Vodička pre moje detičky

martinka0111
13. mar 2019

Ahojte mamičky !

Moja láska Laurika má 1,5 roka, Dávidko je na ceste. Chcem sa Vás spýtať, čítala som, že bežné minerálne vody, ktoré s manželom kupujeme sú pre detičky do 3 rokov veľmi škodlivé. Samozrejme uprednostňujeme dojčenskú vodičku - hlavne Rajec, každopádne - prestávam im dôverovať, hlavne kvôli plastu, v ktorom sa voda nachádza. Muž robí skladníka v jednom obchodnom reťazci, a hovorí, že naskladnené vody sú veľakrát vystavené priamemu slnečnému svetlu, ktoré na nich v sklade pečie, čím sa môžu z plastu do vody uvoľnovať škodlivé látky... Prosím vás mamičky, existuje nejaká zdraviu neškodná alternatíva ? Rada si za kvalitu priplatím... pre dieťa všetko... niečo v skle ? čisté ?

Ďakujem za každú radu !
Pekný deň všetkým.

beky1813
14. mar 2019

Ja balenu vodu nekupujem, beriem vodu z domu

evittam
14. mar 2019

@martinka0111 Nie, nekupujem balenu vodu. A neberiem so sebou vodovody. Tie su hadam vsade -ak miniem zásobu vody,ktoru beriem z domu.

martinka0111
autor
14. mar 2019

@evittam A na to ste ako prišli ? Či je pre vás jednoducho pohodlnejšie používať vodu z vodovodu, bez toho aby ste si spravili prieskum ?

evittam
14. mar 2019

@martinka0111 Len tak v rámci diskusie. O tom diskusia je, ci? Ci teba ine netrapi len vodicka z vodovodu?

evittam
14. mar 2019

@martinka0111 Na co ako som prisla? Ze mame kvalitnu vodu? No zistila som si. Btw.na SVK mame viac nez kvalitnú vodu az na par oblasti ale to by si mala vediet ako odborníčka na vodu z vodovodu. A vid moja odpoveď-reverzna osmoza....

jamika27
14. mar 2019

@martinka0111 normálne z vodovodu, tvrdá je dobrá, bábätkám prevárať, ale väčším deťom stačí taká. Určite by som nekupovala vodu na pitie vo fľaškách, to by bolo odpadu. Už len kôli tomu plastu nie.

evittam
14. mar 2019

@martinka0111 A ano je pohodlné používat vodu z vodovodu a ni e ju kupovať balenu a platiť 2x za to iste. Taka sprostá nie som.😉

mirkaknm
14. mar 2019

Ahoj Martinka. Ja mam 7 mesacnu dcerku. Zo zaciatku sme davali Lucku,Drobceka a prevarali. Ale sme si vsimli,ze vzdy na konvici,skle,hrnceku ostava biely povlak. Vzdy sme vsetko vyumyvali. Nebolo to hrncami a konvicami ale vodou. Potom sme zacali pouzivat prefiltrovanu a prevarenu vodu z vodovodu a je krasne cira. Takze my ideme touto cestou.

dopolbokaodrata
15. mar 2019

Asi som z toľkého afektu v úvodnom príspevku práve dostala cukrovku 🙄

lubik87
15. mar 2019

@martinka0111 ozaj a keď je taká zlá kvalita vody z vodovodu tak v čom sa u vás doma varí ? 🤔

dopolbokaodrata
15. mar 2019

@lubik87 predpokladám že kupovanú balenú vodičku prevárajú v hrnčekoch. A potom papajú z tanierikov so včeličkou Majočkou

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz