Koľko ste investovali do výbavy pre bábätko?

koriatko
14. nov 2010

Myslím komplet: nábytok, veci na oblečenie, na kúpanie, prebaľovanie, do postieľky, kozmetika, proste všeetko, čo ste kúpili pre dieťa. Hlavne tá prvá výbava, lebo potom sa to väčšinou dedí... 🙂 Môžete to rozdeliť na sumu bez kočíka a s kočíkom, keďže to je najvyššia položka. Chcem zistiť, či som to prehnala, alebo je to v pohode 😉

bellugia
15. nov 2010

To by aj mňa zaujímalo, keďže niečo dostaneme a niečo si kúpime - kočík je samozrejme asi tá naj položka 🙂 Ešte sme nič nekupovali len dostávali, tak som zvedavá 🙂

bihan
15. nov 2010

Myslím, že to nemá cenu porovnávať.. každý dá toľko, koľko môže.. keby si sa musela vpratať do nejakého rozpočtu, lebo inak by vám nevyšlo na jedlo, tak sa do neho určite vpraceš. Ak máš viac-menej neobmedzený rozpočet, dá sa rozflákať 2tis. € s pocitom, že predsa "aj toto nutne potrebujem".
Myslím, že pri prvej nám to vyšlo na cca 1,5tis € aj s kočíkom. Pri druhej bola tá suma omnoho nižšia a nie kvôli tomu, že by som im veci posúvala, lebo som kopec vecí predala a zase kupovala nové.

lussy666
15. nov 2010

kocik 400e
vsetko ostatne, ako oblecenie, rozne blbosticky - polovica z toho nepotrebna:DDDD asi 1000e..
vobec som nekupovala kozmetiku.
dost veci som kupovala aj cez bazarik, napr. hraciu podlozku, lehatko, aj nejake oblecenie a pod...
nakupovala som priebezne asi od 4 mesiaca tehotenstva.
drzim palceky🙂
myslim, ze pri druhom to bude ovela menej..

etuska
15. nov 2010

ano-je to individualne.
ja som napr. kocik kupila od kamosky,oblecko mam vacsinou zo sekacov,plienocky pouzivame moderne latkove-takze usetrime peniazky aj zivotne prostredie a kojim-takze odpadne este aj polozka za UM-moje deti nemusia mat vsetko najnovsie,najdrahsie a najkrajsie.
Dolezitejsie je aj tak to kolko casu,pozornosti a lasky im venujem-to je moja filozofia 🙂

cmulinko
15. nov 2010

za kocik som dala 400 eur-je aj zo sedackou ,za postielku 120 eur ,za saty som mohla tak max 150 ale to sa mi zda,ze uz prehanam...kupovala som vsetko v absolutnych vypredajoch ,za kozmetiku som nedala skoro nic...dostala som ho ako darcek v nemocnici,ale ked mam ratat aj vanicku a uteraky tak dajme tomu 30 eur ,za sterilizator som dala 52,za 6 flasiek asi 50 eur..a skryna na saty stala 35 eur .takze ak to spocitam,tak je to max do 900 eur na celu vybavu,ale urcite to bolo ani o cent viac ako 900 ba skor menej....niekto za to kupi len kocik,ale ja nevidim dovod kupovat zbytocne drahe veci...dokonca s touto prvou vybavou uz budeme od maja fungovat po treti krat...nekupovala som nic nove zatial.

tatiana1985
15. nov 2010

presne tak ako pise @bihan 🙂
... ak na to mas, mozes nakupit vybavu aj za "strelim" 3000 eur ... ak na to nemas, nakupis aj do 300 🙄 🙄

exupery
15. nov 2010

No ak by som skutocne ratala vsetko na detail bolla by to dost vysoka suma,asi 2000eur...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka1.
16. nov 2010

vyberali sme co sa nam paci, zakladna vybava, vsetko potrebne a mnoho raz aj nepotrebne vyslo takmer na 2000E bez par drobnych

gijar
16. nov 2010

kocik 3kombinacia 600eur,okrem toho cca 200 oblecenie (takmer do 6mesiacov a ajtak este min.tretina nevyuzita),kozmetika cca 20e, a zvysok cca do tej 1000ky odsavacka,prebalovak,cest.postielka,flase....nabytok sme nekupovali.
neskor asi v 2-3mesiacoch sme dokupili par hraciek a potom nastali vydavky ako UM,ergo nosic,vacsie flase,samozrejme plienky,ale to sa nepocita do zakl.vybavy.vela veci bolo zbytocnych 😉

andreaka11
16. nov 2010

ja som vsetko musela kupovat 2x. nemala som po kom dedit, nakolko zijem v zahranici. takze ked pocitam tie zakladne veci ako: postielky, matrace+navlecky, komoda, vanicka+kyblik, babyfon, autosedacky, sedacky na krmenie, kocik+fusak+taska, a ostatne veci, ako ohrievac flias, odsavacka tak nas to vyslo do 3000e 😒 tie najdrahsie polozky sme hladali na internete - postielky+kocik, ale vtedy neboli v ponuke to, co sme chceli.

martinkkka22
16. nov 2010

my sme nakupili vsetko za 750 Euro (plus minus nejaka stovka) aj s kočarikom aj s postielkou, aj autosedačka...aj ostatne drobnosti aj nedrobnosti...vyberala som skoro vsetko velke z internetu, porovnavala ceny a kvalitu a take drobnosti ako oblečenie a flasky sme kupili v tesku a maly to vsetko ani nevyuzije to oblečko...