Dávate novorodencovi čiapočku, keď ste vnútri?

stradivariuska
10. feb 2017

Mame doma v byte 21-22 stupnov. Mam davat tenku bavlnenu ciapocku? Dcerka na necele dva tyzdne a dnes na postrasika svokra ze by som mala radsej davat. Mne to pride zbytocne ked si predstavim ten prievan na porodnici a babatka s holymi hlavkami.....

kakajkova
10. feb 2017

Ale kde, absolutne netreba 🙂 ani jednemu sme nedavali, aj ked mamina sa snazila to presadit 🙂)
Vyznam nevidim

delmondo
10. feb 2017

Nedávala som

moni244
10. feb 2017

Nedqvala som

martineckaagmailcom
10. feb 2017

Nedavali sme a ani v porodnici a bola februarova ;)

shia
10. feb 2017

ja som davala, a budem davat zase, a to mame doma 23st 🙂 samozrejme len tenucku uplne, kym bola uplne malinka tak aj cez den, potom uz len po okupkani, doktor mi sam vravel, ze take male dieta si nevie udrzat teplotu a cez hlavicku unika najviac tepla a najviac chladu sa aj prijma, ale davala som z vlastneho presvedcenia, nepotrebovala som odobrenie od nikoho 🙂 dcerka bola aj predcasne narodena, ale davala by som aj keby nebola. moj nazor.

siska53
10. feb 2017

@stradivariuska zbytocne..my sme davali len chvilku po kupeli,aj to nasa pediatricka na mna pozerala,ze preco?

Ak mala nema studene za zatylkom,nie je jej zima,tak by som ju zbytocne neobliekal..

sati298
10. feb 2017

Nedavala som.

2791
10. feb 2017

Nedavala som. Ked som dala v porodnici na izbe tenku ciapocku, sestricka povedala, aby som neprehanala a dala ju dole.

sardinka32
10. feb 2017

@stradivariuska Ja som davala tenucku, ked som ukladala babo spinkat...hlavne kvoli uskam, aby sa nezacali klapatieť.

zuzulkaba
10. feb 2017

Ja som davala po kupeli na chvilku.tiez mame doma chladnejsie a bola narodena v zime.

margarita
10. feb 2017

mam 2 deti narodene v zime, a dalsie 2 na jar, ani jedno nemalo vnutri ciapocku,
keby ste mali ze 15 stupnov a prievan nepoviem, ale osobne to povazujem za zbytocne.
ale to je stara skola, aj moja mama vsetkych furt len do deky balila🙂

winni
10. feb 2017

Dcérka sa narodila vo februári a čiapočku som jej dávala, dokonca aj v lete, keď bola novorodeniatko, tak som jej dávala tenučké čiapočky a aj na spinkanie, potom som prešla na sieťované od Richelieu, perfektné. Dávala som ich, lebo som chcela a v dome máme tak okolo 21 - 22 stupňov, v obývačke pri krbe okolo 25 stupňov.

Takže si urob po svojom, ako to cítiš ty. Nechceš dávať, nedávaj 🙂

katrinka8
11. feb 2017

@sardinka32 - od veci otázka asi, ale čo to znamená, že "klapatieť"? Ešte som nepočula také slovo 😇

alami
11. feb 2017

Dávala som a dávala by som. Tá hlavička je oproti našim hlavám holá, bez vláskov. Inak, hlavou uniká najviac tepla aj nám, v zime, ak nemáme čiapku. To je známa vec. Bábatko je celé zababušené (vankúšik) iba tú hlávku má holú - taký nepomer, nie? O prievane ( babatko je citlivé aj na jemný prievan, ktorý nemusíš ty ani cítiť) ani nehovorím. Mne osobne je v teple lepšie, ako keď mi je kdesi zima, tak to teplo doprajem aj práve narodenému dieťatku. Ale je to na vlastnom zvážení, medzi mamičkami to bude asi vždy 50 na 50 😉

bosoriak
11. feb 2017

Ja som nedavala ani vonku, ked bolo 22 stupnov. 😀

tyelde
11. feb 2017

Tiež som nedávala

hettinka
11. feb 2017

@stradivariuska svokre povedz, že doba sa zmenila ... nežijeme za Kráľa Krčaha a dnes sa už detom žiadne čiapky vovnútri v bežne vykúrenom byte nedávajú. Ak je to teda normálny zdravý novorodenec, nie predčasniatko a nemáš doma dokríža pootvárané okná-dvere.

sardinka32
11. feb 2017

@katrinka8 klapatieť - odstávať...ja ked vidim niektore deticky, ako im strasne odstavaju usi... kym su male, je to mozno aj mile, ale ked vyrastu, je to uz o inom...pritom staci davat ciapocku a je po probleme. Dietatko ked otaca hlavicku, kadejako sa mu uško pokrci a takto sa da tomu lahko zabranit. Moja skusenost. 🙂

hettinka
11. feb 2017

@sardinka32 podla man toto je mýtus, ucho ak má odstávať, je to geneticky dané, je to tvar chrupavky a nepomôže ucho ani prilepovať a podobne. Moje deti čiapky nosili iba navon, ak bola zima, priznám sa , staršia poctivejšie, pri malom som to už flákala a ši neodstávajú ani jednému ... nemáme to rodine.

janulik2008
11. feb 2017

malá je júlová a dávali sme ale iba úplne tenulinkú ... a aj by som dávala ale napríklad musíme poklopať nemala prievan ale je pravda že sme dávali čiapočku stále skoro aj ked tenulinkú iba 🙂

sardinka32
11. feb 2017

@hettinka Nie je to mytus...mam to odskusane a nastastie este som zvratila svoju chybu a obe deti mi maju pekne uska...vdaka ciapocke...u druheho, hoci bolo letne babo, uz som nad davanim ci nedavanim ciapocky ani neuvazovala. Ale vsak kazdy nech si robi, ako uzna za vhodne...ja len vlastnu skusenost som napisala. 🙂

rohypnol1
11. feb 2017

Moja nemala ciapku na sebe vnutri nikdy a aj vonku velmi sporadicky,kedze sa narodila na konci aprila,bolo teplo a v kociku bola chranena. Nikdy nedostala zapal usi,neodstavaju jej a imunitu ma lepsiu,ako vecne zababusene deti 🙂

sakura77
11. feb 2017

Nie.a to mam oboch zimných. A tvar uší je geneticky daný 😉

esther03
11. feb 2017

Tento mytus o ciapockach v byte je z coas ked boli gamatky a kurilo sa akurat tak v kuchyni a ked si s deckom chcela prejst do inej izby alebo sa otvorili dvere tak automaticky bol prievan, chlad...V byte naozaj netreba mat ciapocku.
@sardinka32 moje deti ciapocku nemali a uska im neodstavaju, bratranec (narodeny v casoch boomu ciapok v byte) ju mal ako babo stale na sebe a usi mu odstavali tak, ze v 14 bol na operacii usi.

sardinka32
11. feb 2017

Zeny, ja som poradila zakladatelke temy zo svojich vlastnych skusenosti, tak ako kazda jedna z Vas. Ja viem, ze mojim detom ciapocka pomohla...teda prvej dcere urcite, druhej som davala automaticky po mojich predoslych skusenostiach. Toť vsio...co si stradivariuska z nasich skusenosti zoberie, je jej vec. Ci je tvar ucha geneticky dany, neviem, asi v urcitych percentach ano, ak su rodicia s odstavajucimi usami alebo co...nie som lekarka, ale ja viem, ze mojej prvej dcere jedno usko zacalo odstavat, ked som dala ciapocku, krasne sa vyrovnalo. Bodka. Ja tu nebudem svoje obhajovat, robte si kazda, co chcete. 😉
@esther03

tinadeville
11. feb 2017

nedavala som, ani vonku kym nebolo pod 15°

somavi
11. feb 2017

Ja som dávala , prvé týždne určite . Takú tenucku bavlnenu. V nemocnici sme síce čiapočky nedávali , ale sestričky odporúčali prekryť hlávku bavlnenou plienkou ( tvaricku nie samozrejme )😊

najk
11. feb 2017

Minimalne na spanie by som urcite nedavala. Moze dochadzat k prehrievaniu organizmu dietata, kedze prave hlavou odchadza najviac tepla a prave toto niektori odbornici spajaju so zvysenym rizikom syndromu nahleho umrtia.. Skus o tom viac pohladat a rozhodni sa sama..

https://www.nutriklub.sk/clanok/syndrom-nahleho...

mrkni odsek prehriatie. Tam vyslovene pisu, ze dieta by nemalo mat na hlave ciapku. Takych clankov najdes viac

alllexis13
11. feb 2017

Ja som nedavala.A presne toto aj moja svokra...Ak sa ti zda,ze by mu mohla byt zima,daj.Jeto na tebe.

bona7
11. feb 2017

Ja mam 4 tyzdnove babo a davam a ciapocku mal aj v porodnici po cely cas