Aký je najvhodnejší detský zásyp pre novorodenca?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

o mesiac sa mi narodí bábätko a chcela by som sa poradiť ohľadom detského zásypu.

Aký je najvhodnejší zásyp pre novorodenca?

Stačí pri kúpaní stačí čistá voda?

Mám po kúpeli dieťatko natierať olejčekom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, zásyp nekupujte. Kúpte nejaký bariérový krém na zadoček, ktorý viete pekne rukou natrieť presne kam potrebujete - Sudocream, Rybylka...

Kúpanie na začiatku postačí vodou. Záhyby tela a genitál môžete s použitím detského mydla. Osobne mám radšej dermakozmetiku ako Bioderma či LRP - od nich nejaký syndet, ktorý je vhodný už pre novorodenca.

Oleje na natierania sa pre deti neodporúčajú - koža pod nimi nedýcha a nehydratujú pokožku správne. Odporúčajú sa krémy. Taktiež by som skôr odporučila lepšie značky ako Bioderma či LRP. Pokiaľ má dieťatko kožičku zdravú, tak nie je nutnú denné kúpanie a krémovanie. Počas dni keď, dieťa nebudete kúpať, tak určite mu treba umyť vetky záhyby a tváričku (od mliečka a špiniek).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas