Skúsenosti s plienkami Babylove z DM: Pridáte sa?
Pouzivam ich a som s nimi skutocne spokojna. Pridate sa niekto?
Co vsetko este z dm pouzivate pre miminka? Nemam na mysli len vecicky z kuponovej knizky. Totiz my dm v meste nemame a tak na nakupy chodieva manzel ked ide na sluzobku. Castokrat by mi kupil aj nieci viac, len ako chlap sa v tom moc nevyzna a ja mu neviem co povedat nakolko ten obchod nepoznam.
Vdaka.
Stručné zhrnutie
- Babylove plienky z DM sú v diskusii najčastejšie hodnotené ako dobrý pomer cena/kvalita na denné použitie, často sa používajú spolu s vlhčenými obrúskami a kozmetikou Babylove z DM.
- Viacerí rodičia nahlásili kvalitatívne problémy u niektorých šarží: vnútorné jadro sa „zbilo“ na hrčky alebo sa rozpadávalo, plienky boli tenšie/menšie a menili sa elastické lemy; niektoré balenia majú na obale „Made in Poland“ alebo „Made in Sweden“, kde predtým bývalo „Made in Germany“.
- Ako bežné riešenia a alternatívy rodičia uvádzajú: používať Pampers Sleep & Play alebo Pampers Premium Care na noc, Huggies Premium alebo Tesco/Lidl plienky podľa potreby, pri zapareninách používať krémy Imazol alebo Sudokrem a zasielať sťažnosti cez stránku dm-drogerie markt (sekcia otázky).
Najčastejšie otázky
Q: Ako zistím, či Babylove plienky zmenili výrobcu alebo šaržu?
A: Skontrolujte na obale označenie krajiny výroby a šaržu; v príspevkoch rodičia uvádzali prechod na „Made in Poland“ alebo „Made in Sweden“ namiesto predchádzajúceho „Made in Germany“, pričom tento detail koreloval so sťažnosťami na zhoršenie kvality.
Q: Čo robiť pri zapareninách alebo vyrážkach po použití plienok Babylove?
A: Použiť krém Imazol (imazol krémpasta) alebo Sudokrem a prejsť na inú značku alebo variant (niektorí prešli na Babylove Natur alebo Pampers Premium); viaceré príspevky uvádzali zlepšenie po zmene plienok a aplikácii krému.
Q: Ktoré plienky rodičia odporúčajú používať na noc?
A: Mnohé príspevky odporúčajú Pampers Sleep & Play alebo Pampers Premium Care na nočné použitie, prípadne Huggies Premium; niektorí uvádzali kombináciu Babylove na deň a Pampers na noc.
Q: Aké zľavy a akcie na plienky v DM spomínali rodičia?
A: Rodičia uvádzali rôzne zľavy: 10% zľava za nazbierané body, 15% zľava (spomínaná aj po 18:00), 20% alebo 25% poukážky pri špeciálnych akciách; konkrétny príklad v diskusii: maxi balenie Babylove 84 ks (7–18 kg) za 399 Sk (13,25 €) pri akcii.
Q: Sú ekologické plienky Alana z DM použiteľnou alternatívou?
A: Skúsenosti sú zmiešané: niektoré mamičky považujú Alana za dobrú ekologickú voľbu, iné hlásili, že Alana plienky viac pretekajú a nemajú elastické lemovanie.
Q: Aké označenia veľkostí Babylove sa v diskusii najčastejšie vyskytovali?
A: V diskusii sa spomínajú veľkosti 1 (newborn), 2 (2–5 kg), 3 (4–9 kg), 4 (7–18 kg) a 4+/maxi (9–20 kg), pričom niektoré vlastnosti (sieťkované vnútro, pružný pásik) sa líšia podľa veľkosti a šarže.
Q: Ako podať sťažnosť na kvalitu Babylove v DM?
A: Rodičia uvádzali písomné sťažnosti zaslané cez web dm-drogeriemarkt.sk (sekcia otázky) a telefonické hlásenia zákazníckej linke, pričom niektoré mamičky aktívne vyzývali k hromadným sťažnostiam pri zhoršení kvality.
Závery z diskusie
Zhoda
- Babylove plienky sú v mnohých prípadoch považované za dobrý pomer cena/kvalita na denné použitie, najmä ak sa využijú zľavy a kupóny v DM.
- Pri nočnom použití väčšina rodičov preferuje Pampers Sleep & Play alebo Pampers Premium Care kvôli lepšej absorpcii počas dlhších intervalov.
Sporné názory
- Možnosť A: Babylove plienky sú stále kvalitné a spoľahlivé; možnosť B: niektoré novšie šarže (označené napr. „Made in Poland“) majú nižšiu kvalitu (tenšie, presakujúce, spôsobujú zapareniny).
- Možnosť A: Babylove sú cenovo výhodnejšie než Pampers; možnosť B: pri akciách môžu byť Tesco alebo Lidl plienky lacnejšie a pre niektoré deti aj lepšie.
Otvorené otázky
- Je zmena krajiny výroby (Germany → Poland/Sweden) primárnou príčinou hlásených zhoršení kvality a ktoré konkrétne šarže/loty sú postihnuté?
- Do akej miery majú jednotlivé veľkosti (1,2,3,4,4+) odlišné konštrukčné riešenia (sieťované vnútro, elastické lemy) medzi šaržami?
Spomenuté značky a firmy
Babylove, dm-drogerie markt, Pampers, Huggies, Tesco, Lidl, Helen Harper, Alnatura, HAMI, Nutrilon, Johnson's, Bübchen, Humana, Lasana, Babydream, Toujours (Lidl), Alana, Weleda, Balea, Alverde, Nivea, Sudocrem, Imazol, Rossmann, Bipa, Babetkoshop, Denk Mit
Spomenuté produkty a metódy
Babylove plienky (veľkosti 1,2,3,4,4+/maxi), Babylove vlhčené obrúsky, Babylove telové mlieko, Babylove keksíková kaša, Babylove vložky do podprsenky, Pampers Sleep & Play, Pampers Activ Baby, Pampers Premium Care, Huggies Classic, Huggies Premium, Helen Harper plienky, Toujours (Lidl) plienky, Alana ekologické jednorazovky, Babydream plienky, latkové plienky, plienkové nohavičky, maxi balenie 84 ks (7–18 kg) za 399 Sk, kuponové zľavy (10%,15%,20%,25%), „sieťkové/pórikovité“ vnútro plienky, absorpčný gél/krystalíky, Imazol krémpasta, Sudokrem, Denk Mit pracie a textilné osviežovače, Humana (mlieko s probiotikami), Bebewell/Babywell plienky
Miesta a osoby
Prešov, Bratislava (BA), porodnica Kramáre, Rakúsko, Maďarsko, Česká republika
My sme presli snad vsetkymi znackami od Tesco plienok, cez Huggies, Helen Harper, Lidl, Pampers a co ja viem co este a nakoniec sme zakotvili pri Babylove, lebo to boli jedine, ktore mi dcerka neprecurala. Este aj Helen Harpery boli celkom dobre, ale len po urcitu velkost, potom jedine Babylove🙂 A najhorsie boli Pampersky, napriek tomu, ze su asi najdrahsie, pravidelne sa z nich odtrhavali tie lepiace usi, takze som ich vyhodila viac nepouzitych ako pouzitych☹ S kupacimi skusenost nemam, ale ked obycajne Babylove su dobre, tak ja myslim, ze budu aj kupacie dobre🙂
aj ja som spokojna s Babylove, skusila som aj vychvalene z Lidla-Toujours, ale boli tvrdšie a maly ich precikal...Pampersky-drahe, Sleep&Play - alergia......
Ahoj, my jsme vyzkoušely Huggies newborn, Tesco esential a všechny druhy Pampers a nejvíc nám vyhovujou Babylove. Nedám na ně dopustit. Prý jsou stejné i Babydream. Ale s těma nemám zkušenost.
Babylove je take nase moc oblibena znacka (a nejenom plenek 🙂 ). Pouzivame od zacatku, nyni jsem u velikosti 4+ a spokojenost naprosta porad.
s Babylove sme maximalne spokojni aj my. Pouzivame ich od narodenia. Aj cenovo vychadzaju najlepsie. Skusili sme Pampers - precikal aj prekakal ich vrchom -su na chrbatiku kratke. Mali sme Huggies, precikaval ich bokom cez slabinky, takisto aj tescove, Na Babylove sa mi paci, ze maju tie uska aj vpredu aj vzadu. Tojours z Lidla vyzeraju tak isto ako Babylove strihom, ale cenovo su drahsie. Takze u nas naozaj vedu Babylove. Drzia tak skvelo, ze ich neprecika za celu noc 🙂
ja som z plienkami babylove velmi spokojna a nemenila by som. Pekne sedia, nezosmyknu sa a deti sa mi z nich neprecikali.
Sice latkujeme, ale tyto plinky mame na noc a obcas i na cesty a velmi nam vyhovuji 😉
doteraz som bola spokojna, ale vsimla som si, ze maly cura nejako nabok hlavne v noci a vyteka mu bokom. takze ma mokry overal. takze na noc uz nebalim do babylove. ale su super zasa na chrbate, ze mu z nich kako nevytecie ani ked kadi po sediacky 😀
ja som používala Pampers a nedávnos som kvôli cene skúsila Babylove, malej sa zaparila riťka a vyhádzali sa všade vyrážky.. takže sme zas na pampers... 😖
Mne babylovky tiez nevyhovovali... mali po bokoch slabe gumicky a mala mi ich normalne viac krat prekakala, co sa jej pri pampersoch nikdy nepodarilo. Aj ked su pampersy najdrahsie, vzdy sa nejako daju kupit v akcii.
Ja som bola s plienkami Babylove velmi spokojna, ine som kupila len ked to bolo nevyhnutne. Moja dcéra mala alergiu z Tesco plienok a Pampers hned precikala, čo sa mi pri Babylove nikdy nestalo. Vyhovovali mi aj cenovo. 🙂
Já mám taky nejraději Babylove. Pampersky byly pořád pročůrané a po Tesco plínkách byl malý osypaný. Teď mám ještě Huggiesky, z tohoto pytlu jsou nějaké lepší než dřív, to byly dost drsné.
Tiez pouzivame plienky Babylove, som s nimi maximalne spokojna - dobra kvalita za dobru cenu 😉 Pampers sme vzdy precikali, Huggies classic boli trosku tvrde, Huggies premium boli ok, ale cenovo nakladnejsie, takze vyhrali Babylove. Okrem toho maly miluje kase Alnatura - ovsenu a psenovu - a su to jedny z mala kasi, ktore su bez cukru, co je pri nasej potravinovej alergii dolezite. Vseobecne som s vyrobkami Alnatura spokojna, su velmi kvalitne - kupujeme javorovy sirup a agavovy sirup, ryzove mlieko, ovsene mlieko, cervenu sosovicu.
A kym som kojila pouzivala som aj Babylove prsne vlozky - tiez som bola spokojna.
no ja som kupovala stale pampers alebo huggiesky ale u svokry tak sme veru vyskusali vsetky a jedine, ktore neprecika su Pampers Baby active a uz aj plienkove nohavicky a som s nimi spokojna ci sa pokaka alebo pocika. Kupila som aj z LIDL cenovo mi viac vyhovovali ale ak dva tri krat sadol na ritku teda myslim, ze padol tak som mohla plienku menit a nevydrzali dlhsie ako hodku. Ked som si preratali minute lacnejsie plienky a potom pampers tak mi ti e drahe plienky vyšli lacnejsie nakolko sa z nich tolko neminie. ale kazde dieta je jedinecne, co je dobre nam nemusi byt dobre inemu babetku alebo naopak.
my uz 3 mesiace pouzivame babylove a sme spokojny, pouzivali sme huggies, ale moc sa mi nepacili, lebo maly hrozne smrdel od mocu, tak sme presli na pampers sleep and play, kym bol maly tak sa to dalo, neskor sme presli na pampers activ zelene, no a po nich sa hrozne vyhadzal a premokali, lebo bol vzdy po boku mokry, takze zvitazili babylove. 🙂
@stardust neviem ci polavili v kvalite, ale vsimla som si, ze posledne 2 balenia akosi smrdia. Myslim cerstve, nepouzite 😀 Tak nejako technicky - asi zmenili ten absorpcny gel vnutri plienky... Nie ze by som k nim pricuchavala, ale zasmrdelo to pri otvoreni sacku. Ale aj pouzite - pocikane viac smrdia.
my pouzivame od narodenia babylove a sú bezchybne pre nas, pampersky nam nerobili dobre, sme sa vyhadzali od nich, takze my sme spokojni s babylove
aj my pouzivame babylove a sme velmi spokojni, ostatne ako pampers,huggies ...a tesco precika aj ked sa mi zda ze teraz co ich vynovili /cislo 5/ tak su o dost vacsie , kupujeme to dvojbalenie v boxe neviem ake su tie co su len 36 ks...ale zevraj ich vsetky tak vynovia....uz aby sme cikali a kakali do nocnika 😀 😀 😀 najlacnejsia varianta 😉
9 mesiacov som pouzivala PAMPERS ze znackove ☹ ....hmm
moj maly mal STUDENU RITKU,VLHKE PYZAMKO,musela som ho pocas noci prebalovat...
plienky BABY LOVE SU NAJLEPSIE NA SVETE... CIZE ODPORUCAM MAMINKAM KTORE MAJU TAKY PROBLEM AKO JA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj ked stoja rovnako ako tie drahe... 😕
Dva roky sme pouzivali Babylove a boli sme absolutne spokojni. Dieta sa neprecika (narozdiel od Huggies) a ziadna alergia (narozdiel od Pampers).
Ale minuly mesiac DM zmenila vyrobcu (co sa tyka maxi 4) - vyrobene v polsku a nie v nemecku, plienky su mensie a tensie a 8 z 10tich plienok je zrazu precikanych - KATASTROFA. Mate niekto podobny problem?
pri oboch babach som ich pouzivala...mladsia je atopicka z niektorych plienok mala vyhadzanu ritku ale z babylove nikdy takze super 😉
@juanita2711 taktiez nie som spokojna s novymi plienkami babylove - maleho odiera ta gumicka vzadu - ma cervene fleky z toho uz a velmi mu to vadi... precikany zatial nebol, no to by ma tak nemrzelo ako toto... neviem ake plienky budeme pouzivat, kedze nikdy sme ine nemali dovod skusat... teraz vsak budeme musiet
@juanita2711 mame presne ten isty problem, ostala som uplne soknuta, este tak cez den ked ju castejsie prebalim, tak nepretecu, ale ked som jej dala na noc, uplne sa precikala 😠 . Ja som tieto plienky teraz skusila prvy krat, megapack balenie, som uplne sklamana

koľko stoja Dm kupacie plienky a su dobre?