Ako sa staráte o orchideu?

annaannies
11. aug 2023

Dobry den
Chcem sa spytat ako sa starat o orchideu? AJedna uz zacala kvitnut no ostatne su nejake splasnute
Budu este kvitnut?

viestta
11. aug 2023

Zelene odkvitnute vyhony odstrihnut 1 cm nad stvrtym kolienkom, suche odstranit uplne. Ovisnute listy maju ak maju malo vody alebo im odchadzaju korene pre vela vody.

marcellka32
11. aug 2023

Orchidea potrebuje svetlo, ale nie príliš ostré slnko zas...otvor tie žalúzie to jej stačí, polievať týždenne trochu

annaannies
autor
11. aug 2023

@marcellka32 maju otvorene zaluzie len kvoli fotke som ich zavrela takze este mozu kvitnut to ma hlavne zaujima ci este nieco znich bude?

lukbe
11. aug 2023

@annaannies majú obdobie oddychu a obdobie kvitnutia. Keď kvitnú,treba ich hnojiť vhodným hnojivom. O orchideách nájdeš veľa na internete,treba len naštudovať. Dá sa to zvládnuť. https://www.rastlinky.sk/blog/orchidea-pestovan...

simca06022011
11. aug 2023

samozrejme ze z nich nieco bude... a podla man cim menej starostlivosti tym lepsie. Maju radi vlhky vzduch, svetlo ale nie silne slnko (ja som ich mala na vychodnom okne)

kp7333
11. aug 2023

Pri orchideach plati, ze cim menej sa staras, tym lepsie. Polievat staci 1-2x do mesiaca, nemaju rady prilis ostre slnko, ale ani malo svetla. Nasim sa najviac dari v okne orientovanom na sever.

o__o
11. aug 2023

Nam nekvitli 2 roky a tento rok idu ako sialene 🙂 obcas pohnojim, obcas polejem a dobre im je

zenulkaaa
11. aug 2023

Polievam raz za tyzden, niekedy aj menej, raz za pol roka osprchujem vo vani. Inak nic.
Orchideje su take ze maju obdobie ked kvitnu a potom napr aj pol roka aj rok ti kvitnut nemusia.
Za mna je toto najnenarocnejsi kvet, ktory nic specialne nevyzaduje.

janinah
11. aug 2023

Na jednu som čakala tri roky.kym zakvitne a stalo sa.Ostatne kvitli aj kvitnú nonstop.ale nesmiem ich dať preč z ich stáleho miesta.A nepoluevam klasický.namacam celý kvetináč do odstatej vody na hodinu.To odstata je dôležité.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
11. aug 2023

nepolievam zvrchu, namáčam do odstátej vody raz za 8 dní. teraz dávam aj hnojivo.

slavomira236
11. aug 2023

@annaannies ja nepolievam len raz za cas namocim do vody kde su 24hodun..inak sem tam utriem listy od prachu odstrihnem ked vyschne stonka kvitnu skoro stale 2som presadzala a odvtedy su nejake biedne tak uz radsej dalsie nepresadzam.

slavomira236
11. aug 2023

@annaannies moje mozno 2-3 mesiace nekvinu zvysok roka stale kvety

zorkahorka
11. aug 2023

2x do tyzdna polejem,inak nic a ziju si svoj zivot a furt kvitnu

kulumulu123
11. aug 2023

@annaannies ja osobne pokievam normalnou vodou z vodovodu obcas ked si spomeniem niekedy ozaj iba 1x za mesiac... Ziadne hnojivo nic... Kvitnu ako keby sutazili medzi sebou... Ja som clovek toremu v byte skape aj kaktus ale orchideje ni kazdy zavidi 😁

annaannies
autor
12. aug 2023

Dakujem vsetkym za odpovede