Je dobré kúpiť chodítko?

safina541
18. dec 2023

Ahojte, potrebovala by som radu. Mam 11 mesacne dieta a zacalo sa posuvat pomocou stoličky,ked sa stolicka zabrzdi tak zacne revat. Moja otázka znie je dobre pre dieta kúpiť choditko, chodilo vam s tym vase dietatko, nepadalo, ked je to plastove? (pavuka tym nemyslím, co sa v nom sedí)

lorin29
22. dec 2023

@safina541 zbytočne peniaze 😊 za mňa určite nekupovat

lujza123
22. dec 2023

@safina541 ostaňme len pekne pri tej stoličke. Čím menej pomôcok (vrátanie vodenia za ruku) tým rýchlejšie sa naučí chodiť.

Toto niesu preteky ktoré batoľa bude ako prve chodiť. V 11 tich ešte nemusí, ma čas.

cimage
22. dec 2023

Moja dostala taketo na 1narodeniny, ale neucila sa s tym chodit. My sme odcestovali a vratili sme sa ked uz chodit vedela, ale rada sa s tym hra aj teraz ked ma skoro 2roky. S kockami si sklada a vo voziku nosi zvieratka a plysaky.

btus
22. dec 2023

@safina541 naše dieťa sa naučilo chodiť bez chodítka. Za mňa : Úplna zbytočnosť.

hanaxxx
22. dec 2023

Ja sa vyjadrim len k jednemu, to ze dieta obchadza nabytok, neznamena ze uz skoro zacne same chodit. Nas obchadzal nabytok cca 5 mesiacov, potom uz zacal hned vcelku pekne, bez casteho padania, chodit. Kazdopadne choditko sa momentalne neodporuca.

znava
22. dec 2023

@safina541 Mala som choditko-pavuka aj choditko na tlačenie. Keď je mama sama s dieťaťom a je živé, tak nejak sa zabaviť musí. A co sa týka vyuzitelnosti, kúpila som z bazáru a opat predala. Čiže si musíte už sama urobiť názor co je vhodné a co nie. Teraz je móda, žiadne pavúky, choditka. Mam 3 deti a všetky boli v pavúku. Treba si spraviť podľa seba.

evkatk
22. dec 2023

Dieťa, ktoré samo nechodí, nesmieme vodiť za ruky, t.j. za jednu ruku, resp. za obe. Dôjde k natiahnutiu chrbtového svalu, resp. k jeho poškodeniu a dieťa prestane sa pohybovať aj tak, ako sa pohybovalo a jeho chôdza sa môže oneskoriť aj o niekoľko mesiacov. Na učenie sa chodiť sú najlepšie chodítka na tlačenie, prípadne aj starší typ pavúka, ktorý dieťa tlačilo a ak nevládalo, sadlo do tých nohavičiek. V žiadnom prípade nevodiť dieťa za ruku, resp. za obe ruky, čím sa mapne chrbtový sval. Môže to mať následky na celý život.

tamtumdo
22. dec 2023

Kúpili sme také auto McQueen,nie ako chodítko,bolo to.odrážadlo,že budúcna....malo takú opierku ná chrbte,tak ho tlačil pred sebou ako chodítko...hralo to trúbilo, vyhral sa s tým autom neskôr ako odrážadlo plastové asi to troch rokov, mala som po rodine chodítko také plastové čo sa tlačí, vkladali sa do neho guličky v predu,hralo to a čo ja viem čo....tak to tlačil možno dva dni...ale vyhral sa s tým tiež možno rok....môžem povedať že ako sa raz pustili nábytku chodítko využíval len ako hračku nie ako chodítko...jedine toho McQueena tlačili moje deti dlhšie všade s ním šli...aj keď už vedeli chodiť...chodítko je fakt na kratučký čas....možno na mesiac potom ho potrebovať nebudú....

jarulka88
22. dec 2023

@safina541 my sme dostali 2v1 choditko a kociarik. Choditko dcera velmi nevyuzila,zacala chodit pekne sama,ale s kociarikom sa hra doteraz,a to bude mat za chvilu 4 roky.

mrtn_btr
22. dec 2023

Odporucam. Je vratke. Ako to vyriesit? Zatazit. Nasa tam mala asi 20 kg cukru. Choditko je super, len ho treba vediet vhodne vyuzivat. Ked ho tlaci pomaly, nic sa nedeje. Ked spadla, postavila sa a sla dalej. Mala ma 21 mesiacov a vyuziva ho dodnes. Vozi v nom lopticky, alebo ju v nom vozime my, len zo srandy a par cm, jej to staci 🙂 Ine vyuzitia? Tocila kolieskami, stale ju to bavi. Da sa vytiahnut rucka, cize pri jej zasuvani si cvici koordinaciu oko ruka.