Prečo je moja 8 mesačná dcéra ráno po prebudení studená?

Zodpovedané
11. nov 2020

Dobrý deň,

mám 8 mesačnú dcérku, ktorá má ráno po prebudení studené ručičky a ušká. Na dotyk má chladnú tváričku, najmä líca a niekedy aj chodidlá.

Na noc ju prikrývam nie hrubou detskou dečkou. V spálni máme večer cca 20/21 stupňov, Pekne spí s úsmevom, ale ráno sa zobudí chladná.

Je to v poriadku?

Môže jej byť zima?

Budila by sa mi keby jej bolo zima?

Ďakujem

Dobrý deň,

je chladná pretože nadránom je vždy v izbe chladnejšie ako večer keď si líhame spať. Treba jej priobliecť jednu vrstvu - pod pyžamo aj bodynko.

Teplota izby je na spanie ideálna 20 - 22st, takže radšej to poriešte prioblečením jednej vrstvy.

Pocit chladu by mohol aj narúšať spánok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas