2,5 ročná dcérka sa v noci odkopáva. Do čoho ju dať spať?

jasmika
8. okt 2012

Ahojte mamičky...večný náš problém... blíži sa zima..už teraz je chladno.. Moja 2 a pol ročná dcérka vôbec nespí pod perinkou, aj v spánku ked ju prikrývam hádam "100" krát za noc..tak momentálne sa skope.... večer je to ešte ok..ale nad ránom je v izbe chladnejšie...No a samozrejme okamžite je tu chrípka,nádcha...atd.máme ústredné kúrenie iba..tak potrebujem ju asi lepšie obliecť.. Existuje napr.nejaké thermo pyžamko...alebo do čoho ju obliecť na noc..nechcem aby spala v nejakej umeline.. nieje to zdravé ani pohodlné...ako riešite tieto veci vy?

milica313
4. feb 2016
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

@humka2 To je dost siroky pojem ze kvalitny a dobry, takych je vela. Doteraz mala tvoja dcerka aky paplon??

humka2
5. feb 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

@milica313 Viem ze je to siroky pojem, len vobec neviem aky paplon vybrat pre trojrocne dieta. Doteraz sme mali spaci vak ale to bolo velmi vela placu, vobec mi v tom nechela spat, preto jej chcem kupit nejaky novy.

jarka800
8. feb 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

@humka2 A nerozmyslala si ze by si jej kupila ten detsky paplon s dierou?? Ci chces pre nu len obycajny paplon?

humka2
9. feb 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

@jarka800 a ten vyrabaju aj detsky?? To som vobec nevedela.

jumama
9. feb 2016

@humka2 Kedze oducate - tak hlavne nech je cely paplon pratelny 🙂 Najlepsie mat dva, ak v noci precika, das ten cisty, a periete dokola. My sme dali normalny detsky paplon, v zime potom uz aj rovnaky ako nam, na zaciatku som malu zakryvala na sirku, aspon sa z neho neodkopala, ked sa pregulkala na jednu na druhu stranu. Zalezi, aka je vysoka, ja som na zaciatku aj ten detsky davala na sirku, prave preto, aby dlhsie vydrzala zakryta, ked sa otaca v posteli.

lauricka
9. feb 2016

@betka239 hehe, no moje deti sa tak odkopavaju vsetky tri, ze si s paplonom mozem vies, co 🙂. Jasne, spaci vak obmedzuje v pohybe, to je vhodne len pre babo, ktore sa este tolko nehybe. Ako stare dieta do toho cpe? To tak do pol roka plus minus podla dietata by som davala. Ja ich teda vsetkych troch od malicka radsej lepsie obleciem a hotovo. Starsich uz kolkokrat ani nie, mozno tielko pod pyzamo a syn chce aj ponozky. V zime davam teplejsie pyzama. A mensim fliskove overaly na bodynko a pancusky. A tak spi bez paplona, bez nicoho.

jarka800
10. feb 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

@humka2 ano vyrabaju ich aj detske. Skus si pozriet stranku Holeyquilt a tam ich maju. Kamaratka ich tiez objednavala na vianoce svojim detom a spominala mi ze je s tou kupou spokojna. Jej deticky konecne pekne spinkaju a k tomu im hned objednala aj obliecky🙂

humka2
18. feb 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

@jarka800 pozerala som si tu stranku, nasla som tam aj tie detske paplony. A nato su aj specialne obliecky? som myslela ze tie mozem dat ake chce. No sice vsak teraz ma napadlo ze musia mat tiez dieru. Tak poradim sa s manzelom a potom ich objednam. Za kolko jej prisli ked si ich objednala?

betka239
23. feb 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

@lauricka Jej syncek ma 1 teda zachvilku uz 1 a pol roka. Pre neho veru ten spaci vak uz vobec neni vhodny. A nebojis sa ze budu chore ked spia bez paplonu? Ja som jej este poradila ten paplon s dierou ale v tom by asi spinkat nevedel este, to je skor pre take starsie deti. Tak asi predsa len jej ostava ho lepsie naobliekat na noc.

evittam
23. feb 2016

Booože, baby, čo stresujete a riešite - áno oblečte svoje deti najlepšie do kožuchov a podobne - ak máte v byte,dome okolo 19-21.st - čo je normálne a dieťa sa odkope, tak to vás nikdy nenapadlo, že mu je asi len teplo?! 😀 😀 😀 😀 😀 Vy všetky spíte v zateplených pyžamách, pod to tielko, nohavičky, ponožky a neviem čo? Sa konečne všetky spamätajte a nechajte tie svoje deti žiť a normálne spať....Moje deti spia v normálnych bavlnených pyžamách bez ponožiek, slipov a neviem čoho a mladšia dcérka tak max.v pyžamovom overale - ak sa odkopú, tak sú odkopaní - nechodím ich v noci kontrolovať 10x a viac....poväčšine spím keď spia aj moje deti a sú spokojné...... 😉 🙂

kakajkova
23. feb 2016

@evittam presne! Zasnem tuto. A este na prvej strane niekto napisal, ze dava dieta do 3 (TROCH!!!) pyzam?? Chudence deti

evittam
23. feb 2016

@kakajkova No toto - aby náhodou cez noc "neumreli" že nemajú kožuchy, pyžamá, paplóny s dierou a podobne.....Ale vieš, mňa už na tomto fóre fakt asi nič neprekvapí.....😀 A potom tu bude zase diskusia na tému - moje dieťa sa v noci strašne potí - čo s tým mám robiť.....:-P

kakajkova
23. feb 2016

@evittam ked ja stale dufam, ze tu je vacsina vymyslena...ale potom prideme na ihrisko, vonku 15 stupnov, slnko svieti, moj ma na sebe mikinu a tenku vesticku a tenku ciapku a vedla dievcatko ma na sebe zimny overal a hrubu ciapku...tak vzdy zistim, ze tie nazory su asi skutocne :(

moni244
23. feb 2016

@evittam prečítala som prvú stranu a mám dosť 😀 😀 😀 😀 že mikina, tepláky a pod to pyžamo, tie tri pyžamá ma dostali

elanor
23. feb 2016

ked sa tie deti nebudia, neplacu, tak im zima nieje. A ked sa odkopu je im teplo, nie?
Moje obe sa tiez odkopavaju v noci, a prosim pekne od malicka ani nemaju paplon, ale obycajnu tenku deku. Cez leto im davam len obycajnu bavlnenu plienku.

@kakajkova presne tak som si vcera pripadala, jak exot s dvojim exotickymi detmi. Jezkovi oci, ved bolo vcera u nas skoro 17st, slnko prazilo. My sme vysli von s jarnych teniskach, tenkych teplakoch a trickach a lahuckych svetrikoch. Babam som dala lahucke klobuciky este na hlavky, ze proti slnku, ale za chvilu leteli dolu a vypytali si okuliare.
99% ludi, jak dospelych, tak deti islo oproti nam v zimnych cizmach, oteplovakoch, zimnych mega bundach, s hrubymi zimnymi capicami na hlavach. No kukali sme vsetci po sebe, ze coze??? oni na nas, ci nam vyhrieva (no bodaj by aj nie, pri 17stupnoch), a my na nich, ze ci za tamtym rohom je aspon 10 zmrznutych??? noooo, ale tak, kazdy podla svojho gusta, ze? 😀

adullienka
23. feb 2016

Nas je stále odkopany 😊🏩

moonshine1
24. feb 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@humka2 Pridu ti dost rychlo, do 3 dni by si ich mala mat doma pokial ich budu mat na sklade a nebudes od nich objednavat viacej veci.

tortelinka
24. feb 2016

u nás na odkopávanie pomohol palon z ikei, sú väčšie ako bežný paplon , takže sa pod nim stratil a nevyhrabal sa 🙂

jarka800
1. mar 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

@humka2 Ano potrebujes na tie paplony aj obliecky s dierou, ale vsak tie sa tam u nich daju tiez rovno objednat a nemusis ich zhanat inde. A dodaciu dobu maju tie 3 dni ako ti tu pisala aj @moonshine1. 🙂

humka2
2. mar 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

@jarka800 Hej vsimla som si ked som si pozerala tu stranku Grasshopper ze tam maju hned aj obliecky. Babule dakujem za rady. Som to uz vcera aj objednala. Dufam ze pomoze 😉

moonshine1
8. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@humka2 Tak ja len dufam ze budes spokojna s vyberom 😉 Potom sa ozvi aby si nam povedala ako si spokojna 🙂

modrofuzik11
9. mar 2016

ahojte, nas krpec spi s nami, sice sa niekolkokrat v noci zobudim a prikrijem ho, ale zase ten pocit, ked sa ku mne prituli je na nezaplatenie. Robili sme to tak so vsetkymi 3 detmi, ani jedno nemalo postielku a mozem to vrelo odporucit.

betka239
18. mar 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

@humka2 A ktory si objednala?? To pre dcerku, ci pre koho si objednavala paplony?

labutienka6
19. mar 2016

Teplakovy overal s nohami - aka znacka, kde kupim? Mame ekzem preto nie flis... A vak sa mu znepacil... Velkost tak na 2-3 roky diiiik

humka2
23. mar 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

@betka239 objednala som nakoniec detsky paplon s dierou a ano pre moju dcerku Dášku som ho objednala, ona potrebovala novy paplon a najprv som nevedela ktory ale som spokojna s mojim vyberom a ze mi tu baby poradili 🙂