Koľko miniete na oblečenie pre deti?

jeane007
1. jún 2013

Ahojte maminy zaujimalo by ma kolko tak minate na oblecenie....My sme trojčlenna rodinka a veru vela si toho kupit nemozeme malej sa snazime aspon kazdy mesiac nieco kupit ale niekedy proste nevychadza ked je lepsi mesiac tak jej na oblecenie minieme cca do 30 € a tot vse zaujimalo by ma ako je tu u vas dakujem....

kapka270600
1. jún 2013

aj my sme trojclenna rodinka,na oblecenie ja alebo manzela si kupime raz za cas nieco,malej kazdy mesiac nieco ,ale vela veci sme podostavali a podedili,co je velka pomoc.vecicky malej na doma nakupujem tu na mk.cca 20e mesacne

kikatko
1. jún 2013

ahoj, ja som to vyriešila tak že najpv som vrazila balík do vecí- ešte pred narodením-bola som si nakupit v UK a niečo aj tu po SR- boli to veci tak na jeden rok dopredu. a ked mala vyrastla, veci išli dalej- predala som ich a teraz zasa točím tie isté peniaze. mám stále babenky čo odomna berú a niečo ide aj sem na MK. a sem tam aj nejaké euro doložím. ale priemerne tiež okolo 30 e mesačne ide na veci( kupujem hlavne HM, next, tesco). strašne rýchlo u nás idu legíny a ponožky- tie kupujem každý mesiac. napr. teraz bola v tescu akcia na detské veci-. 2 ks legín a platila som len 4,10 e- tak som vzala aj do zásoby. ale neičo sa tam neoplatí vobec a na to chodím do HM alebo tu na MK

linda20111
1. jún 2013

Ahoj, nenapisala si vek tvojej dcerky, lebo myslim ze v kazdom veku je to asi ine. Ja mam 5mes. chlapceka a doteraz rastol velmi rychlo, niektore veci mal oblecene max. tri krat. No aj napriek tomu ked to odhadnem, tak priblizne tiez do tych 20-30euro, kedze nejake oblecenie sme pokupili dopredu /v akcii/ a nejake sme dostali. Viac minieme na plienky ako na oblecenie. A co sa tyka naseho oblecenia, tak to niekolko mesiacov nic a potom si to vynahradim vacsim nakupom - podla sezony. Tiez nerozhadzujeme zbytocne kedze treba platit dolezitejsie veci.

julinkaz
1. jún 2013

ja nakupujem väčšinou tu na MK lebo detičky strááášne rýchlo rastú, nechcem tým povedať, že nekupujeme aj nové veci, ale tie hlavne v tescu, lebo tam majú super zľavy, napr. včera som dcérke kúpila body s krátkym rukávom, nádherné a za 2 ks som zaplatila 2,50 eur 🙂 a potom ešte KIK, ale nenakupujem každý mesiac, podľa mňa tých 30 eur/mes je až až 🙂

janinah
1. jún 2013

nepočítam to,ale veľa mi pomáhajú bazáriky,jedno popredám a druhé za tie peniaze pokúpim,nové veci väčšinou z tesca

j.a.n.e.7
1. jún 2013

Ja miniem najviac na topánky, lebo tie treba aj na von aj do škôlky aj spoločenské aj športové.....a mám párik, tak to po sebe moc nevynosia. Oblečenie som dosť podostávala, čo využívame hlavne na doma a neformálne akcie, resp. aj do škôlky. Mám takú skúsenosť, že veci ktoré najviac šetrím, resp. mi na nich najviac záleží poškodia deti ako prvé (akoby to cítili, napr. malý má 5 búnd ale roztrhol akurát najnovšiu a najdrahšiu, a to ju nosil len občas). Snažím sa kupovať veci dopredu, v akciách, lebo sa to dosť oplatí a sú to nové veci ako keď to kúpim z druhej ruky.

clarissa
1. jún 2013

Ja na detske oblecko minam do 100e mesacne,maly rychlo rastie,mala rychlo rastie,o topankach ani nehovorim...milujem kvalitne detske second handy,tak kupujem to co sa mi paci a ked nieco potrebujeme,kupujem v HM,tie veci tam vydrzia aj neviem kolko oprati,narozdiel od veci v tescu,tam kupujeme iba pyzama a body malemu nic viac....No a sem tam objednam z MMB nejaky zaujimavy kusok 😉

barny
1. jún 2013

presne neviem, niekedy 20 eur a niekedy aj 100 eur, zalezi od mesiaca, ci treba menit topanky, kupovat bundy a tak, maly uz nerastie az tak rychlo, ale teplaky to je hroza, derie ich na kolenach jedna radost, tiez kupujem oblecenie ked je sale

zuzinabila
1. jún 2013

ja mam 3 dievcata,podla mna sa na dievcata minie viac ako na chlapcov.aspon ja mam taku predstavu,ze dievcata nosia sukne,saty,k nim je potrebne kupit slavnostnejsie topanocky,svetrik a pod:}na nase 3 baby minieme okolo 100 Eur mesacne na oblecenie,ale zaroven po nich predam mesacne veci v priblizne rovnakej hodnote.snazim sa nakupit veci,ktore viem,ze potom dobre predam,napriklad znacky,ktore tu az tak nie je dostat,veci v akciach a pod.cize kazdu vec nakupujem s potencialom,ze ju neskor predam:]podla mna jej toto obrovska vyhoda dneska proti nasim rodicom,ktori este nase detske oblecenie skladuju na povalach:]

moni244
1. jún 2013

ja moc dopredu veci nemôžem kupovať, lebo strašne rýchlo rastie a neviem, čo jej bude dobré o mesiac, dva, mne sa osvedčili aj burzy na jar a na zimu, tam si tie veci aj ochytám, pozriem veľkosť a dosť dobre vždy nakúpim, ale tiež ked je treba kupujem v tescu a v kik, to sú dobré veci

beatrice28
1. jún 2013

no ja som nákupná maniačka, niekedy vyrazím do obchodov a ponakupujem aj čo netreba len sa mi páči, ale potom sa snažím kontrolovať sa a čakám na ďalší mesiac 🙂

tilly
1. jún 2013

no, nemam to takto zratane... urcite menej stoja letne veci a v zime treba investovat zas viac, ale tak nekupujem mesacne, vacsinou na zaciatku sezony chytim nejaku akciu (eva, emma, marianne... alebo HM mava v aprili 20% na vsetko detske), nakupim naraz vsetko, potom kupujem podla potreby, ale mesacne nie...
vacsinu veci mame z HM, zimne bundy a veci nakupujem v rakuskych outletoch (nie parndorf), tam su znackove veci za super ceny... topanky kupujem richter z mmb od kociek z partizanskeho, tenisky v A3 sport, tam mavaju tiez dobre ceny...

bluerose
1. jún 2013

Ja mam sice chlapca, ale nenakupujem urcite mesacne. Vzdy nakupim na zaciatku sezony, to jest jar/leto, alebo jesen/zima a obcas ked je akcia, tak dokupim nejake tricko, alebo ponozky, puncochy. Vela veci vzdy dostane na narodky alebo Vianoce a to ma aj na pol roka dopredu, kazdemu poviem co maly potrebuje a v akej velkosti a kupia, napr viem, ze teraz ma 92, tak na zimu uz poviem, nech kupuju 98. A obcas kupim tu na bazariku. Ja este veci nepredavam, lebo cakam, ze ak bude druhe babo, tak to ponosi, takze predavat az potom 😀 Najviac penazi ide na kvalitne topanky, ziadny Deichmann, Cina...a v zime na oteplovacky, bundy...
Svagrina ma dievcatko a tiez nenakupuje kazdy mesiac, vzdy na sezonu. 🙂

cawes
1. jún 2013

ani ja nekupujem tak ze kazdy mesiac. Pred porodom som si urobila vybavu na prveho pol roka. Odvtedy som bola raz v londyne na nakup a dokupila na dalsieho pol roka. No a teraz ideme do Ameriky takze odtial zase nieco dovleciem.Ale inak nakupujem tak ze raz za cas väcsi nakup na dlhsiu dobu. Urcite by som nekupovala kazdy mesiac nieco, ved naco. Maly ma bodynka ktore som kupila pred porodom a nosi ich dnes.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cetera
1. jún 2013

Kupujeme podla potreby, starsia skoro 4 rocna rastie rychlo tricka z minuleho leta dokonca kupovane vacsie su jej uz teraz tak len tak tak, takze sme dokuovali nejake kusy, snazim sa kupovat take aby to neskor ponosil aj maly aspon na doma na dvor. Inak nakupujeme takko, tesco, kik, a tak rozne hlavne ked su zlavy, akcie, obuv v A3 sme nakupovali detom lebo nozicky rastu strasne rychlo, je tam dobry vyber a skvele ceny, na obuvi si necham zalezat pri detoch aby mali kvalitu, ale ak je nieco pekne na par obuti trebars sandalky do mesta alebo na nejaku prilezitost tak to kupim aj v cinskej predajni lebo vyber perfektny a ceny a i tak to obuje zo desatkrat a uz je to male,takze tam kvalitne i tak to moc nevydrzi. Inak nakupujeme podla potreby ak treba kupime, inak nekupujeme dobludu lebo to sa vsetko nevynosi zatial, ale ked pojdu do skolky obaja v septembri tak to uz samozrejme treba nakupovat dobludu. Ale na konikovi v shopoch alebo na mimibazari,mimiaukcie,tak tam sa obcas pritrafi dobre nakupit.

zuzkat1
1. jún 2013

Moja ma 3 roky. Kupujem len nove veci. A vzdy ked potrebuje..teda nie kazdy mesiac. A snazim sa vyuzit akcie. Najhorsie je to s topankami. To jedny stoja cca 30eur. A potrebuje 2je ci 3je nech ma na vymenu. Inak bezne oblecko sa da kupit za 20-30komplet (nohavice,tricko,sveter).

nikus88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarka9832
1. jún 2013

ja ma 8 rocnu a 4 rocnu ,starsej kupujem viac lebo mensia ma vela veci po nej a po svagrinej,kupujem nove ale aj na bazare a urcite nie kazdy mesiac ale podla potrebyPozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.

kvetinka211
1. jún 2013

fakt netusim, oblecenie nekupujem pravidelne, vzdy sa snazim pokial sa da kupit v akcii a trosku vacsie (okrem topanok🙂, zimnu bundicku sa mi tak podarilo ze ju mal v 1r aj 2r a stale mu je dobra, jarnu tak isto .. najprv sa vyhrnu rukavy a neskor bez vyhrnania ... s kombinezkou nam to asi nevyjde, uvidime. Ale velmi vela veci sme podostavali od skvelej velkej rodinky, vzdy na sviatky mu kazdy nieco pekne kupi a ja potom uz nakupujem hlavne take tie prakticke veci ako pancusky, pyzamka, bodynka, topanky a bundu. Ale minule som neodolala a kupila dve krasne letne tricka ... v taktomto veku je to detom este jedno v com chodia, hlavne aby im to bolo pohodlne a dostatocne teple, my mame aj kopec fakt starych 20 rocnych veciciek ktore koluju po rodine a aj tie sa znosia ... vsetko ostatne je uz potom potesenie pre mamicku 😉

januska010
1. jún 2013

Nakupujem pravidelne každý mesiac a vždy je to tak okolo 100 € .

marissenka
1. jún 2013

my mame kopec veciciek z DE,skoro vlastne vsetko...po detoch nam teta posiela.niektore veci ako nove...cize mame aj na dvor aj do mesta.niekedy ma chyti nakupovanie na MK,ked nieco chyba...akurat topanky kupujeme nove dd stepy alebo protetika.aj teraz sa chystam kupovat sandale...takze 50 e tam nechame.. zalezi aj na ludoch ako su zhickani.niekomu staci par veciciek,iny potrebuje cely satnik...

snopkulka
1. jún 2013

Ja nakupujem skôr sezónne, nie každý mesiac... ak by som to spriemerovala tak mesačne to vyjde na cca 50 eur (jedno dieťa - chlapec), veľa nakupujem v bazáriku, krpec kopec vecí zničí, povláči, zoderie, takže tak 🙂

tea333
1. jún 2013

priemer by som odhadla na cca 120eur/mesiac aj s obuvou. z toho tak tretina ide na topanky podla mna, kedze nozky rastu rychlo

samara1609
1. jún 2013

10 eur...🙂))

googlinqa
1. jún 2013

v priemere asi 20 eur

kattrin5
1. jún 2013

Fuha tak ja kolkokrat kupim len jednu vec za 30 $ako kedy ale tak 50 $ padne kazdy mesiac...ale tuna v USA je to ine...plus milion obchodov pre deti takze vzdy ked idem von nieco jej kupim

andrejka1974
1. jún 2013

tak ja kupujem , len vynimocne nieco , vela veci dostavaju ako darceky od rodiny a vela po sebe dedia, najviac miniem na topanky , ale to takl raz za tri -4 mesiace

marcellka32
1. jún 2013

A mňa by zaujímalo koľko miniete na seba mesačne?

silvia.t
1. jún 2013

mam 2deti chlapec/dievca nenakupujem kazdy mesiac no ked to rozratam tak okolo 10eur mesacne ....
a na seba 😅 no naposledy som si kupila veci cca pred 3mes.a aj to v seku za par eur 😝

..