Ako obliecť 1,5 ročnú dcéru, keď je 28 stupňov?

vlastaaa
28. apr 2012

mame tu 28 stupnov

jerryjanka
28. apr 2012

@soldi - si zabila 😀 😀

petka55555
28. apr 2012

nechapem preco sa niekto riadi datumom a nie pocasim....ja by som odporucila teplejsiu supravicku, urcite fusak a mozno aj nanoznik pre istotu, lebo par takychto kocikov sa da v takomto teple vzdy stretnut 😲 😲

xenicka13
28. apr 2012

no rovnako ako seba plus ponozky ja som naboso

annie13
29. apr 2012

nerozumiem preco sa hned musite navazat a tak co spytala sa co ma byt,

mariynka
29. apr 2012

ako seba 😎

suzieqiu
29. apr 2012

to uz aby sa aj niekto bal nieco opytat na konikovi.. normalna otazka. u nas je tiez horko ale vietor fuka ako divy. asi by som dala tensie gate a kratke tricko. 😉

estterka
29. apr 2012

podla mna,aj ked tu pre mnohe este fuka dost tieto dni-lepsie ofuknut holu rucku a nozku a trosku tym otuzovat a osviezit hlavne v tomto teple...ako ofuknut prepotene dieta...ja sa vas opytam v lete,ked bude 30 stupov,co davate detom..

este taka rada,ja nosim v taske vzdy tenky svetrik a stucne(taie,mat take navleky na nozky),tie sa v pripade potreby jedoducho navlecu na nozky. ked sa nahle zatiahne a tak.

a dceru som dnes samozrejme natrela opalovacim kremom,ked sme isli von(na slovensku sme teraz)

kohutovci
29. apr 2012

Vsimla som si, ze je tu vela mamin ktore sa hned osopuju na tie co nieco nevedia a opytaju sa.. Viete radsej sa 10x opytat ako raz nieco spackat.. pre vas mozno banalka otazka.. no pre niekoho fakt dilema.. nezabudajte o com je modry konik.. myslim, ze jeho hlavnym poslanim je aby sme si navzajom pomahali, radili.. a nie podpichovali sa, urazali a hadali.. nikto uceny z neba nepadol.. ked vam robi problem normalne odpovedat, zostante radsej ticho...

crapula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana17
29. apr 2012

tak, aby jej nebolo horúco 😀 , kraťasy a tričko a klobúčik alebo šatku 😉

zazalienka
29. apr 2012

@crapula to si trafila..
ja som tiež koľkokrát riešila ako prvorodička ( relatívne z tých starších mamín) ako obliecť bábo, teplo, zima, fúka, tiež som sa pýtala.. podľa niektorých sprosté otázky, ale niekedy tie pritrúble odpovede - no nemám slov.. ja som včera tiež dala malému triko s dlhým rukávom, šli sme na piesok a ihrisko ale nenormálne fučalo.. je soplavým tak som neriskovala..
ja už sa tu radšej nič ani nepýtam, spýtam sa mojich kamošiek, pretože tu človek vyjde akurát na posmech, lebo všetky mamy požrali múdrosť sveta, všade boli všetko videli.. takže neriešim..
@vlastaaa spýtaj sa radšej kamošiek, mamín v svojom okolí alebo si to odsleduj.. tu málokedy pochodíš s inteligentnou odpoveďou..

malinkaaninka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stardust
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nice202
29. apr 2012

to je podla mna otazka polozena uplne ironicky, inak jej vyznam nechapem

jana576
29. apr 2012

Preboha, tiez si myslim ze by si uz 1,5 rocne dieta mohla vediet obliect...

emkab
29. apr 2012

Holt, niektore maminy sa sem chodia poradit a niektore zrejme nemaju doma dostatok zmysluplnej cinnosti, tak visia na nete a cakaju, kedy niektora polozi otazku, za kt. sa do nej budu moct pustit.. nuz, aj to je sposob sebarealizacie 😉

1,5r je uz dost na to, aby si dietatko obliekala ako seba, popripade nos so sebou tricko s dlhym rukavom a dlhe gatuse, ak idete niekam dalej a na dlhsie a budes tak pokojnejsia, "keby nahodou"

janka9898
29. apr 2012

no 28stupnov je dost u nas jea si 20 ale dost tu fuka fakt dost silny vietor tak ale mame teplacky tenke tielko a na tom male tenucke dlhe trisko ale to preto lebo tu fakt fuka vetrisko
ale ak u vas nefuka a je tych 28stupnou tak kludne bud tenulinke nohavice popripade3/4 gatuse a tricko s kratkym rukavom samozrejme pokryvka hlavy my dnes aj s usami lebo by som sa zas nachodila po usnom 😖
ale samozrejme nezabudnut natriet 😀

sissik
29. apr 2012

vzdy sa riad svojim pocitom a teploty a tym, ako poznas svoje dieta. zimomravejsiemu asi dlhy rukav, ine znesie kratky rukav. predsa sa nebudes riadit tym, co si myslia ini😉 ak das kratky rukav, tak si zober so sebou tenku bundicku, ktoru v pripade potreby oblecies

ejuska79
29. apr 2012

ako ked je 28 stupnov-letne..moja mala dnes satky a 3/4 leginky

mircalla
29. apr 2012

@konutovci uplne suhlasim. @bashka a ine ked mate potrebu si za kazdu cenu rypnut, skuste ine forum, ja osobne taketo odpovede tiez nemusim, i ked niekomu sa to mozno paci
Ak mi otazka vadi, ignorujem ju.
@vlastaaa no ja mam chlapca - balonove nohavice, tielko, kratko tricko, a klobucik samozrejme. rano som mu dala este mikinu, ale to len do 9,30 a na chladku

hajanka
29. apr 2012

hotova katastrofa s tym obliekanim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 riesite take hluposti....... namiesto inych veci

co nemate zdravy sedliacky rozum???? kuknem, vyskusam, obleciem, zobleciem......, seba ako obliekate??? aj v tom sa musite s cudzimi radit? ved aj samotna teplota "28st" vam musi napovedat, ze asi nemrzneeeeee 😉

lvka
29. apr 2012

@hajanka - velky suhlas... Akurat som docitala fotoblogy a nestacim sa cudovat 🙂 ako obliect deti a dokonca niekde su otazky aj ako obliect seba 🙂 nuz, do oteplovaciek lebo fuka 🙂

winona24
29. apr 2012

ako nič v zlom...ale nie je tu týchto "prepotrebných" otázok trochu moc? čo takto najprv pohľadať,či tu podobná téma už založená nie je????

...to ako keď tu v zime niekto založil otázku,že či pri -20st.už má dať do kočíka fusak..... 😅 😅 😅

ale k otázke....obliecť adekvátne k teplote ...teda...krátke gate,tričko...poprípade šaty....a do príručnej "batožiny" hodiť nejakú ďalšiu vrstvu oblečka ( ako svetrík ,bundičku,poprípade dlhé gate..pre prípad,že by sa ochladilo)...pochopiteľne pokrývka hlavy,opaľovací krém.... 😉

awalancha3
7. máj 2012

kratasy, hm kratasy..... ale len ked vie dieta uz ozaj dobre chodit a behat...inak bude mat poobtlkane kolienka, v horsom pripade odrete az do krvi......
.

vinifred
7. máj 2012

..do kožuchu.. 😀

ellit
7. máj 2012

poriadne natriet kremikom a len lahunke tricko bez rukavov a kratasky, alebo suknicku a urcite nieco na hlavicku 🙂 a ak je doma, nech aj hola beha 🙂

lienka434
7. máj 2012

videla som deti v dlhom rukave a to asi preto ze mamicky sa boja spalenia ale to oblecenie nebolo vzdusne lahke ale bavlnene co mi pride ze chudacik to dieta sa poti len preto aby sa nespalilo.ja obliekam malu do kratkeho ako seba a kremujem,spolieham sa na krem a ked je dlho na slnku tak sa ideme schovat do tiena,cely cas a neda stejne byt vonku.

pe
7. máj 2012

lahke oblecko hlavne, nech sa to chudatko neprehreje a nepoti, tricko alebo aj tielko, kratasky, nam sa na kolienka osvedcili take kolenacky ako nosia sportovci, ale detske samozrejme, stalo to par eur, len daku lahku ciapocku a kremik proti slnku

lilliaan
7. máj 2012

prehriatie dietata je nebezpecne! Preto obliekat ako seba... v 28C ma moj maly kratasy, tricko s kr. rukavom a letny klobuk.. Natrety SPF 50 opalovacim kremom. Vzdy ma sebou aj nejaku tenku mikinu, ked sme vonku az do vecera, tak mu ju dam... vtedy, ked aj sebe 😉

sofia2008
7. máj 2012

Klobucik na hlave, natreta cela kremom s faktorom 50, body s kratkym rukavom a hola ritka 😀