Ako obliekať 18 mesačné dieťa, keď je 16 -18 stupňov?

sunnyfunny
30. sep 2015

Ahoj,poradte prosim skusene maminky,co co obliekat 18 mes.dietatu v 16-18 stupnoch. Davate aj tensi fusak,deku,alebo nanoznik?A co ciapocka?Staci bavlnena,ci treba hackovanu,slabo vlnenu?Topanocky ake,mozu byt botasy este?Ci mam kupit zimusne,alebo postacia kozdene kotnikove?Dakujem velmi pekne.

hankaop
28. okt 2015

Ja malu obliekam rovnako, ako seba, akurat jej casto kontrolujem ruky a zatylok. Ked je v kociku, uz tam ma fusak, lebo ved aj mne by sediacej na lavicke bolo chladno. Ked svieti slnko, je to ine, ako ked je zatiahnute a fuka. ..
Na co davam fakt pozor je, aby nemala hole krize, lebo teraz si kadetade sadne, zohne sa, stvera sa a bundy zvacsa vyhrnula. Takze sme sa vratili k bodyckam a overalom, niekedy jej dam teplakovy overal a na to bundu alebo sveter. Vzdy davam pozor, aby bunda alebo sveter neboli take, co odstavaju od bokov a moze pod ne fukat, mala taky jesenny kabatik a pod to som jej vzdy dala sveter s gumickou v pase. Ono sa vravi, ze ked je torzo v teple, srdce uz rozprudi krv do zbytku tela.
Boty zatial kozene prechodne, ale uz par ran bola nula, tak aj nizke cizmy sme vytiahli. Zimne boty az ked bude zima.

hankaop
28. okt 2015

@hrjanka s tymto musim uplne suhlasit, deti su zvyknute na rozne teplo a tiez inak zvladaju chlad. 18 mesacne ma uz svoju individualne zvyky a to sa tyka aj obliekania.