Zúfalosť z nejedenia u 6,5 mesačnej

nikusiak9
21. nov 2018

Mam doma 6,5mesacnu dcerku. Od narodenia odmieta vsetko -mlieko, jedlo. Najprv bola chvilku kojena ale museli sme dokrmovat lebo za 45min vytiahla len 10ml. Ani na flaske sa to nezmenilo. Jednu davku mlieka povedzme 120ml pila bezne hodinu az hodinu a pol. Kazdu jednu. Neskor aj to zacala odmietat a zistila som ze ciastocne je ochotna vypit v spanku. Tak cca od 3-4mesiaca pije mlieko iba v spanku. Ale pije ako pije- niekedy mi zo 140 necha 30, niekedy celu davku necha tak. Zatial je na odsavanom zahustovanom materskom mlieku, ale skusala som aj 3druhy um ci jej nechutia viac a ziadna zmena. Za den vypije dost malo mlieka na svoj vek ale co ma najviac hneva casto stoji na vahe alebo nepribera ci chudne. Zacali sme kvoli refluxu v 5tom mesiaci prikrmy
Ani raz mi neotvorila na prikrm za vyse mesiaca a pol usta, dostanem do nej lyzicku len tak ze sa priblizujem s cumlom a vtedy. Teraz uz ani tak. Skusala som uz snad kazdu zeleninu, ovocie zatial banan, broskynu a jablko. S tym je to este horsie ako zelenina. Rovnako odmieta kase. Uz fakt neviem co na nu skusat. Skusala som do ruky chrumky ci rozok. Nezaujima ju to lebo to je jedlo. Ako sa jej dostane kusok z rozka na jazyk, uz si ho neprosi. Nejake rady? A ano uz som skusila aj takmer poleziacky, aj v stolicke jedenie, aj s rozpravkami, aj neviem ako...len ma vidi s miskou ci stolicku uz place a po 20minutach tam uz vrieska od nervov. Ked jej dam za tym mlieko nech si da, odhodi mi flasu a to som skusila len aby si dala 30ml.

malinajahoda
21. nov 2018

@nikusiak9 aké mlieko pije malá? Prepáč, asi si to tu už písala. A príkrmy aké dávaš?

kubobubo
21. nov 2018

@nikusiak9 skus si pozriet o dojcenskom strajku. Obvykle to robia dojcene deti, ale obcas aj deti krmene flaskou. Moja dcera bola taka ista a doteraz jej to ostalo - 7 rokov. Jest ju nejako extra nebavi, sedi na stolicke na pol zadku. Pri tom dojcenskom strajku su uveden rozne tipy a triky ako krmit.

ada309
21. nov 2018

@nikusiak9 a možno jej naozaj stačí menej jesť, asi má menší zuludok,resp. nemá ho roztiahnuty este(ľudovo povedané).. to by nebol problém,keby priberala (čo aj doteraz priberala) ... ja by som paniku ešte nerobila,daj jej trošku čas .. možno naozaj čosi na ňu lezie(nejaký vírus),alebo tie zúbky sa tlačia ... ak vyslovene nechudne,hoc aj stojí na váhe,skúste trošku vydržať ... keďže ste už vyšetrenia nejake absolvovali ,lekár vie o vašich starostiach ,ste pod dohľadom ,mozno to časom prejde.
krvný obraz má v poriadku? stava, sa,že ak majú deti malo železa,byvaju slabší jedaci ..
estea napadlo,žltačku ste nemali po narodení?

katulienkax
21. nov 2018

@malinajahoda aj take deti su aj moja bola taká, najhoršie obdobie môjho života. Mlieko len v spánku, kase len 1 druh s cokoladou, čokoládový danette puding a hipky vyzivy bolo jedine co zjedla. Dnes ma 7 a je schopná zjesť 2 kuracie nohy, cely rezeň aj maso bez stavy v pohode. Nemá rada ked ma jedlo s prívarkom alebo šťavou poliate. Dnes zjedla aj celu bagetu so šunkou a syrom.

malinajahoda
21. nov 2018

@katulienkax u nás tiež Boh vie co to nie je. Ale bolo to najhoršie od narodenia. Veľmi, ale veľmi málo mlieka vypila. Bol to boj. V noci v poloslanku mi vypila rovnaké množstvo mlieka ako cez deň.
Ja som viac zarobeneho mlieka vylievala ako mi spapala.
Nerada spomínam.
Teraz už je lepšie. 3 príkrmy a 3 x mlieko. Ale nič sa na ňu nelepí, je to náš malý slížik.

nikusiak9
autor
22. nov 2018

@malinajahoda odsavanr materske. A prikrmov snad kazdu zeleninu, kasu, jablko ci banan

nikusiak9
autor
22. nov 2018

@ada309 ano zltacku mala.

zuzka0999
22. nov 2018

@nikusiak9 Milá mamička nemusíte sa báť .Dieťa si zoberie toľko koľko potrebuje.Mali sme taký istý problém.Teraz má naša dcéra 19 a stále je hladná.Berte to športovo....Všetko chce svoj čas..

kahlan1
22. nov 2018

napisem ti moju skusenost,

ked mala dcerka tri mesiace nechytila mi flasu vôbec, bola som zufala, dcerku sme krmili ked zaspala vybrala som z postielky a jedine v spanku chytila flasu a tak sme sa krmili len tak v noci sme si my davali budik a vstavali a tisli do nej. Dr neriesila lebo sak pribera. Tak na vlastnu ziadost krv moc gastro a vsetko bolo v poriadku ked prisli prikrmy tak mi zvracala ked nechcela - dokazala mi ze ju nedonutim lebodosiahla taky level ze len videla jogurt tak pre istotu aby ma nenapadlo jej ho ponuknut sa na mieste povracala. Bola som na nervy a pochopit to vie len rodic dietata co neje, do dvoch rokoch to bola cista katastrofa ale zacala som sa snazit si to nevsimat a hlavne nenutit a potom sa cosi zlomilo mala sa rozjedla a teraz ma osem a je neskutocne pekne ako chlap niekedy 🙂

nikusiak9
autor
22. nov 2018

@kahlan1 waaaaaa a ako si do nej dostavala tie prikrmy?

kahlan1
22. nov 2018

@nikusiak9 jak v cirkuse humberto, notebook a bambulka, knizky, rozprávky spievanie raz som stolicku na balkon vytrepala nech kuka okolo aby ani nevedela ze je :( ale ked som presvihla a dala lyzicku naviac všetko vyvracala :(

kahlan1
22. nov 2018

@nikusiak9 a ked sme byvali v prenajme tak majitelka mi vravela ze oni maju eset vyssi level osemesacna a sonduju ju

nikusiak9
autor
22. nov 2018

@kahlan1 aj nam to chcu na gastre ale nesuhlasim

kahlan1
22. nov 2018

@nikusiak9 na gastre jej davali nutridrinky - nechutilo ale aspon co to bo to je take vyzivne

brankova
25. nov 2018

@nikusiak9 Ahoj, a test nalaktozovu intoleranciu jej robili?Resp.ak kojis, skusala si vylucit mliecne aspon na dva mesiace? Moj syn robilto iste,pil iba v spanku. V 6 mesiacoch 7 kg v roku 8,5 kg... Nakoniec mu zistili intoleranciu laktozy a histaminovu intoleranciu.

nikusiak9
autor
26. nov 2018

@brankova ano skusila som mliecne vysadit ale nevidela som nejak moc zmenu. Vsade ma odbiju ze kojeme nemaju laktozovu intoleranciu. A kedy ti prestal pit v spanku?

nikusiak9
autor
26. nov 2018

@brankova a mal aj ine tazkosti?lebo oja cez den napr.neplace po mlieku prip.nema hnacky atd

stvura
26. nov 2018

@nikusiak9 a neskusis to gastro? Aby si mala istotu ci nema skutocne intoleranciu. Pripadne vobec nedavaj mlieko, naco ho vlastne davas? Dieta nie je dojcene, ze? Uplne ho vyrad, prip. skus podavat do jedla mandlove, ryzove, tie su lahsie stravitelne.
Skutocne to beries velmi vazne, mozno je to len obdobie. Musis to len prekonat. Ak je to "nejediace dieta" este toho budes mat vela - vcera som na oslave tlacila do svojho 10r dietata jedlo - ani kolac mi nechcel jest. Bojujem stale, uz 10r - je to dieta ktore nema rado sladke jedla (co by ine mamy za to dali) a je telesne uplne v poriadku - sportuje, nic mu nechyba. Proste len slabsie je, treba sa s tym zmierit. Moj muz ma inac 63kg (je atlet), takze zrejme i moj najstarsi syn bude podobnej konstrukcii 🙂

luga_luga
26. nov 2018

neprecitala som vsetko, ale nesedi mi tu, z coho ma tych 7kg na svoj vek (idealna hmotnost) - bud je chyba v pojme "neje" alebo mas zlu vahu... moja teda nejedla, nepomohlo nic, ale ani neprospievala - rocna mala 7kg, trojrocna 11,5kg...

nikusiak9
autor
26. nov 2018

@stvura intoleranciu keby ma tak asi stale place a boli ju to. Prip.lubi prikrmy. Ma materske mlieko odsavane a dietatu do roka by zaklad malo tvorit mlieko a ona ma len polroka.ziadny prikrm mi nezje.

nikusiak9
autor
26. nov 2018

@luga_luga 7kg ma pretoze ked bola mensia bola ochotna zjest porcie v totalnom spanku. Dnes uz to tak nie je a samozrjeme ma menej spankov ako vtedy. Neje je tiez spravnu pojem pretoze z prikrmu neda ani jednu lyzicku z nicoho ci ovocie ci kasa ci zelenina. A mlieko stale iba v spanku aj to tak ze da max 80-100ml co je tak mozno pre dvojmesacne porcia.

nikusiak9
autor
26. nov 2018

@stvura a este k mlieku - nebude mat ptm vobec ziadne tekutiny pretozenona ani caj ci vodu nechce. Vodu max 3hlty za den

luga_luga
26. nov 2018

@nikusiak9 mozno jej mlieko staci, co vypije v spanku a tu hmotnost ma dobru, podvyzivena nie je, co krvne testy? je vsetko v norme? to je dolezite. a viem, ze je to na nervy, ze prikrmy nechce, ale moze to byt len obdobie a zacne jest, poskusaj vsetko mozne i nemozne, aj za cenu, ze to nebude "zdrave" 🙂 starsiemu napriklad zacali chutit prikrmy, ked som do nich davala trosku krupice, mladsia nejedla ale ze takmer nic - ako som pisala vyssie - aj vaha tomu nasvedcovala, malo zeleza atd.... a vodu som lne sirupovu striekackou 2,5roka, velmi som sa bala dehydratacie, takze hlavne, aby nebola dehydrovana a mala krv v poriadku, nevadi, ze aj schudne - ked sa zacinaju hybat - je to aj prirodzene 🙂

nikusiak9
autor
26. nov 2018

@luga_luga krvne testy nam davno nerobili. Naposledy ked robili mala asi dva mesiace a to mala malo zeleza po zltacke. Mozno jej teda dam urobit. Zatial som skusila aj krupicu do mlieka a cele mlieko mi odnietla vtedy aj v spanku. Striekackou do nej nedostanem nic lebo to hnes vypluje a zmeta sa.

luga_luga
26. nov 2018

@nikusiak9 krupicu som davala do prikrmov, nie do mlieka, ale niekto aj tam dava, ked nechce, skus nieco ine a mliecko som pochopila, ze pije, tak jej davaj - odsavas si, ano? ja som to vydrzala len pol roka, potom som uz "nedojcila" a co z prikrmov si uz davala? mrkvicku? zemiacik?

nikusiak9
autor
26. nov 2018

@luga_luga vsetku zeleninu co existuje. Aj rozne kombiancie. Ano odsavam 7my mesiac ale skusila som dat sunar ar a neprijala ho o nic lepsie. Hipp combiotik mi ani do ust nedala

luga_luga
26. nov 2018

@nikusiak9 ja by som tu zeleninku skusala stale dalej - aspon olizat, nemusi zjest, tento problem je casty, ze nechcu prikrmy - len skusat, skusat dalej, no nervy, verim ti, zazila som to :(

zuzanka103
26. nov 2018

@nikusiak9 toto akoby som čítala o mojom dieťati. Presne to isté.. odmietanie fľaše nechutili prikrmy.. Teraz máme 14 mesiacov 10.5 kg ale od cca 4 mu prestalo chutiť mlieko, tiež som dávala moje odsate. V tom období prekonal herpeticku anginu co mohlo byt aj tým ze ho to bolelo potom sme malo este pár krát herpeticke aftiky vtedy ale ze vibec nechel a taktiez mlieko v spánku. Odsavala som do 8 m potom sme skúšali mlieka a celkom chutí nutrilon. Doteraz mu davalam mlieko v spánku, davam si budik o pol 6 aby som mu zarobila mliecko 180 to vypije ale akonáhle sa zobudí tak da možno 30-50.. večer to riešim tak ze mu robim do 210 vody krupicu a do toho mu zarobím nutrilon. To vacsinou zje chvalabohu umyjeme zubky a spat...ale ked bol malicky bol to boj. Bolo mi luto vylievat moje mlieko tak som mu tk davala striekackou. Prve mesiace mu chutilo papat vtedy priberal dosť aj teraz je vaha v poriadku preto to dr moc nerieši ale msme za sebou odbery krvy, moc,stery zo stolice a podobne a všetko je ok.. ked sme v 6 mesiacoch zacali s prikrmami akoze total zle odmietal jedol nasilu co som donho dala. Tiez by vydrzal aj 8 hodin bez jedla... teraz je uz lepšie ked som pp roku začala dochucovat ale stale papame štýlom ze v jednej ruke lyžička v druhej mam mobil s Jarošom.. 😁 vždy som bola zasadne proti tomu ale tie matky co vedia co to je ked dieťa odmieta dlhodobo jest vedia.. tym chcem povedať ze niesi sama kto ma taky problem treba vydržať casom sa rozpapa. Hlavne pevné nervy vela trpezlivosti. Tiez som bola nervózna placliva a bolo to este horšie..

nikusiak9
autor
26. nov 2018

@zuzanka103 a odkedy sa rozjedol s prikrmami prip.pil bez spanku?

zuzanka103
26. nov 2018

@nikusiak9 to sa ešte nestalo😂 jedine pred cca mesiacom mal znova aftiky tak dr odporučila b12. 5 dni som mi davala ampulky do pusy troaku to ppmohlo s jedenim ale ziadna sláva. Skor som prišla na to co mu chutí a čo nie.. mlieko stale odmieta. Nevie si zobrať flasku a vypit ju. Davam mu v spánku. Flasku zo sosacikom od avent si zoberie a vypije.. ale najlepsie z pohara vodicku alebo čajík