Dokedy ste žehlili detské oblečko a plienky?

zrzulka
17. mar 2008

dokedy ste zehlili poctivo detske vecicky a plienky? kamaratky aj mama mi hovori ze po 3 mesiacov uz nemusim plienky zehlit ale co ja viem? to mam dat take pokrcene do skrine? ja poctivo zelim kazdu plienku z jednej aj druhej strany aj oblecko pre malu z oboch stran. vraj si len pridavam robotu ale ved ja pre nu rada🙂) aj ked na druhej strane by mi ostalo viac casu na hry s nou.
a tiez mate plienky take tvrde? lebo ja som ich uz 100 krat oprala aj ozehlila ale bez avivaze to neni ono:((( od kedy ste pridavali do prania pre mimina avivaz?

zucha
18. mar 2008

ja pouzivam tekute Lovelu na veci co periem na 30 a prasok Batole na to, co na 60. Detska lekarka mi hovorila, ze mozem prat aj v normalnych praskoch, ale tie veci potom budem musiet dat vyplakat 2x a to sa mi nechce. Ale je pravda, ze moc mi tie detske prasky nevonaju, ale nejako som si uz zvykla. Vsetky veci som zehlila iba 1 mesiac a teraz uz nie. Niekedy, ked sa mi chce, tak prezehlim plienky, ale aj tak ich pouzivam iban na odgrganie a malej pod hlavicku, ked spi. Veci sa snazim ukladat pekne povystierane, takze vobec neposobia pokrcene.

zucha
18. mar 2008

inak, este ma napadlo. O tomto vsetkom ma poucila detska lekarka. Vam taketo veci nehovoria? Dokonca este pred narodenim malej som bola u nej na takej "prednaske", kde mi hovorila o starostlivosti o dieta (umyvanie, prebalovanie, obliekanie,...), kojeni a odsavani, prani, prvej pomoci,...... A o inych roznych veciach. Robia to aj vasi lekari?

trixi
18. mar 2008

Ja zehlim este stale vsetko pre maleho. Plienky, uteraky a body cez mangel a ostatne zehlickou. Ked je to vyzehlim, zda sa mi to maksie a prijemnejsie. Avivaz pouzivam velmi malo, ale pouzivam. Lovelu. Schvalila nam to aj kozna doktorka.

kili
18. mar 2008

katrin, skús si spraviť sliz na pranie z mydla Lanza, to vonia fakt pekne a aj prádlo po ňom vonia tak a dlhoooo 🙂

uhlikova09
18. mar 2008

zucha nerobia,ja som o tom este nepocula 😕 a brala by som to

letuskah
18. mar 2008

no ja periem zvlast v lovele ale na tie flaku od jedla uz nestaci takze pravidelne predpieram a oblecko zehlim vsetko a plienky od troch mesiacov len prezehlim zvrchu aby to lepsie vyzeralo a aby to bolo pekne v skrini. avivaz nepouzivam ani sa nechystam, neni to take hrozne bez avivaze tak naco pridavat.
lanzu pouzivam na prepratie flakov po jedle a ak sa prekaka.

zrzulka
autor
18. mar 2008

uhlikova nekupujeme ziadne sity v akciach ale ked vidim ze maju akciu na ariel tak kupime ariel, ked na tide tak tide tak som to videla, ine prasky ani nepouzivam. este sem tam persil ale ten ariel mi viac vonia. kedysi som milovala vonu tekuteho arielu ale ten od tehu nemozem ani citit, smrdi mi. ozaj a ake prasky su este dobre??? tie ostatne sa bojim skusat. mala nema ziadne reakcie na ariel ani tide tak pouzivam tie. avivaz ziadnu, na plienky ocot🙂

zucha nam tiez nic take lekarka nepovedala ale zase u nas je to celkom ine ked sme prve dva mesiace stravili v nemocnici:((((

zucha
18. mar 2008

no mne to ale hovorila este pred porodom. Ako som sa isla lekarky opytat, ci tam mozeme byt zapisane, tak mi hned povedala, ze pre buduce mamicky maju takuto prednasku, ci ju chcem absolvovat. Samozrejme som suhlasila

lyzenka
18. mar 2008

ani ja nežehlím....iba fakt keď sú také tie košielky - tričká s dlhým rukávom moc pokrčené....ale ostatné len tak s rukou pošúcham..veď na malom sa to natiahne. Nemáme žiadne problémy.

uhlikova09
18. mar 2008

zrzulka ved jasne ani ja som nemyslela tie šity lacne,su to agresivne prasky

zrzulka
autor
18. mar 2008

jej lyzenka trosku odveci ale maly sa narodil vtedy ked moj muz🙂)))) a v ten den sme mali aj svadbu🙂))

lyzenka
18. mar 2008

my sme mali zase svadbu 24.9. ale pred dvoma rokmi...ale maly sa rodil z 24 na 25.9 - teda 25 minut po polnoci... :O) stale ta dvadstaťpäťka... :O)

janina77
18. mar 2008

ja nezehlim takmer nic. Ani nase veci, ani maleho. Periem jeho aj nase spolu v Persiele a davam avivaz Lenor. Vsetko pekne vonia a nic nie je pokrcene. Ked vyschne, hned poskladam. A vystrie sa to pekne same. Zehlim len ozaj kriticke veci - manzelove kosele, niektore tricka, ktore si to fakt ziadaju a rifle.

lyzenka
18. mar 2008

janina, podobne.. :O)

xxmargaretka
18. mar 2008

ahoj..plienky som jej zehlila kym sme ich pouzivali a osusky-plienkove jej zehlim dodnes..a co sa oblecka tyka co ma na doma to nezehlim,ale na von ano predsa nech neni v pokrcenom..avivaz nepouzivam a prasok pouzivam od zaciatku persil a sem tam ariel(tekute) a nikdy som nic nemala tvrde..

biccy
18. mar 2008

Ja zehlim malickej vsetky veci doteraz. 🙂A aj nadalej budem,aby nebola "vykrcena". 😀 A periem od narodenia v Ariele kidz a v avivazi Silan sensitiv. 🙂 🙂

prasiatko30
18. mar 2008

ja tiez zehlim - sice plienky nie lebo plienky mame jednorazove a to by som uz bola asi trosku cudna 😀 kebyze zehlim aj tie 😝 ale zehlim vsetko co sa ma zehlit aj bodycka a mala ma kosele a saty - to kebyze sa neozehli tak by to vypadalo ako pozute 😉

dandinda
18. mar 2008

no ja som asi fakt chora, ale ja musim aj ponozky 😀 😀 Na zehlenie malickeho veci sa priam tesim 😉 Ale asi je to vec zvyku 🙂

maca793
5. apr 2008

ja som žehlila pri dvojičkách plienky do 6 mesiacov, pri Karolínke som plienky nepoužívala. aviváž som používala od začiatku, ako sa deti narodili.
gangulienka
ten vanisch aj ja používam na fľakaté veci, s kvalitným práškom vyjde všetko. 😉

fifla
7. apr 2008

ja zehlim stale aj vsetky nace veci. mi top vonia a dobre sa to uklada a vesia do skrine. a hlavne to lepsie vyzera

abetka
7. apr 2008

JA SOM PRI STARSEJ ZEHLILA AJ PONOZKY A PANCUSKY A TERAZ ZEHLIM LEN MALEMU A PRE DCERU CO MUSIM.aBY NECHODILA POKRCENA DO SKOLKY A POD. pOUZIVAM PRASOK lOVELA A AVIVAZ SILAN SENSITIVE.POUZIVATE SAVO PREX NIEKTORA NA BIELE PRADLO?

zu2za3na
20. jún 2012

ahojte mamičky, keď dám ale hocijakú aviváž (nemusí byť ani detská) do práčky ale tak, že ju práčka vypláka aj tak to vadí? ja všetko periem s avivážou a cítim skôr vôňu prášku ako aviváže...

zu2za3na
20. jún 2012

@janina77 ani keď boli úplne malinké, tak si nežehlila? ja neviem, teraz som oprala nejaké veci a vôbec sa mi nezdajú pokrčené...hlavne tie z plyšu...nie je to zbytočné žehliť všetko?

laurica123
20. jún 2012

@zu2za3na ja si myslim ze nevadi ked das hocijaku avivaz ja som tiez davala malej aj normalny prasok a nikdy nemala ziadne problemy vyrazky ani nic...kludne davaj praveze si skor myslim ze je lepsie davat normalny prasok ...ja som davala tekuty ...ako take pre deti lebo nahodou raz malemu operies v normalnom a sa ti vyhadze ... 😀 😀

zu2za3na
20. jún 2012

@laurica123 dík za odpoveď, ja som počula, že to tiež neškodí dať normálny prášok a aviváž...však niekedy neboli také detské silany a neviem čo, bolo obyčajné mydlo na pranie a hotovo

adrioska
20. jún 2012

@zu2za3na neviem ci uz mas babo alebo nie, ale to potom uvidis, ci jej/mu to bude vadit alebo nie...ked sa vyhadze, tak nebudes pouzivat avivaz. Treba davat extra plakanie, aby sa ten prasok zo siat vymyl...ja teraz davam namiesto avivaze ocot a este dam extra plakanie...v nemocnici mala dcerka ekzem, tak mi doktorka kazala dokonca trikrat vyplakat satstvo.Ale to nerobim, lebo jej to uz zmizlo, kym sme prisli domov.Pre kazde babo plati ine, syncekovi nevadilo nic, takze som pouzivala aj nas prasok aj avivaz ani som nestihala vzdy vsetko zehlit (inak ani teraz nestiham) a nic mu nebolo.

zu2za3na
20. jún 2012

@adrioska nemám ešte bábo, teraz čakáme prvé, asi to fakt všetko uvidím až potom a budem aj vedieť, čo mu mám obliecť, proste prvé je prvé tak človek má trocha obavy, lebo ešte nemá s tým skúsenosti 🙂

xlucia
20. jún 2012

nezehlim nic, namiesto avivaze pouzivam ocot. pradlo tvrde nemam, a ked ho naormalne poskladam, tak nie je ani pokrcene

ilijanka
20. jún 2012

však doteraz, nie? 🙂 Ty si svoje veci nežehlíš?

skoricaxx
20. jún 2012

@zucha
Cha to je asi žart 🙂 ale určite by som to ocenila