvom nasypaní soli do zásobníka citujem:"Zásobník naplňte vodou (pouze při prvním uvedení do provozu)." Zatiaľ umývam pomocou tabletky 3 v jednom a teraz chcem použiť soľ, ale neviem či tú vodu mám liať do zásobníka, alebo tá inštrukcia platila iba pri úplne prvom zapnutí umývačky a teraz už tá voda tam je?. Poradí niekto?
Inak pravda je to čo som tu čítala, že kto nemá umývačku, tomu nechýba a kto ju má, tak si bez nej nevie už život predstaviť. Potvrdzujem 🙂

bosoriak
13. júl 2014

@marika233 Ta voda tam uz je, nemusis liat, len nasyp sol. To uvidis, ked budes sypat do toho zasobnika, bude sa odtial vylievat voda.

cmuko
21. sep 2014

Ahojte baby...mam prosbicku na tie, ktore by mi vedeli poradit z vlastnej skusenosti ohladne vyberu umyvacky riadu. Neviem sa rohodnut medzi umyvackou s celnym ovladacim panelom (teda displej vpredu, vidno ho) alebo celkom zabudovanou do linky, teda z vonku vidno len dvierka, akoby tam nic nebolo zabudovane. Mam vybrany model od Boschu, funkcne identicky len ten ovladaci system ma irituje :D Hlavne co sa tyka funkcie oznamenia skoncenia programu. p.s. Viem ze celny vidno a zybudovany nie :D

elfika
21. okt 2014

sme len dvaja a tiež zvažujem kúpiť umývačku ,ale na môj vkus to trvá príliš dlho a ručne to mám za chvíľu .

evica22
5. jan 2015

chcela by som sa spýtať, pretože uvažujem nad kúpou umývačky. Aké tablety do umyvaciek pouzivate a nie su drahe, na kolko vam vide balenie?dakujem za odpovede

tinkapinka88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martaniana
14. feb 2016

Určite áno, najväčší pomocník v domácnosti 🙂 niekde som čítala že umývaním riadu strácame 3 roky života , myslím že niečo na tom bude, nemenila by som , pre 4 člennú rodinu je to myslím v tejto dobe už nevyhnutnosť, šetrí najmä čas a ušetrí aj vodu , určite odporúčam kúpiť 60cm , tie menšie sa neoplatia, častejšie by si musela dať umývať, značka Bosch je výborná, teda my máme už 3 roky a veľká spokojnosť 🙂 ručne už umývam len plastové misky nič viac 🙂

mojainzercia13
16. júl 2016

Mám veľmi dobré skúsenosti s Bosch, nedám na ňu dopustiť! A vôbec umývačka je naj, naj pomocník do domácnosti, najväčší šetrič času, boľavých kostí aj peňaženky!

asimama
16. aug 2016

Prosím vás..aké prípravky treba kúpiť do umývačky riadu?

ckatka
16. aug 2016

@asimama potrebuješ sol- umývačkovu, lestidlo a tablety. Odporúčam z DM sú najlacnejšie. A z času na čas nejaký čistič. Tot vše

ckatka
16. aug 2016

A k téme zatiaľ len toľko - umývačku sme mali par rokov 45 ku Whirpoolku ale potom sme prerábaLi komplet kuchyňu a dali sme tam priamo vstavanú 60tku z IKEA. 45cm si vzala svokra, ktorá vždy frflala ze načo nám to je 😊 a teraz po pár mesiacoch si to nevie vynachváliť. Ja som spokojná bola aj vtedy aj teraz. 60tku začínam zriedkavejšie. ...ale zasa aj do tej 45ky som bola schopná na skladať neskutočné množstvo riadu

asimama
16. aug 2016

To sa tam dáva všetko naraz?😀
@ckatka

babymaminka
16. aug 2016

My mame umyvacku Bosch a som max.spokojna mam doma aj irobot aj susicku a popravde vsetok usetreny cas venujem dcerke tak som len drhla umyvala a tak je stale vsetko tip top 😊

ckatka
16. aug 2016

@asimama soľ a lestidlo sa dava do zásobníka. Umývačka dávku je podľa potreby. Len tablety dávaš s každým umývaním

asimama
16. aug 2016

@ckatka ďakujem