Poradíte stránku s oblečením z Anglicka?
Ahojte, neviete o nejakej anglickej stránke s detským oblečením /George, Early Days a pod./za rozumné ceny? Skúšala som hľadať niečo ako PRIMARK, ale žiadnu stránku kde by sa dalo objednať oblečenie som nenašla :/ vopred ďakujem za tipy 🙂
Stručné zhrnutie
- Primark nemá oficiálny eshop na objednávanie do Slovenska; pre nakupovanie mimo UK je alternatívou návšteva kamenného Primarku vo Viedni.
- Britské e-shopy s detským oblečením spomínané v zdroji zahŕňajú George, Early Days, Next, Matalan, SportsDirect, ASDA, Mothercare, H&M, Zara a GAP, pričom nie všetky tieto obchody posielajú priamo na Slovensko.
- Riešenia pre to, keď obchod neposiela na Slovensko, zahŕňajú preposlanie na adresu v UK a využitie forwarding/prepravnej spoločnosti, zlučovanie objednávok na zníženie poštovného alebo využitie slovenských sprostredkovateľov a eshopov (príklady: mimibazar.sk, mamebabo.sk, nasanjelik.sk).
Najčastejšie otázky
Q: Ktoré britské e‑shopy s detským oblečením sú v diskusii uvedené ako dostupné online?
A: V diskusii sú uvedené george.com, next.co.uk / nextdirect.com, sportsdirect.com, direct.asda.com, matalan.co.uk, mothercare.com, hm.com/gb, zara.com, gap.com a childrensalon.com.
Q: Posiela Matalan tovar na Slovensko?
A: V diskusii je uvedené, že Matalan na Slovensko neposiela (matalan.co.uk).
Q: Ako vyriešiť nákup z e‑shopu v UK, ktorý neposiela na Slovensko?
A: Riešenia spomenuté v diskusii: poslať objednávku na adresu v UK a následne využiť prepravnú spoločnosť alebo forwarding, alebo využiť sprostredkovateľku cez Facebook (príklady stránok spomenuté v diskusii: MamickyMamickam, LenkaBeeshop, sprostredkovanynakupslovensko).
Q: Kde nájdem lacnejšie detské značky z UK bez čakania na dovoz z Anglicka?
A: V diskusii sa uvádza možnosť nakúpiť anglické značky v slovenských eshopoch ako mamebabo.sk a nasanjelik.sk alebo kúpiť na miestnych bazároch typu mimibazar.sk.
Q: Má Primark eshop, ktorý posiela na Slovensko, alebo je lepšie ísť osobne?
A: Primark podľa diskusie nemá eshop na objednávanie do SR; alternatívou je návšteva Primarku v najbližšom väčšom meste (vo Viedni je nový Primark).
Q: Ako znížiť poštovné pri objednávke z SportsDirect alebo iného britského obchodu?
A: V diskusii sa odporúča zlučovať objednávky a rozdeliť poštovné medzi viacerých nakupujúcich alebo objednať viac kusov naraz; konkrétny príklad v diskusii uvádza nákup 40 € namiesto odhadovaných 90 € po zlučovaní.
Q: Ako riešiť nejasnosti vo veľkostiach topánok (číslovanie C8, C9, C10)?
A: Diskusia neposkytla jednoznačnú konverziu; odporúčanie je použiť oficiálne konverzné tabuľky veľkostí UK→EU alebo kontaktovať predajcu pred kúpou.
Závery z diskusie
Zhoda
- Primark nemá webovú stránku na priame objednávanie do Slovenska.
- Existujú slovenské eshopy a sprostredkovatelia, ktorí dovážajú anglické značky (príklady: mimibazar.sk, mamebabo.sk, nasanjelik.sk).
- Nie všetky britské obchody posielajú priamo na Slovensko; nákup cez forwarding alebo sprostredkovateľa je bežné riešenie.
Sporné názory
- Niektorí odporúčajú objednávať priamo z next.co.uk/nextdirect.com, iní preferujú sprostredkovateľov alebo facebookové predajky kvôli kurzom a poštovnému.
- Názory sa líšia, či je objednávanie z UK vždy lacnejšie než nákup na Slovensku.
Otvorené otázky
- Presné porovnanie cien vrátane všetkých poplatkov (poštovné, clo, forwarding) medzi priamiou objednávkou z UK a nákupom cez sprostredkovateľa.
- Jednoznačná konverzia číslovania topánok typu C8/C9/C10 na slovenské/EU veľkosti.
Spomenuté značky a firmy
George, Early Days, Primark, Next, H&M, SportsDirect, Matalan, ASDA, Mothercare, Adams, Zara, GAP, nextdirect.com, eBay.co.uk, mimibazar.sk, mamebabo.sk, nasanjelik.sk, childrensalon.com, asos.de, aliexpress.com, frontrunner.nl, modrykonik.sk, MamickyMamickam, LenkaBeeshop, sprostredkovanynakupslovensko, ddrozdajka
Spomenuté produkty a metódy
George oblečenie, Early Days, Next oblečenie, Primark nákupy vo Viedni, SportsDirect nákupy, Matalan oblečenie, preposielanie na adresu v UK, forwarding/prepravné spoločnosti, sprostredkované nákupy cez Facebook, zlučovanie objednávok pre rozdelenie poštovného, ebay.co.uk, konverzia veľkostí topánok (C8, C9, C10), Lacoste topánky (frontrunner.nl položka)
Miesta a osoby
Anglicko, Slovensko, Viedeň, Londýn
ahoj tak primark urcite nema web stranku na objednavanie. Kedze ja zijem v anglicku tu je velmi oblubeny ebay tam najdes vsetko a za dobre ceny ale nie vsetci chcu posielat mimo anglicka pretoze postovne je dost drahe. Ak by si chcela objednat tak najlepsie by bolo keby si niekoho mala v anglicku a posielala to k nemu na adresu a potom ked bude toho viacej tak to poslat nejakou prepravnou spolocnostou. Na tom ebay.co.uk najdes vsetky znacky ake len chces.
ja tiež objednávam cez mimibazar od jednej baby, nájdeš si priamo na stránke napr. george,next.... čo by si chcela, no cena je samozrejme trošku vyššia cca 1libra =1,35€ + cca 3 € poštovné,no stále ma to výjde lacnejšie ako na slovensku
ja mám väčšinou veci odtialto. http://www.sportsdirect.com/ ale iba ked sa nazbiera viac osob aby sme si poštovné rozdelili. vtedy su to aj rozumne ceny (teda v porovnaní s tým čo by som platila tu). za posledný nákup som dala 40€ ale tu by som zan dala asi 90€.
ja som teraz objednavala cez @anaxamon a velka spokojnost http://www.facebook.com/MamickyMamickam?ref=ts da sa objednavat viac znaciek a kurz je velmi dobry 😀 😀 😀 😀 odporucam vsetkymi 10
ahoj, ja tiez objednavam z UK, george ti objednaju aj cez mmb (mozem ti potom poslat IP kto), cez uz spominany sportsdirect si mozes aj priamo, len postovne je dost drahe, takze sa oplati viac veci potom. George sa mi velmi oplatil teraz, lebo niektore naozaj nevedia co za to pytat 😝 Pozri ich stranku george.com A next je lacnejsi, ked si objednas cez niekoho, lebo hoci maju teraz postovne zadara, aj tak je to drahsie 😅
direct.asda.com
matalan.co.uk
mothercare.com
adams.co.uk
hm.com/gb
zara.com
gap.com
next.co.uk
niektore su fajne lacne ine drahsie, z niektorych posielaju na slovensko z inych nie... @biancal
Maminky, bola už niektorá z Vás vo Viedni v tom novo-otvorenom Primarku? Kedysi mi vecičky odtial nosila švagrinná, kým ešte bývala v UK, tak rozmýšlam či by sa neoplatilo navštívit tu Vieden, kedže to nie je tak daleko..
Ahojte baby, ja by som chcela objednať topánky pre malú, ale to číslovanie C8, C10, .... neviem čo je to za číslovanie. U nás jej kupujem 26. Prosím poradte mi.
Maminky, ktoré si samé objednávate vecičky z Nextu? Ozvite sa mi, chcela by som si niečo objednať 🙂
ahoj nájdi si na FB pani LenkaBeeshop ona objednáva je v anglicku a je to super pani
Outdoorové oblečenie anglickej značky v € ách bez čakania, kým príde z UK, nájdete v nashom eshope. 😉
ahojte baby, nemate nejake nove vychytavky ako jednoducho objednavat cez UK shopy? Ktore maju delivery na SVK, ktore sa vam oplatili? Dakujem!
Náš eshop je tu preto, aby vás zbavil všetkých zbytočných starostí s detským oblečením.Mame detske veci dovoz Anglicko aj early days.
nasanjelik. sk

Ahoj, ja kupujem na stranke mimibazar.sk, je tam kopec zien, co objednavaju veci z Anglicka - Next, H&M, Early Days ...no rozumne ceny to teda nie su, ...