V čom brávate deťom tekutiny von v zime?

lili777
5. nov 2011

Poraďte mi niečo, čo udrží čajík teplý a nebude za chvíľu ako ľad. Malému som minulý rok kúpila Avent termohrnček, len si akosi nemyslím, že je termo. Všetko v ňom vychladne tak isto ako v obyčajnej fľaši. Zase obyčajná termoska mi príde nepraktická, mladšia dcérka nevie piť z pohárika a syn máva čaj aj trošku osladený. Ako to riešite vy?

zuzikkaa
5. nov 2011

@lili777 tak ja mam ten klasicky makky termo obal na flasky no ked chcem aby caj vydrzal teply aj v tej najvacsej kose tak ho tam dam cerstvo uvareny,,popripade riadne zohriaty.mam odskusane ze do 3-4 hodin vydrzi aspon vlazny a drobec nepije ladovy 😉
tu mas aj temu kde sa baby o tom bavili-
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/co-pouzivate-aby-bol-cajik-v-zime-vo-flaske-teply/

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ako-udrzatv-chladnom-pocasi-napoj-teply/

halienka
5. nov 2011

@lili777 tak aj mňa by veru zaujímali nejaké praktické rady v tomto smere. Ja to zatiaľ riešim tak, že mám takú malú termotaštičku, vôjdu mi tam akurát 2 fľašky (napr. Avenťácke cumlíkové, kľudne aj tá 330ml mi tam na výšku akurát vôjde) Dám tam čajík trošku teplejší a kým to ide malá piť tak to je v pohode akurát. Kedysi som to dokanca robila tak, že do jednej vľašky som len dala vriacu vodu a do druhej ten akurát teplý čaj. Tá vriaca voda tam udržala veľmi dlho teplo, určite niekoľko hodín. Celú túto termo taštičku ešte dám samozrejme buď do tašky na kočík, ktorá je tiež trošku vyteplená, alebo do ruksaku ak ideme na pešo. Táto metóda sa mi zatiaľ najviac osvedčila, Tie polystyrénové termoobaly sú úplne naprd. Samotná termoska s teplou vodou je trochu nepraktická, poprípdae treba k tomu nosiť aj studenú vodu na zriedenie a potom to niekde zarábať do fľašky...Tú termotaštičku mi darovala kamarátka, ani neviem, kde to kúpila, je fakt malá, spratná a využívam ju aj na prenos napr presnidávky a inej stravy v avent pohárikoch. Je to takéto niečo, aj keď tá moja nemá to dlhé uško a zapína sa na suchý zips.

pe
5. nov 2011

mne dala dobru radu kamaratka, kupila som taku sportovu termosku v sportovom obchode, taku co nosia aj horolezci a som s nou spokojna, ani nebola velmi draha, niektore tie detske stoja viac, stala okolo 6 eur, v nej nosim flasku s cajikom a ked sa chce mala napit tak jej ju vyberiem