Čo nachystať do lekárničky pre novorodenca??

jazula
12. apr 2021

Ahojte, každú chvíľu sa mi narodí prvé bábo a verím, že väčšinu potrebných vecí už mám. Chcela by som ale poprosiť o rady a skúsenosti ohladom lekárničky - treba/netreba špeciálne chystať pre novorodenca a ak áno, čo do nej? Zatiaľ mám detský teplomer 🙂. Ďakujem za rady.

s_a
12. apr 2021

Nejaké čipky a sirup proti teplote, aj keď také malé bábätká nezvyknú mať ale nikdy nevieš.. môžeš aj probiotika, prípadne espumisan, alebo nejake iné kvapky na bruško a a môžeš aj nejak vitamín D, lebo dr ti pravdepodobne napíše vigantol ale z toho veľa detí boli bruško 🙂

babovka2321
12. apr 2021

Ja by som este dodala libenar alebo aliamare ampulky, ja ich vyuzivam dost do nosteka 🙂 a 60% lieh na pupcek

tehotna40
12. apr 2021

Nasla som môj zoznam : Devit,2x lieh,sterilné gazy na pupok, coliprev ,espumisan,libenar, čipky,sirup od teploty,probiotika,opthalmoseptonex kvapky do očiek a tekuty púder a ten teplomer uz máš 😀

janka_266
12. apr 2021

Ešte odporúčam pupik, sudokrem, olejcek

simca06022011
12. apr 2021

Nič. Ak nebudes potrebovat, budes to vyhadzovat po spotrebe. Ver mi. Vsetko co budes potrebovat ti odporuci podla stavu pediatricka a kupis to hocikde, predpokladam ze aj vedla lekarky hned bude lekaren. Klasicky kozmetika pre babo -tzv pre mna "udrzbova", na zadocek /my napr sudokrem sme dostali v baliku v porodnici, alebo u gynekologa? a nezansala som ho, pouzivali sme vylucne bepanthen/, lieh budes na pupcek ptorebovat, ale to mne napr. v porodnici predpisali, vybrala som si to vedla v lekarni. detto ekd sme mali problem so soplikom, odsavacku aj libenar sme si kupili .. a to mi veru bolo treba az okolo 4m, chvilu...

hailey1
12. apr 2021

@jazula nic nekupuj, nas ma pol roka a z vyssie napisaneho nepotreboval nic 😂 lekarne su otvorene stale a na zaklade odporucania pediatra kupis v ten moment co budes potrebovat

jazula
autor
12. apr 2021

Práveže sme taká domácnosť, kde skôr odnášam lieky po spotrebe do lekárne, ako by nám niečo akútne chýbalo... Ale som prvorodička, radšej sa poradím ako podcením niečo 🙂. Ďakujem za reakcie, počkám teda čo bude v reklamnom balíčku v pôrodnici a čo povie pediatrička na prvej poradni 🙂

darina1952
12. apr 2021

súhladím so @simca06022011 zbytočne sa budeš teraz niečím zásobovať a neskôr vyhadzovať. Keď bude treba tak to operatívne zabezpečíš - detská dr.ti na prvej poradni povie čo potrebuješ - či niečo odporúča a samozrejme s prihliadnutím na zdravotný stav bábätka ti predpíše 😉 Zatiaľ stačí teplomer, odsávačka hlienov.

zabina27
12. apr 2021

no a lieky od teploty su vacsinou od 3 mesiacov, pokial by malo teplotu mensie babo, urcite by som to riesila s dr

eskop
12. apr 2021

@jazula nam sa teraz narodilo babatko a mam panadol cipky, nurofen sirup, lieh na pupok, gazu na pupok, vitamin D, a odporucam espumisan L nasa mala hned od narodenia bolesti bruska a tak a toto nam hned pomaha..na ritku mame rybilku a este taky kremik na suchu kozicku

ckatka
12. apr 2021

@babovka2321 ja som v lekárni kúpila fľašu fyziologickeho roztoku a používam kvapkatko. To je to iste len x krát lacnejšie. 😉

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckatka
12. apr 2021

Mam trojmesacne babo (druhé dieťa), a môžem ti poradiť, ze pre babo vopred nemusíš kupovať vôbec nič zo zaručených "baby zoznamov". Teplomer (ak doma nemáte, ale to vacsina ľudí ma), nožničky na nechty (používam obyčajne manikurove), odsavacka hlienov na vysávač, plienky, látkové plienky pod hlavu na grcky a niečo na oblecenie. Lekárne sú otvorené a aj doručuju domov a keby bolo niečo vážne aj tak musíš ísť na pohotovosť.

V balíčku v pôrodnici je dosť možné že dostaneš masť na ritku a nejaké vzorky. Za mňa - co najjemnejsie mydlo (používam občas kozie s rakytnikom) a čistá voda. A žiadne krémy maste ani nič iné, dokonca ani na pupok sme nedávali nič len vodou umyli s celým telom.
Fľašky odsávačku mlieka a podobne lahôdky, to tiež až potom keď pôjdeš z pôrodnice a náhodou by ti nešlo kojit.
Nurofen neodporúčam, len keby ma dieta dlhšie teplotu nad 39. Teplota ma zmysel a netreba ju zrazat hneď. Pomáha telu bojovať. Alebo pri bolesti zúbkov a teplote, keď to nejde inak. Ale na to máte ešte čas. Šetri zdroje 😉 väčšinu budeš vedieť vyriešiť bežnými vecami v domácnosti

sisaka
12. apr 2021

Žiaden lieh na pupok nie je potrebný, zase zvyky z 50. rokov minulého storočia... keď sa pupok normálne hojí nie je potrebné ho ničím natierať a keď je problém, tak je od toho lekár, aby povedal, čo s tým.
Pre novorodenca treba mat v lekárničke len teplomer, kvapky do nosa - soľný roztok, pri teplote u novorodenca treba vždy konzultovať s lekárom a “neliečiť podľa seba. Krém na zapareniny by som kúpila, až ked by ho bolo treba, moje decká s tým nemali nikdy problém, sudokrem ani nič podobne som nikdy nepotrebovala, stačil obyčajný krém bez chemických liečiv.

babovka2321
12. apr 2021

@ckatka moze byt, tiez to uz skoncilo kade tade 😁 ale zas take drahe to nebolo, zeby som hladala alternativy, ked som ppotrebovala kupit

simca06022011
12. apr 2021

@ckatka no tak to je odvaha nechať dieťa s teplotou. Ako náhle ide nad 38-38,5 treba to zrazat.

ckatka
12. apr 2021

@simca06022011 nesúhlasím..nikdy som nezrazala teplotu okamžite. Pokiaľ bola okolo 38 den-dva, nerobila som nič , len nechala v kľude, mojkala, dávala piť. Do rána sa vypotil a bolo dobre. Pokiaľ neprekročí 39 a netrvá dlhšie, nie je vyrážka a dieťa je inak normálne netreba zrazat ani robiť paniku. Každý lekár vás pošle domov.
(Ale teda muža mam lekára, keby povedal ze treba ísť tak ideme).
Dieťa malo teplotu asi trikrát zo zubov a raz z virozy, inak do dnešného dňa nevymeskalo zo skolky viac ako 10 dní, aj to obvykle len výlety. ( Za dva roky).

simca06022011
12. apr 2021

@ckatka písala si nezraza pokym dieťa nemá dlhšie teplotou nad 39... To nie je 38,1-38,2. A nerobím paniku, nie nikdy nás ani lekárka neposlala len tak domov, nikdy sme nemali teplotu len tak. Ale nedavala by som takéto rady, febrilne kŕče vôbec nie sú sranda. To ti mojkanie nepomôže.