Bio plienky

25. mar 2024

Ahojte, aké bio/eko plienky používate? Prosím o skúsenosti mamičiek ktoré ich reálne používali. Kde ich kupujete? Ste spokojne? Používate ich popri látkovaní alebo stále? Prečo ste sa pre ne rozhodli? (Viete aj ktorá zložka v “klasických” jednorázovkách vášmu dieťatku robila zle? Napr. Latex, Parfem, Chlór …)
Ďakujem ❤️

katie253
25. mar 2024

Ja som používala asi jeden balík eko plienok z DM, veľmi ich malý precikal, tak sme prešli na babylove.

stvura
25. mar 2024

Ja som mala pri dvoch mladsich detoch zo stranky Plienkacik plus este z jednej ceskej stranky (dcera dokonca vyhrala sadu od nich fotkou co som zaslala)...moj najstarsi syn mohol mat na zadku fakt cokolkvek, nic mu nevadilo, strednej dcerke vadil parfem a chlor - kvoli nej som presla na latkovky, vsetky pracie prostriedky len eko kvoli jej citlivej pokozke. A najmladsi syn extra citliva pokozka (on je velmi svetly typ) - on sa mi dokonca vyhodil i po Sudokreme - alergia na zinok 🙂. Takze som latkovala bez prestavky asi 3-4 roky - vsetky deti boli okolo druheho roka oducene od pĺienok, kedze tieto latkovky uz neskor boli tazke a vadili im, sami sa ich chceli "zbavit" - dcera v roku a pol bola bez plienky. Ked sa na to spatne pozriem - deti maju 11, 13 a 15r tak to bola dobra volba. Narocna na organizaciu a moj cas, ale dobra (dalo sa to zvladnut pri troch detoch s malym vekovym rozdielom, kto tvrdi ze nie je lenivy). Setrna k pokozke, planete a zdraviu mojich deti. Sla by som do toho znova.

kiki68
25. mar 2024

Ja som mala eco by naty cely cas, tie su z 80% kompostovatelne.

autor
25. mar 2024

@katie253 tiež ich zatiaľ používame ale drobcovi nevyhovujú

autor
25. mar 2024

@stvura áno látkovanie je podľa mňa tiež najlepšia voľba, hľadám niečo nové na dobu keď sme “mimo domu” keďže bio z dm malému nesedia

autor
25. mar 2024

@kiki68 o tých som vôbec nepočula hneď na nich mrknem, môžem sa opýtať prečo ste ich používali?

yanni
25. mar 2024

takze, ja som latkovala. Aaaale lietali sme vela a to by sa jednoducho nedalo tolko latkoviek trepat so sebou, tak som tiez mala aj jednorazovky v zasobe a zial, eko sa velmi neosvedcili. mala som naty, dmacke, v middle east nejaku ich eko znacku, zo vsetkoho nepekna ritus. A cuduj sa svete, klasika pampers premium care boli super. Takze tych par jednorazoviek, co som pouzila, som mala pampers.

autor
25. mar 2024

@yanni my sme už vyskúšali pampers premium care aj harmonie, obe bohužiaľ na prd :(

gleep1
25. mar 2024

Prvý mesiac som používala kolorky lebo dcerka kakala kazde 2 hidiny a to som latkovat nemienila, potom uz bolo 1-2 kako za den takze skoro len na latkovych a kde tam kolorky... Vseobecne mi ale latkove viac vyhovovali, nikdy sa mi nestálo ze by bolo vytecene 💩 a podobne co je bezna realita jednorazovych plienok. Ale teda s tymi kolorkami som bola spokojna na prilezitostne použitie 🙏

yanni
25. mar 2024

tak musis len skusat. Ono organic ti nezaruci, ze dieta nebude mat zapareninu alebo ze nepretecu.

kiki68
25. mar 2024

Lebo som chcela nieco, co velmi nezatazi planetu, neobsahuje plast a stale je to jednorazovka, co vie vymenit muz a svokra