Ako sušíte látkové plienky v byte bez balkóna?

tepeee
14. apr 2021

Ahojte mamičky
Chcela by som latkovat, mame vsak dvojizbovy byt bez balkona
Na okne ale mame susiak, cca na jednu varku pracky
Zacinam mat trochu paniku ci to zvladnem, ci by mi vedeli skusenejsie poradit 😊
Dakujem

karhu
14. apr 2021

ja som mala 2 susiaky vnutri, stacilo

belllinka
14. apr 2021

Tak máš iba 3 možnosti
1. sušiak vnútri
2. sušička
3. nepoužívať látkové plienky

martyzpp
14. apr 2021

@tepeee ak by bola moznost, skus si kupit susicku, paradna vec. Neviem ci aj latkove plienky do nej mozu, ale asi jj.

anjelicek26
14. apr 2021

@tepeee ak nemas kde dat susicku, tak zabudni na latkove plienky.. Kedze su save, su dlho mokre a celkovo v byte vlhkost hore a miesto tym zabrate...a kde das potom vase normalne pradlo, ked 1,5 dna tam budu plienky zavesene?

tepeee
autor
14. apr 2021

@karhu mozem sa spýtať kolko schnu cca klasicke latkove štvorce?

karhu
14. apr 2021

@tepeee v nasom juznom byte v lete boli do hodiny, dvoch suche..ak vetrate, stojan bude v priestore, par hodin max

anjelicek26
14. apr 2021

@tepeee my sme latkovali druheho syna. V prechodnych obdobiach jar+jesen to bolo kludne aj 1,5 dna... v zime len na radiatoroch a boli tvrde jak doska potom... trebalo vsetko ako bonus krasne zehlit. Ano leto je krasne slnecne obdobie, kde to ide rychlo...ale leto nie je stale... kedy sa ti ma babo narodit? Prve tyzdne mi syn nakladal do kazdej plienky, co bolo 6-8x kakani denne plus pocikane..radost no...

tepeee
autor
14. apr 2021

@karhu ďakujem krásne, tiež mame juzne orientovany byt 😊

tepeee
autor
14. apr 2021

@anjelicek26 termin mam za mesiac 😊
So sušením pradla nemame problém, ked susim pri otvorenom okne. Rano vyvesim, vecer pozberam.

karhu
14. apr 2021

@tepeee bavlnene stvorce schnu rychlo, ved je to tenky kusoch latky..v juznom byte nie je o com, mala som ich vela, stihalo to schnut, nebol problem a NEZEHLILA SOM😈

katkamatka7
14. apr 2021

@tepeee Žehličkou ich dosušíš. Vyschnú za hodinu v teplom a vetranom mieste,ak máte byt na vyššom poschodi a orientovaný na juh, uschnú rýchlo. Ak máš žehlenie ako relax, tak nech Ťa to drží a dieťatko sa v správnom čase odplienkuje 🙂

anjelicek26
14. apr 2021

@tepeee tak ked si tak spokojna, ja len ze dietatkom sa ti pocet prani urcite zdvojnasobi... plienky a oblecenie robi vela, dietatko veci ogrcka, okaka... ja som spokojna nebola, po par mesiacoch som to vzdala. Odplienkovany boli vsetci aj tak skoro medzi 17-20 mesiacmi...

ukulela
14. apr 2021

@tepeee štvorce uschnú rýchlo, ako klasické pradlo. Dlho schnú špeciálne látkové plienkove nohavičky, viacvrstvove plienky a tak.ja som staršieho cez deň latkovala. Na noc mal papierky, spal celu noc, preto.

tncka
14. apr 2021

@tepeee cista samovrazda. Naco by si si robila robotu ked nemusis?! Je 21.storocie,mas si pomoct ako sa da nie si to stazovat. Ja som kupila susicku lebo by ma svihlo,pradlo som nemala kde susit nie este plienky

petruldo
14. apr 2021

@anjelicek26 no a ja som asi polroka látkovala 2 deti od februára do júna, bez sušičky, sušila som na sušiaku pri radiátore, bez žehlenia a ani som neprala 2x denne, všetko sa dá ked sa chce

ukulela
14. apr 2021

@tncka práveže je 21 storočie. Za tým dieťaťom ostáva neuveriteľná ekologická stopa. Ja ju chválim, keď do toho pôjde.

katkamatka7
14. apr 2021

@tepeee Výškový sušiak Ti ušetrí miesto a je ideálny na malé detské veci, takýto typ :

anjelicek26
14. apr 2021

@petruldo a preco len pol roka, ked to bolo take super? Podla mna toto je taky spomienkovy optimizmus, neviem, ale ano ja som leniva a bez zehlenia toto nie.
@ukulela ekologicka stopa je aj tym pracim praskom, elektrikou a spotrebou pitnej vody pri prani... u nas idu plienky do spalovne, tak este aspon energia s toho nejaka je...nehovorim, ze idealne, ale vychadza to dost zarovnako.

ukulela
14. apr 2021

@tepeee ten vysoký sušiak je fajn. A daj si spraviť vonkajší aj na druhé okno.

petruldo
14. apr 2021

@anjelicek26 preto, lebo starší sa odplienkoval, a plienky som žehlila /štvorce/ iba keď som ich išla predať, takže žiadny spomienkový optimizmus 😉

anjelicek26
14. apr 2021

@petruldo to sa ti polrocny odplienkoval? Alebo si plienkovala az starsie dieta? Lebo je rozdiel novorodenec, co ti kaka do kazdej plienky a starsie, co sa tyka poctu plienok velky. To je jedno zbytocne sa dotahujeme, mne to nevyhovovalo, tebe ano, je to v poriadku tak.

ukulela
14. apr 2021

@anjelicek26 u nás sa skladkuje. Na Slovensku sa komunal spaľuje nie všade. Neviem, či nie len v 2 spalovniach. Ja som pri druhom latkovat nezvládla, mali sme iné problémy. Aké snažím sa riešiť aspon minimalizáciu odpadu, recyklovanie oblečenia atď.

petruldo
14. apr 2021

@anjelicek26 novorodenec februárový a staršie dieťa čo sa do júna/júla odplienkovalo,

ukulela
14. apr 2021

... a teda latkovanie vyjde aj lacnejšie ako papierky.

ro_manka
14. apr 2021

my máme tiež výškový sušiak. a ešte existuje jedna vcychytávka - odvlhčovač. My máme značku Rohnson a má aj funkciu sušenia prádla. Keď máme toho veľa, tak ho postavím k sušiaku a prádlo mám omnoho rýchlejšie suché. určite to zvládneš 🙂

ukulela
14. apr 2021

... a veľká pomoc sú pri latkovani separacne plienky. A záleží od mimina. Starší kakal raz za tyzden, aj to, keď som ho rozbalila. Takže žiadny problém s okandenymi Plienkami.

dollyzv
14. apr 2021

Sušička ☺️☺️☺️ hneď po práčke a umývačke riadu je to najlepší vynález 🤣

simca06022011
14. apr 2021

ja odporucam susicku a ked nie tak ten vysoky susiak (ten co tu bol zobrazeny som mala od viledy 10+r, aj 2-3 pracky som tam natlacila ked bolo treba). AK mas dobru pracku, co ti to riadne vyzmyka, tie plienky prave rychlo schnu. Staci to dat napr. na tom vysokom susiaku vzdy s jednym radom volnym pomedzi. V lete to supnes k otvorenemu oknu.
My sme inak v bytovke mali v spolocnych priestoroch susiaren urobenu (kedysi to bola vraj aj práčovňa), tka to bolo super, u rodičov v panelaku zase jedna suseda ked nema ako inak, dava susiak na medziposchodie a druhy do vyklenku vedla bytu :D ale zase tam to susedom nevadi... Kedze myslim, ze uz maju 3 deti, tak to je fakt, ze tolko oblecenia a veci neposusi len tak v byte.
ALEBO teraz ma napadlo ja som na byte mala na balkonoch, normlane riadna kovova "tyč" s dierami na kazdej strane okna, natiahnuta šnúra na sušenie. Susedia co nemali balkony to mali na oknach, To na velkom 3 okne malo aj cez 2 metre a 5-6 snur.... to mas dobru plochu na susenie 🙂

tepeee
autor
14. apr 2021

@simca06022011 áno mame taky susiak vonku na okne.
Ďakujem za Vase nazory žienky

andreatytler
15. apr 2021

@tepeee Kup si minimalne 50 plienok a nebudes mat ziadny problem stihat aj pri susiaku.
Zehlit je najlepsie ked este nie su uplne suche a ked uz bol trochu vacsi ani som nezehlila.