Akú veľkosť kombinézy vybrať??

space1
10. okt 2011

Babenky, pomooc..potrebujem poradiť.Malý má 7mes a 9kg.Za 2 mesiace mi pribral 1kg.Potrebujem kúpiť kombinézku na zimu ,chela by som vyteplenú s flisom.Teraz mi nosí veľkosť 74-80 a bundu má č.86 je mu akurát.Aké veľkosti mám pozerať kedže chcem aby mu vydržala celú zimu tak do marca a to bude mať 13mesiacov??viete mi poradiť? vopred ďakujem za každú odpoveď

luba142
10. okt 2011

@space1 kombinezy su tazko kupovat, ja som mala asi 2 u dcery a vzdy jej boli rukavy dobre a nohy dlhe a na dalsiu zimu zase nohy dobre a rukavy kratke.My sme mali minulu zimu 1,5 roky a kombinezu 92, ale nohy sme ohybali 🙂 Treba vyskusat, inak neporadim, alebo ak z bazarika tak poriadne pomerat 😉

stvura
10. okt 2011

@space1 Fiha, no takemu velkemu dietatku je problem kupovat cez bazarik. Cislo 86 urcite, mensie ani nepozeraj, ale si daj riadne zmerat, pripadne v obchode odskusaj (nastastie nemam tento problem, moje deti su skor utle).

space1
autor
10. okt 2011

@luba142 koľko mám dať rezervu konf.veľkosti napr.ak mám teraz 86 tak + 1,alebo dve čísla?

sisaha
10. okt 2011

myslim, ze 86 by mala stacit, kedze o taky mesiac uz kombinezu nosit bude.Ak by vyrastol, mozno sa ti v januari - februari podari kupit dalsiu vo vypredaji

space1
autor
10. okt 2011

@stvura 🙂 no ja mám takého valibuka ,ale nie je tučný je aj vysoky má 72cm po tatíkovi bude🙂

luba142
10. okt 2011

@space1 no ak ma teraz bundu 86 tak ja si myslim,ze ako pise @sisaha tak by mohla 86 kombineza stacit, to je vlastne velkost 12-18 mesiacov a ak by vyrastol tak tu na bazare vacsiu zozenies aj lacnejsie ako v obchode, podla mna uz by vacsia bola az moc velka

stvura
10. okt 2011

@space1 to by si mala jedo cislo velku rezervu, lebo ved uz 86ka je 12-18 mesiacov a tusim je to do 11kg. Takze to by ti malo stacit. Skor by som mu kupila od vyrobcu co ma vacsie vecicky, povedzme Nextovy alebo Lidlovy overalcek. Ten by vam mal byt urcite dobry. Ak kupis velkost 86/92, to mu uz bude velike, resp. dost dlhe, i ked...rozmyslam, ved ma 7m, takze to by nemalo vadit, ved nechodi, bude sediet v kociku. Ak ale kupis overal s nozickami, tak urcite len 86ku.

space1
autor
10. okt 2011

joj babenky vrelá vdaka ani neviete ako ste pomohli🙂, aj som si uz vyhliadla 86 ale mala som strach že za 3-4mes,mu to bude malé ešte ked sa do toho oblecie..

martinkatinka
10. okt 2011

Ja som mala podobný problém. Malý má 7 kg, skoro 70 cm... a nakoniec som sa rozhodla kúpiť č.80, lebo 74 by mu bola čochvíľa malá.. a Kúpila som tu na bazáriku, práve ju čakám...pokukaj a nájdeš....

bambulka81
3. nov 2012

baby pripajam sa otazkou...moj synator ma koncom mesiaca rok.o tyzden ideme pokukat po obchodoch aky je vyber overalov,len zase bezcielne nechcem behat tak kukam po online obchodoch...lenze krpec ma 12kg a 79cm...pozerala som v bazariku aj v.86 aj 92 ale tie sa mi zdali byt straaaasne dlhe. zaciname sami chodit tak zase nechcem aby gate tahal sa sebou...mam kupit vacsiu ci mensiu?