22 mesačný syn nemal tuhú stolicu od odstavenia. Je potrebné niečo zmeniť v jeho jedálničku?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

môj 22 mesačný syn nemal tuhú stolicu od odstavenia od dojčenia necelý mesiac dozadu. Najprv som tomu dávala čas, že kým si bruško zvykne, pije umele mlieko. 2 fľaše za noc cca 150 ml a jedna pred obedným spánkom.

Čo to môže byť?

Mám ho objednať k pediatričke na nejaké vyšetrenia?

Nie je extra papkáč. Ráno spapá biely jogurt, banán. Potom mlieko. Obed občas štrajkuje - trochu zeleninového pyré, ryža, cestoviny, alebo zo dve lyžičky z nášho. Potom chlebík s maslom a uhorkou, ovocie a kapsičku, miláčika. Večer kaša.

Je potrebné zmeniť synovi stravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr by som skúsila zmeniť značku umelého mliečka. Stravu má synček v poriadku. Takíto menší papkáči sú pomerne bežní.

Zatiaľ žiadne vyšetrenie nie je nutné. Zmeňte mliečko a odsledujte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas