Aké topánky k ortopedickým vložkám na mieru?

alenaxxx
12. máj 2015

Ahojte ! Dnes sme boli s mojou 3 r dcerou na vysetreni u ortopeda, ma ploche nozky. Dali nam vyrobit a na mieru usit topanocky + vlozky do topanok.
Mne ide teraz o tie vlozky...technik mi vravel, ze sa davaju LEN do jednych topanociek, ze by nebolo dobre ich potom presuvat do inych topanok.
A tu je moja otazka. Ake topanocky mam kupit, ide leto, a technik mi vravel, ze ziadne sandalky ani platenky nie su vhodne, ze zadna cast topanok musi byt vyssia. Nakolko sa kvoli tej vlozke noha posunie vyssie.
To mi vychadza na nejake riadne jesenne topanky. Ale to jej predsa nebudem obuvat v lete nie ? Zaroven treba take topanky z ktorych sa da vybrat povodna vlozka.
Tak by som chcela poprosit, ak s tym ma niekto skusenost, poradte mi nejaku znacku topanociek ktore kupujete, alebo ako to v lete riesite.

Dakujem !!!

vulka
12. máj 2015

Napríklad turistické topánky značky Karrimor.

milota164
12. máj 2015

a ortoped vam to kazal nosit aj v lete ?lebo nam tiez mali predpisovat vlozky, ale povedal , ze mame prist na jesen lebo do sandal sa nedaju dat. To bolo minuly rok. Inak sa nam vosli aj do plateniek len sme museli kupit o cislo vacsie.

dahra
12. máj 2015

My máme ten istý problém. V lete to riesim protetikou - tie vyssie sandalky/papuče, nie su do mokra, ale v suchu ich malý nosí aj vonku. Maju vysoku patu a su sandalky, je to vzdusne. Takze bez problemov. Skor mam problemy zohnať tie topanky, z ktorých sa dá vnutro vybrat. zatial vlozky máme od jesene, na jesen som jedny take zohnala, ale už som ich nechala u mamy, zabudla som, sprostá, znacku 🙂 Tiez teraz hladam. Dám vedieť, ak zistím. Inak mali by mat vyssiu patu, nielen clenkove a jasne, platenky a tenisky maly nenosi.

lucik194
12. máj 2015

no nam ortoped povedal ze na leto mozeme kupit aj sandalky z protetiky, lenze malej absolutne nesedia - protetika je siroka a tak jej v tom lietala nozicka. vlozky vlozis napriklad do tenisiek adidas (tam vyberies vlozky), karrimor by som nekupovala, nie su absolutne vhodne na leto, lebo tie tenisky skoro vobec nedychaju, strasne sa v nich potia nohy (mali sme, vlastna skusenost).
Vlozky sa nedavaju len do 1 topanok, to je blbost, bez problemov ich mozes davat do kolkych chces..... prehadzujes podla potreby, do tenisiek do gumakov.... neries, vyberies a prehodis,

alenaxxx
autor
12. máj 2015

Ahojte, dakujem za vsetky odpovede, som rada, ze prisli tak rychlo 😉
vulka-pozriem sa na to
milota164 - ano aj v lete, ved som sa cudovala
dahra - prosim ta, ak zistis tu znacku, daj mi vediet
lucik194 - skusim pozriet tie adidas a mas pravdu, protetika je dost siroka... Tak ja by som rada prehadzovala z topanok do topanok, len sa obavam ci mi ich do tych jednych neprilepia alebo co, lebo ked mi pride sms, ze su vlozky hotove, tak mame prist aj s topankami do ktorych ich chceme dat...preto je to pre mna nejasne, lebo radsej by som mala vlozky v rukach a podla toho kupovala topanky, ako naopak...

lucik194
12. máj 2015

@alenaxxx mozem sa opytat ze kde v BA ste ich davali robit? pretoze nam pride SMS a prideme si pre vlozky a potom aj pre sandalky, topanky nedavam robit, do topanok davam vlozky
vlozky sa nam v zivote neprilepili a to uz ich mala nosi 2 roky

pribinak
12. máj 2015

Asi si si dala robit vložky na Azalkovej? My tam chodíme tiez. Cez leto nosíme sandálky, ktoré nam ušili na mieru a topánky nosíme az od jesene. Ja kupujem bud take akože detské horské topánky, tam tie vložky sedia úplne super, alebo adidasove lepaky, tam sa tiez zmestia dost dobre
Ak si bola na Azalkovej, tak ten technik chce tie vložky dat do topánok, aby videl ci dobre zapadajú, alebo ich treba zostrihať alebo inak upraviť
Neodporúča ich preto vyberať a meniť topánky lebo ak máš ich upravene na tie jedny topánky, tak v druhý h nemusí ten tvar sedieť, navyše korytkove vložky bývajú vseliak oblepene takými "kockami tvrdého materiálu" a ten ked prilis často s tou vložkou manipulujete sa ma tendenciu odlepiť
Vložky ti nebude vlepovanie do topánok

tamarocka
12. máj 2015

@alenaxxx.nam tiez ortoped povecal ze v lete netreba nosit.ja kupujem hlavne uzatvorenu pevnu patu,nech su okolo clenka, nosila celokozene sante,d d step, syn superfit.ja som sa aj pytala technika kolko vyjdu dalsie vlozky-nech ich nemusim davat z topanok do topanok/ mava ich upotene/,povedal ze cca 20€, tak som s tym zatial pockala...ved na leto aj tak budu sandale a do tenisiek jedny stacia.

simsalabim
13. máj 2015

@alenaxxx na plochace su skvele ortopedicke sandale od nemeckej ortopedickej firmy Birkenstock - napr. http://www.amazon.de/Birkenstock-Mädchen-Knöche...
V porovnani s Protetikou su lahucke a ohybne, nie su ako kopyta. Vyrabaju sa v 2 sirkach - schmal su na uzsie a normalne nozky, normal su na sirsie nohy. Vnutro je fantasticky tvarovane, ten kopcek je naozaj vysoky, vyssi, ako pri Protetikach, vyskou asi taky, ako maju na mieru vyrabane ortopedicke vlozky. Patna miska je hlboka, takze patu drzi v spravnej polohe. Nasa ortopedicka povedala, ze tak dobre ortopedicke sandale este nevidela. Su sice drahsie, ale hodne kazdeho centu.

A co sa tyka vloziek - ako pisu sotatne maminy, vlozky prekladame z topanky do topanky. Ale zavisi aj od toho, ci mate predpisane korytkove vlozky alebo tie obycajne. S korytkovymi je trapenie.