Už som zúfalá z nejedenia mojej 20mesačnej dcéry

vektricka16
18. nov 2018

Dievcence neviem ci chcem radu alebo sa len vyrozpravat ale uz som zufala.Dcerka ma 20mesiacov a stale neprehlta tuhu stravu.Zacala cestoviny uz jest trosku aspon,dve tri lyzicky ryze zje a ked sme na prechadzke davam jej buchtu a zje trochu.Zemiakove pyre do pusy neda,parky sunky pozuje vypluje,aj ovocie to iste...a uz jej vyse mesiaca idu 4 zuby a je to katastrofa:-/ neviem kedy bude prehltat uz nevladzem ☹

katrin21
18. nov 2018

A na com doteraz zila?? Ty jej stravu mixujes, ci ako?
Ono je vhodne postupne detom konzistenciu postupne menit na tuhsiu , menej hladku a tym sa naucia.. 20mes je extrem, to uz naozaj by mala prehltat..
Napada ma este, ci nema nejaku neurologicku vec prehliadnutu, lebo viem, ze kamoskin syn mal problem s prehltanim tuhej stravy a ma DMO.. ake tak ak sa ti inak vyvijala Ok, asi to bude len tym, ze si vcas nezmenila konzistenciu stravy.. hmm.... nuz , asi len dookola akusat a neustupit, ked bude odmietat..ked bude hladna, naje sa aspon trochu

vektricka16
autor
18. nov 2018

@katrin21 nemixujem lebo taku uz nechce ale prehltat tiez nechce...pred tym jak jej isli zubky jedla priklad cestoviny ale musela mat vela omacky aby to prehlta. Ked som jej spravila napriklad kasu hustejsiu uz nechcela ju uz napinalo uz to nejedla...

ink
18. nov 2018

Ahoj, počuj, je to len obdobie. Ver mi, že keď bude dcéra maturovať, isto bude prehĺtať aj tuhú stravu 🙂 Prepáč, toto pomáha mne keď si poviem.
Zahoď párky a šunky. Skús nájsť to, čo ti prechádza. Kaše áno? Nie? je to príliš riedke? A čo lievance? Mrkva nie? A čo hruška? Skús nájsť podľa seba a tvojej dcérky to, čo si myslíš, že zafunguje. Ale najprv zahoď to zúfalstvo. Bude dobre, uvidíš 🙂

vektricka16
autor
18. nov 2018

@ink len to jej obdobie trva uz dlho 🙂 od zaciatku nejedlak velky...museli sme ju zabavat uputat neako aby otvorila pusu, muz nosil 5mesiacov na rukach a ja som krmila aby aspon nieco zjedla. Rozky chlebik davam ponukam uz rok a stale nic...vsetko len pozuje a vypluje...aj brumika jej kupim ani dohuby neda,ani kolacik neda do pusy.mrkvicku mala dnes len vypluvala aj jablko a mandarinku trosku ocucala... Uz clovek ani nevie co nukat :-/

vektricka16
autor
18. nov 2018

@katrin21 a co je to DMO????ona je zdrava vyvija sa normalne len toto je problem u nej...

livka_
18. nov 2018

@vektricka16 kolko vazi?

sandri
18. nov 2018

Ahoj, kamoskina mala jedla podobnym sposobom - jedlo pozula a vyplula. Tiez z nej bola zufala. Nakoniec u nej lekarka zistila velmi nizke zelezo. Zacala jej davat melasu, zvysilo sa zelezo a stal sa zazrak - dieta zacalo normalne jest. Skus sa spytat lekarky, ci to nemoze byt problem aj u vas.

ink
18. nov 2018

@vektricka16 ja viem, ja mám doma tiež nejedáka. Pochodila som snáď všetky dostupné kurzy varenia pre deti, čo už som nevedela čo robiť inak, aby sa už rozjedol. Ale rozje sa, neboj. A skúsiť zistiť železo je dobrý nápad ako radí @sandri

zuzanka103
18. nov 2018

@vektricka16 tiez mam doma drobca co sa mpc do jedla neberie.. je to o nervy to ti verim hlavne ked vifis akpnoststne deti jedia.. no hlavu hore cim bide starsia ttm sa rozpapa. Tiez sme skusali rôzne odbery u dr a vsetlo v poriadku malu sa vyvíja. Skús sa porozprávať zp svojou dr.a uvidíš. Viem co prežívas pevné nervy a veeeeela trpezlovosti. Ked som pro krmeni môjho malého nervózna o to viac mu nechuti ale zapnem mu Jaroša na mobile a kým to sleduje aj nkeco zje.. no co uz. Vždy som bola proti týmto praktikám ale je to lepšie ako nič..

deti95060810
19. nov 2018

slečna má 20 mesiacov a už nevládzeš ? zavčasu....my sme mali s týmto problémy niekoľko rokov...5 rokov sme stravu len mixovali....

vektricka16
autor
19. nov 2018

@deti95060810 nepotrebuje mudre rady alebo komentare..tak 5 rokov mixovat to uz je chore a nie normalne...

vektricka16
autor
19. nov 2018

@livka_ mala 9 kg teraz jak jej idu zuby uz vyse mesiaca tak trosku ma menej...ako je drobnejsia ale zase neni neaky kostlivec. Normalna postava..

vektricka16
autor
19. nov 2018

@sandri
@sandri ideme doktorke cez tyzden chce ju vediet aj odvazit tak sa spytam na to zelezo..ked sme to riesili davnejsie tak doktorka hovorila ze nevyzera ze by bola chudokrvna...tak uvidim co povie teraz..

miriama11
19. nov 2018

@vektricka16 moja ma tiez problem z jedenim ,ale s kuskami nema problem, len ma 16m a 7,5kg tak raz za tyzden sa naje az oci otvaram a potom zas nic.

evitka83
19. nov 2018

@vektricka16 pocuj tebe keby isli 4 zuby naraz a bolela ta cels pusa, myslis, zeby si chcela nieco jest? 😊 mna ked boli jeden zub, tak sa na jedlo nemozem ani pozriet 😉. Ako ti vravia baby, je to len obdobie. Dlho je relativny pojem. Co je dlho pre teba, nemusi byt pre malu. Pokial nie je dieta dlhodobo letargicke, unavene, blede, nechudne, nema problemy so stolicou, nestresovala by som. A kym jej pojdu zuby tak vela zazrakov aj tak nespravis. Daj jej co chce papat. Viem, ze niektore maminky detom skusaju zdobit jedlo, ze spravia zo zeleniny na tanieri napr tvaricku. U nas fungovali rozpravky, vtedy by moja mala zjedla aj sroby, keby som jej dala, zabudla, ze ju nieco boli 😊so zelezom skusenost nemam, ale u nas fungoval sirup na chut do jedla ked chvilu strajkovala, ale ked ju boleli zuby, tak aj ten bol na figu. Mojej dcere zacali liezt vsetky zuby az v 16 mesiacoch a trvalo to vyse pol roka. Tiez sme to mali vesele. 🤦🏻‍♀️🤣

sandri
19. nov 2018

@vektricka16 tej malej tiez na pohlad nic nebolo. Brali jej krv kvoli chorobe a dali automaticky vysetrit aj zelezo a bum, uplne nizke hodnoty mala. Ako sa jej zelezo zvysilo, zacala normalne jest.

galioska
19. nov 2018

@vektricka16 moja dcera ma uz 15 rokov je 5 jedal dookola a krv ma ukazkovu a zeleza az az, kazdy je iny a telo si vie vytiahnut ziviny aj z mala ak aspon nejaku zeleninu, obocie zje😎

katrin21
19. nov 2018

@vektricka16 to je v poskodenie mozgu a tym padom zle pracuju svalove skupiny, svalove napatie, je to mozgova obrna. ale tak to bol len priklad, kedze vasa je zdrava, tak asi len fakt skusat a vydrzať.... pri zubkoch deti jedia horsie, to aj moja nechcela zut, ale zas inak normalne jedla.... mam pocit, ze u vas to neni len zubkami, kedze pises, ze doteraz to robi stale....

ajka0207
19. nov 2018

@vektricka16 necitala som celu diskusiu, ale chcem sa opytat ci kojis? Lebo z toho co pises sa mi zda, ze ona nema problem s konzistenciou, ale celkovo odmieta stravu. U nas sa toto vyriesili v 19 mesiacoch odstavenim. PS: prosim ta, nedavaj jej parky, fakt je to humus co do toho davaju.

vektricka16
autor
19. nov 2018

@ajka0207 kojim kojim 🙂 kojim na požiadanie niekolkokrat denne...uz som skusala odstavit ale zatial bez vysledku..vzdala som to 🙂 potom Vam uz pekne papala ked ste odstavili??
A co sa tyka parkov tak nevidim ja osobne natom nic zle...to by clovek nemohol nic jest keby pozeram na zlozene 🙂

jahodka36
19. nov 2018

@vektricka16 odstavenie by pomoholo. Malicka sa spolieha na to, ze nezostane hladna, lebo ma svoje mliecko. Netrap sa, prejde to. Fakt je to len obdobie aj ked trva uz dlho. Ale chapem ta uplne. 20 mesacnu by som uz ja nekojila na poziadanie. Uz je velka. Skus jej dat rano, na obed a vecer mliecko. Cez den ju nejako zahovor. Aj led z vlastnej skusenosti viem, ze kojene deti vedia byt velmi, velmi neodbytne pokial ide o ich milovane mliecko 🙂 pusti jej nieco na mobile alebo tablete. Mozno sa skor napapa. Stale je zo lepsie ako ked nebude jest. Drzim ti palce, hlavu hore. Raz to prejde, uvidis.

ajka0207
19. nov 2018

@vektricka16 zacala jest az ked sov odstavia, dovtedy 2-3 lyzicky zjedla.

asia83
19. nov 2018

@vektricka16 Bude, nebojte sa. Aj naša robí drahoty, kdeže by ryžu či kúsok zemiaka zjedla. Máločo zje. Plný tanier vývaru a plnú misku makových cestovín, to áno. No inak iba nejaké kysnuté pečivo. V škôlke to budú pre ňu riadne šoky. Vydržte, všetko príde.

katrin21
19. nov 2018

no, je pravda, ze ak ju kojis casto, ona potom neni hladna a vymysla...