Akú veľkosť oblečenia pre bábätko po narodení?

dominikazb
25. nov 2014

Ahojte,vobec netusim aku velkost veciciek mam kupit pre babatko aj pred porodenim aj po porode...mozete mi poradit? 😒 dakujem

evitka83
25. nov 2014

Standardna velkost pre novorodencov je 56. Velkosti sa stupnuju po 6. Cize 50, 56,62,68 atd. Je to podla dlzky dietata

dobromila1111
25. nov 2014

Ja som rada,že sme kúpili veľkosť 50, lebo v 56 sme sa topili. Ja som nižšia, muž akurát. Mali sme zopár vecí veľkosť 50, potom od 56 a viac vopred. Asi by som to spravila tak, že by som si na cestu ddomov kúpila 50 a aj 56🙂 a podľa toho, aké sa babo narodí, už potom dokupite. V nemocke ho oblečú do ich oblecka.

aadulik2110
25. nov 2014

ťažko radiť - každé bábo je iné - ale ako už bolo napísané - 56 je štandard. Ja som mala veľké deti a mladšiemu bolo body 56 už v pôrodnici malé (ale ono záleží od výrobcu). Obaja nosili cca 56 prvé tri týždne a prechádzali sme na 62, ale zas mám kamošku, ktorej malá nosila 56 takmer 3 mesiace

bambibam
25. nov 2014

Ja som kupovala košielku ,kabatik 56, a dupky 52 , čiapku som si pýtala pre novoredenca . A jedno oblečko v tesku 0-1mesiac Ostatné som mala od 3 mesiacov cca 62-68

alex1271
25. nov 2014

Ahoj ja ak ti mozem poradit ja by som kupila prv 56 -velkost nie toho tak uplne vela lebo dietatko velmi rychlo rastie ,ale aspon pre zaciatok abys si s kazdeho mala cca 3 ks lebo je tiez pravda ze babatko sa moze narodit vacsie ba dokonca moze aj mensie ,ale taka klasicka novorodenecka velkost je 56 a neskor si potom ak ti bude treba nieco naviac dokupis a uz budes ani sa nenazdas potrebovat vacsiu velkost teda 62 takze asi tak neviem ci som ti pomohla 🙂

siska53
25. nov 2014

Ja som kupovala 56,ale nie vela..nakoniec som aj moha,lebo moji mali obaja 48cm. Tu 56 dost vynosili,ale viac som mala oblecka vo velkosti 62. No a dost oblecka som mala pozicaneho.

sylvia217
25. nov 2014

Ja si pamatam ako som sa pobalila, ze normalne na male bábätko ako mi najprv povedali.. Dva týždne pred pôrodom som sa so smútkom prebalovala, kedze mi povedali, ze bude trosku vacsi.. 🙂 mal 4,500g, druhy mal 5,050g takze my sme hneď nosili velke oblecka od 3m.. 🙂

lulu2014
25. nov 2014

Ahoj my teda sme väčší ľudia. Prvá dcéra mala 4,020 kg 55 cm a boli jej dobré 50 a na cestu domov som mala 56 a bola jej ešte veľká. Ale pohoda dalo sa. Druhá mala 3250 a 51 cm a 50 bola veliká ešte aj doma sme nosili 50 cca 1,5 mesiaca potom 56.....bodynká sme mali z tesca 00 novorodenecké a boli jej voľné. Ale ako píšu iné maminy je to indivindi. Do pôrodnice som mala pripravené aj 50 a aj 56. Použili sme teda tie 50 a ešte sme aj dokupovali lebo tých som mala minimum....rátala som s väčším mimčom.
PS: ak nie si maniačka na nakupovanie a prezliekanie alebo mimčo nebude grckať /čo my sme si grckali / tak toho oblečka nepotrebuješ veľa. Ale to uvidíš a ak ti bude chýbať vhupneš do obchodu....
Inak držím palce a všetko dobré. 🙂

meluela
25. nov 2014

aj podla toho co ti povie neskor pri merani lekar, ci je babo skor mensie alebo vacsie .. a od porodnej vahy a dlzky teba a otca dietata.
u nas bola 56tka akurat, po 3 tyzdnoch sme presli na 62ku

marylis
25. nov 2014

Urcite 50tku. Maly mal pri narodeni 51cm a v 50tke sa topil.

mahulenka87
25. nov 2014

ja som mala nakúpených veľa 56 a aj niekoľko 50. Tak je ideálne. Synček sa však narodil o mesiac skôr a nakoniec sme museli dokúpiť 44 🙂

matafilipova
25. nov 2014

56-ale len pár kúskov, bábo z toho rýchlo vyrastie

saska.t
26. nov 2014

nam Bola aj 50-tka velka pri oboch 😅

ichbinich
26. nov 2014

Ja som mala podla vseobecnych rad a tabuliek iba 56-tky, syn mal byt podla merania v norme. ALE narodil sa a mal 45cm, takze prvy vylet bol obehat vsetky obchody a vykupit vsetky 50tky... A aj tie mu boli velke...
Nakoniec nosil 50 tri MESIACE, aj 56 a 62. On tie veci naozaj vynosil 😉
Dcera mala po narodeni 50cm, ona nosila velkost 50 tri tyzdne...
Podla toho, aka velka si bola ty a manzel pri narodeni, take bude podobne aj babo. Ak si bola drobna ty, kup si aj nejake 50-tky. Ak si bola velka, asi ti nebude treba. Alebo manzelovi/mame/kamoske povedz, co by ti pripadne bezali dokupit a oprat, kym budes v porodnici 😉

katrinka8
26. nov 2014

Ja ako baby, 56-ky. Dcérke však asi prvý mesiac boli 56-ky veľké, ale dalo sa to prežiť, keďže bola narodená v lete a boli horúčavy. Čo sa dalo, vyhla som rukávy, inak to nevadilo, navyše často bola len v plienke 😀
Synčekovi som už podľa skúseností kúpila aj 2 sady oblečenia vo veľkosti 50 (body, dupačky, kabátik, čiapočka = 1 sada). Avšak napriek tomu, že obaja sa narodila ako 3.750 g, dcérka mala 54 sm, synček 52 - jemu tie 50-ky boli malé, začali sme hneď 56-kou. Jeho 50-ky zdedila dcérkina bábika 😀 Mimochodom, synček sa mal podľa sona v 36 tt narodiť ako "drobnejší" 😀
Inak, ťažko sa bežne zháňa tá veľkosť 50, ja som kúpila na stránke Antony fashion - šijú a vyrábajú to u nás v Martine, veľmi kvalitné oblečenie, a tiež oblečenie Tinko má takéto maličké veľkosti. V Tescu je to označené ako "thiny baby", veľkost 0-0 je 56-ka. Ja som z každej veľkosti (56, 62) mala pripravených cca po 6 kusov body, 6 ks dupačiek alebo polodupačiek (spolu), 3 ks overaly na spinkanie (v Tescu sa mi osvedčilo také to 3-balenie, obyčajné biele, 3 ks stoja asi 10,50 €), čiapočky asi 3, kabátiky 3 ks... Hovorí sa, že 4 ks stačia, ale tu sa bábätko ogrcká, tu si ociká oblečenie, prekaká plienku... a zrazu si v strese, že si za deň dieťatko už 4x prezliekla a nemáš mu čo dať...

ester79
26. nov 2014

Babatko pred porodenim toho vela nevynosi 🙂, ale po porode by sa mu mohla hodit velkost 50, pripadne 0m. Ale pockaj s tym, nekupuj toho vopred vela. Najpraktickejsie su dupacky so zapinanim vpredu, tie moze mat na sebe noc-den. Prezliekat sa ti velmi nebude chciet a pri takom malom je to aj zbytocne. Ak bude velmi teplo, zidu sa aj body s kratkym rukavom, tenka ciapocka.

katuskatt
26. nov 2014

Ja som malej tak isto davala po narodeny velkost 56. A vela veci,hlavne body,mala v predu na zapinanie. Nechcela som jej to hned takej malej davat cez hlavicku. A vsetky veci mam este doma,niektore nemala ani na sebe,nevynosila to.

zdena12345
26. nov 2014

ja som mala 56 a este aj nejake kosielky z nasich novorodeckych cias. pri narodeni mal 47 a nebolo terba nic dokupovat. akurat od babky dostal jedno zavinovacie tricenko 50- aj tak ho mal asi len 3 x lebo bolo hned male. do velkeho sa zmesti🙂 ale do maleho nie. nozky maval naholo v perinke