Akú veľkosť topánok kúpiť na 15cm nohu?
Chcela by som sa opýtať akú veľkosť topánok, konkrétne tenisiek adidas mám malému kúpiť keď má nožičku 15 cm. A ešte by som bola rada keby ste mi poradili nejaký e-shop kde sú tenisky za rozumnú cenu. Ďakujem vám.
Stručné zhrnutie
- Odporúčaná veľkosť topánok pre nohu dlhú 15 cm je zvyčajne veľkosť 24, avšak základom je zmerať aj vnútornú dĺžku topánky.
- Mnozí rodičia preferujú nakupovať obuv cez internet, pričom populárne e-shopy rady zahŕňajú mimibazar a babybazar.
- Pri výbere topánok je dôležité zohľadniť aj šírku chodidla, pretože rôzne modely a výrobci môžu mať odlišnosti v rozmeroch.
Najčastejšie otázky
Q: Aké veľkosti topánok zodpovedajú dĺžke nohy 15 cm?
A: Pre dĺžku nohy 15 cm sa väčšinou odporúča veľkosť 24, avšak je nevyhnutné overiť vnútornú dĺžku motora pred nákupom.
Q: Kde môžem kúpiť lacné topánky pre deti online?
A: Lacné detské topánky nájdete napríklad na e-shopoch mimibazar alebo babybazar.
Q: Prečo je dôležité poznať vnútornú dĺžku topánok?
A: Vnútorná dĺžka topánok je kľúčová, pretože rôzni výrobcovia majú odlišné merania pre tú istú veľkosť.
Q: Akú toleranciu by som mal zohľadniť pri kúpe detských topánok?
A: Odporúča sa mať pri kúpe toleranciu 0,5 cm až 1 cm nad skutočnou dĺžkou nohy.
Závery z diskusie
Zhoda
- Odporúčaná veľkosť pre 15 cm dlhú nohu je zvyčajne 24.
- Mnohí rodičia odporúčajú overiť vnútorné rozmery topánok pri nákupe.
Sporné názory
- Niektorí rodičia preferujú mať topánky len s 0,5 cm toleranciou, kým iní smerujú k 1 cm navyše k dĺžke nohy.
Otvorené otázky
- Aké rozdiely v meraniach existujú medzi rôznymi značkami topánok?
Spomenuté značky a firmy
Adidas, Deichman, Humanic, mimibazar, babybazar
Spomenuté produkty a metódy
tenisky, obuv, vnútorná dĺžka, veľkosť 24
Miesta a osoby
žiadne
@petusska ahoj, synček by mal mať presne veľ. 24 - u tenisiek zn. adidas (podľa adifitu - 14,8-15cm a podľa celkovej nameranej dĺžky stielky vnútri cca 15,5cm)...tenisky väčšinou kupujem v akcii v niektorom z "kamenných" obchodov (a to Deichman, Humanic ...mám ich na skok 😉 ) alebo tu na MK v bazáriku,
prípadne mmb napr. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10439660&tab=1 , alebo babybazar napr.
http://www.babybazar.sk/vysledky.php?send=1&hla...
Sasenka ma tiez 15 cm nozicku a nosi 26-ky, lebo ma vpredu sirsie chodidlo, proste sa dalej do topanky nedostane. Len samotna dlzka chodidla nestaci, aby si vedela, ci topanka sadne. To fakt treba vyskusat.
15 cm je zväcsa cislo 24..ale..ale vzdy ked kupujes cez net pytaj sa na vnutornu dlzku topanocky..lebo kazde cislovanie je ine...aj matko ma kupovane cez net..mame botasky adidas, obe 23 velkost..jedny su mu väcsie a druhe uplne nadoraz...takze ja vzdy pri kupe pouzivam tuto vetu...môzte mi zmerat vnutornu dlzku?..pripadne ak sa mi nezda strih..tak sa este opytam, ci su topanocky aj na sirsiu nozicku, kedze matko ma take *mackove* nozky..radsej sa opytat ako potom pozerat doma na male/velke topanky 😉 ..ink objednavam cez mimibazar...dam si znacku , velkost aku hladam a vyskoci mi kopu predajcov....ale väcsinou uz nakupujem u tych istych... napr. u tejto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10389412&tab=4
Pozri si túto tabuľku. Tu sú podrobne vysvetlené dĺžky detských nôh v milimetroch a porovnanie s veľkosťami: http://www.shooos.sk/velkosti
na 15 cm nozku boticky 15,5 cm. mozno max 16cm. ale mne osobne sa nepaci, ked ma dieta vacsie boticky, lebo to vyzera smiesne. ale tak uvadza sa tolerancia 1 cm. ja mam radsej 0,5 cm. botasocky za vyhodne ceny najdete aj na mimibazari. ja som tam kupila nove adidasy za 19,90, co je podla mna super cena. A vzdy si pytajte vnutornu dlzku nech vam zmeraju, lebo co bota, to ine cislo. aj ked ide o jednu znacku, tak kazdy model ma inu dlzku. dokonca aj protetika to ma tak blbo. ale nech vam zmeraju oni dlzu a nie napisu to, co udava vyrobca, lebo to casto nesedi.
ja orientacne davam dlzku nohy + 10. tj na 15 cm nohu 25 topanku, ale rozni vyrobcovia maju odchylky. napr. pumy co sme mali boli vsetky vacsie ako adidasy toho isteho cisla.
ahojte ale nas Leo napr. ma takú dĺžku ze neviem:( ma 12,5 a teda 21 ho tlaci a 22 to je ako plutva:( vidim ze v tých 23 ma ešte vela vela miesta

@petusska pozri tu http://www.forkids.sk/rodicom/velkosti-detskej-...