Kozmetika pre novorodeniatko

janullikle
13. jún 2012

mamicky ktora z tychto kozmetickych znaciek vam najviac pasuje zo skusenosti pre novorodeniatko? dakujem
ASTRID
Aviril
Batole
Bella Baby
Happy
Bupi
Fixies
HiPP
Indulona
Johnsons Baby
NIVEA Baby
Schauma
Sudocrem

ducci
18. júl 2012

na umyvanie cista voda a bioderma (na ritku a neskor aj na ruky a nohy) a potom na zapareninky a rozne vyrazky velmi odporucam bepanthen

shakti9
2. aug 2012

@xlucia s tym upchavanim porov a olejcekmi je pravda, aj nepravda... podla toho, o aky olej a akej kvality ide. Bio nerafinovane oleje urcene aj na detsku pokozku pory v ziadnom pripade neupchavaju (marhulovy, mandlovy napr.). Ak ale ide o bezne komercne oleje (lekarne predavaju vacsinou take!), rafinovane (cize zbavene vsetkych vyzivnych vlastnosti, prikladom je tolko omielany olivovy olej), a najma detske oleje na baze mineralov (parafin, vazelina - cize vsetko ropne derivaty), tak tieto pory upchavaju!
Z osobnej skusenosti - lacny olivovy olej z lekarne jedine na docistenie zadocka, v ziadnom pripade nie na cele telo. Ostatne tipy v IP 😉

jojkaajojko
8. aug 2012

Baby, na suche miesta babatiek odporucam krem Hydratant z Biodermy. Aj olejcek maju super, krasne vonavy. Cela ABC decka kozmetika z Biodermy nadherne vonia a nemyslim si, ze by sa mojej malej upchavali pory. Na zadocek je naozaj sudokrem najlepsi.

mrka2
8. aug 2012

ja malemu umyvam len dupku s mydlom a inak len s vodickou, nenatieram ho s nicim a ked ma sem tam suche,tak s Excipial emulziou. po skusenosti s mojou dcerou uz len takto. ju som natierala s olivovym olejom (tak mi to kazali v nemocnici a ja neskusena som si myslela,ze robim dobre) a vysusala sa jej pokozka neskutocne po tom. tak radsej nic a ked ma suche,tak naozaj odporucam ten Excipial. no a plienky hocijake, podla mna su naj pampersky. ale to si uz sama odskusas,ze ktore tebe budu vyhovovat. 🙂

baramborka
13. sep 2012

ja som používala Johnsons.. no po dlhšom venovaní a skúmaní som dospela k tomu že ŽIADNA kozmetika pre male miminká !!! pohár mliečka do kúpeľa a po nom velmi jemne mandlovy olej alebo kokosovy olej, krásne to vonia, navyše to nezatažuje organizmus a obsahuje to vitamíny. ( a aj ja som našla blahodarne učinky na sebe použivanim tychto olejov 🙂 )
a som velmi štastná , že som nato prišla celkom skoro , aký bordel a chemikálie sa nachadzajú v sprchovych gelach , šamponoch a olejoch značiek na uvode uvedených.. neskor urcite budeme používat nechtíikovú Weledu ale nič sa veru nestane, ked budeme do niekolkych mesiacoch len na čistej vodičke a tychto olejčekoch , s ktorými som nadmieru spokojná 🙂

organicday
28. sep 2012

Dovoľte, aby som nesúhlasila s príspevkom, ktorý tvrdí, že pokožka po použití oleja nedýcha. Áno, pokiaĺ ide o syntetický ropný olej, tak určite nedýcha a upcháva sa, zadržuje toxíny a pod. (bežne v lekárňach a drogériách, aj veľmi známe značky)
Ale! Pri použití kvalitného rastlinného oleja 100%bio kvality je tvrdenie, že koža nedýcha mýtus a obrovský omyl. Práve naopak, takýto olej je pre pokožku požehnaním, čo sa týka zdravia aj krásy.
U bábätiek (vrátane novorodencov) je ideálne použitie Marhuľového oleja. A nebudete chcieť odtrhnúť ruky 🙂

bibistec
2. okt 2012

nam lekarka pri narodeni dcerky odporucala kupat v cistej vode aj to nie kazdy den, samozrejme zo spodu ano, a kozmetiku len na zadocek rybaciu mast a mozem povedat ze dcerka ma skoro 3 roky a nema ziadne problemy, na rozdiel od deti kamaratok co mali v kuse nejaku alergiu na akoze bio a hypoalergennu kozmetiku, takze asi tak .

florentina1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vonicka
5. okt 2012

nechcem byt pindoska, ale naco niekto dava malemu babatku parfumovanu kozmetiku a vytesuje sa ako krasne to voni....

@florentina1 - kremovat novorodenca nemusis (ten comment vyssie nepatri tebe 🙂, ak by neskor mal nejaky ekzem, alebo suchu kozu, lekar ti predpise excipial. oilatum je ok, my sme v nom kupali 3x za tyzden. mydlo je podla mna tiez zbytocnost - nepouzivam ho ani na okakany zadok, ktory umyvam v umyvadle, resp. uplne vynimocne. v kazdom rpipade, ku si mydlo, ved to nic nestoji a nemusis to vobec riesit

ivanka.7
9. okt 2012

Mala ma pol roka, pouzivam na zadocek sem tam detske mydlo a ked ma niekde nahodou suche miesto (za uskami sem tam mava), tak potriem jemnunkou vrstvou excipialu. Raz za tyzden pouzijem bepanthen, ked ma jemne cerveny zadok a trikrat v zivote som pouzila sudocrem. Vsetko ostatne co sa nam ocitlo doma, je nepouzite a caka na skoncenie min. doby trvanlivosti :p

bazalka01
3. mar 2013

Na zadoček sme používali Baby Indulonu proti zapareninám. Po odskúšaní rôznych iných krémov sa nám táto osvedčila najviac. Používali sme aj Pityol. To nám kázali aj na pôrodnici a aj na odd. pre rizikových novorodencov. Ak je riťka veľmi červená môže sa použiť aj Imazol.
Po kúpaní som malého od narodenia cca do 8 mesiacov natierala resp. masírovala Mandľovým olejom (100% lisovaný za studena). My sme používali od firmy Nobilis Tilia. Tento Mandľový olej mi poradilo moja známa, ktorá sa venuje masážam bábätiek a robí aj kurzy pre mamičky. Mydlo sme používali prírodné. Žiadnu inú kozmetiku som nepoužívala.

adamx
24. sep 2015
Používateľ adamx je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adamx.

Moja manželka zvykne nakupovať u http://bioliving.sk/kategoria-produktu/deti-a-mamicky/detska-kozmetika/ a vždy bola spokojná.

17111976
24. sep 2015

@bazalka01 mandlový olej ktorý sa dá kupiť napr. aj v potravinách zdravej výživy či len v lekárni. ?

bazalka01
24. sep 2015

@17111976 ja som objednávala cez net. Používala som od firmy Nobilis Tilia:
http://eshop.nobilis.cz/velkoobchodnici/wellnes...

Sestra používa tento od firmy Dr.Feelgood:
http://www.feelgood.sk/produkt/mandlovy-olej-bio-0
Kúpiš aj v potravinách zdravej výživy. Hlavne nech nie je rafinovaný.

17111976
25. sep 2015

@bazalka01 dakujem za info

renka007
13. dec 2015

baby uvedomte si ake chemky su v tych kozmetikach ...citajte tie etikety!! nasa mala sa tak vyhadzala ...najprv sucha pokozka a potom sa jej prejavil exem... teray pouzivame Essential Care je to ciste prirodna kozmetika no a je to veru rozdiel... je z velkej britanie ale objavili sme ju aj na slovensku http://www.sebapoznanie.sk/collections/pre-baba...