Ktorá kozmetika pre novorodenca sa osvedčila vám?

jchmelv
17. jún 2019

Milé mamičky, prosím, poraďte, čo z kozmetiky a aká značka najviac sadla Vášmu bábätku? Úprimne, celkom sa v tom strácam a rada uvítam akékoľvek tipy. Ďakujem pekne 🙂

gaga24
17. jún 2019

@jchmelv Ja som za Biodermu,veľmi sme spokojný

dzulli1980
17. jún 2019

My od začiatku používame detskú kozmetiku zn. HIPP 🙂

lorela
17. jún 2019

Najlepšie z lekárne určenú pre novorodencov (názvy si už nepamätám).

hettinka
17. jún 2019

@jchmelv olivový olej z lekárne, sudocrem a čistá voda, detské mydlo.

jchmelv
autor
17. jún 2019

@gaga24
@dzulli1980
@lorela
Ďakujem pekne baby! A po vašich skúsenostiach, bez ktorých produktov z kozmetiky sa nezaobídem a naopak ktoré je zbytočné kupovať? Nechcem mať toho príliš veľa...

nika3136
17. jún 2019

@jchmelv
Moja dcéra má 13 mes, doteraz na ňu nepoužívam nič iba detské tuhé mydlo na intímne partie a rybaciu pastu na zadoček (pri väčších problémoch imazol), natierala som ju lekárenský olivovým olejom.
Dieťa sa zaobíde bez akejkoľvek kozmetiky.

babi81
17. jún 2019

@jchmelv za mna tiez bioderma, potom co ju pouzivali v nemocnici spm
pri nej ostala

sapetka
17. jún 2019

@jchmelv hipp pre novorodenca ti staci len nejaky olejcek(my sme pouzivali hipp)na masaz telicka inak nic

ecoli
17. jún 2019

Na prvé mesiace nepotrebuješ nič na umývanie. len niečo na zadoček, ja som bola spokojná so sudocremom. A olejček po kúpeli. Používali sme olivový z lekárne... Neskôr sme používali kozmetiku od hipp- olej do kúpeľa, mydlo na telo aj vlásky a tiež telové mlieko....

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
selest
17. jún 2019

Len bepanthen na zadok ked sa zdalo ze ma cerveny. Inak nic kym bol novorodencek. Ked bol starsi tak pri kupani trosku aveeno na zadok. A na tvaricke ked mal ekzem tak bepanthen na ekzem a bioderma. A este kvapka cisteho detskeho oleja po kupani.

selest
17. jún 2019

A este na vlasky na tu zltu chrasticku sme mali specialny sampon z lekarne

evasustiakova
17. jún 2019

Ja s dcérou iba La roche posay kozmetiku...posielam názov krému a čistiacu emulziu...
Lipikar Syndet AP+
Lipikar Baume AP+
A teraz v lete pre dcerku od nich aj opaľovacie mlieko 🙂
A do roka som ju kupala len v čistej vode bez mydla a krému ;)

julianadrx
17. jún 2019

Dostala som pre detičky veľa kozmetiky od rodiny a priateľov čo chodili detičky pozerať, bolo to rôznorodé a nikdy nemali deti problém. Bežne kupujem obyčajné tuhé Bupi mydlo, voda, olejčeky som mala aj od johnsonu, olivový olej z lekárne, aviril olej aj púder, sudokrém je fajn ale mala som v obľube aj pythiol masť. Známa kožná mi odporučila skvelú masť, ktorú ti môže predpísať aj detský lekár a je aj voľnopredajná Lipobase na premasťovanie pokožky, povedala mi, že detičky treba natierať pravidelne (v nemocnici vraveli, že v žiadnom prípade) ... na väčšie zapareniny alebo nejaké kožné problémy čo nechceli zmyznúť som používam Imazol krémpasta. A doma mi nikdy nechýbal lieh pre detičky, pod pazuškami, pod kolienkami, v lakťoch, za uškami i pod krkom som pretierala,

nikpa
17. jún 2019

@jchmelv do jedného roku som syna kúpala len v čistej vode. A po narodení chvíľu v ovsenej kúpeli lebo bol vyhadzany. Zdá sa mi zbytočne pri malých babenkach používať mydlá a šampóny

lorela
17. jún 2019

V prvých týždňoch a mesiacoch som používala jemnú umývaciu penu určenú na celé telíčko aj vlásky (špeci z lekárne pre novorodeniatka, ako som spomínala) a na zadoček do plienok Sudocrem. Kúpať každý deň a natierať olejmi je prežitok, ktorý sa už niekoľko rokov neodporúča.
Neskôr som používala tiež kozmetiku z lekárne. Z drogérie je fajn detská značka Bubchen a Hipp (najhoršia J&J a Nivea).

kristina2412
17. jún 2019

@jchmelv mne sa pri oboch deťoch osvedčila Weleda-nechtik,máme tuhé mydlo,krém na zadok,krém na tvár,telove mlieko,keď sú väčšie aj šampón a v zime bol kúpeľ s bylinkami úplne super.

atislava9
17. jún 2019

Sudocrem na zadok, hipp pletovy krem /skusala som najskor Nivea olej ale nesadol mu/ a ak sa obcas vyhodi, tak Bepanthen sensitive. Mydlo na zadok pouzivam od zaciatku to z lidla a zatial uplne ok.

rybka16
17. jún 2019

Na začiatku som syna kúpala len čistou vodou a aj to nie každý deň. Ritku som mu vždy umyla po kakaní a večer tiež čistou vodou. Teraz je už teplo a potí sa, tak kúpem každý deň celého a striedam jeden deň čistá voda, druhý deň Mixa Baby Atopiance čistiaci olej. Skúšala som aj obyčajné mydlo Bupi, tým ich kúpali aj v pôrodnici, ale veľmi mu vysušovalo pokožku. Ritku mu natieram Bepanthenom, Sudocrem dávam, len ak sa mu trošku zaparí, inak nie, lebo je veľmi vysušujúci. Telo ani tvár mu väčšinou nenatieram, iba ak má niekde suchšie miesto, tak používam krém Babylove Ultra Sensitive. To som dávala aj na mliečnu chrastu a zmizlo mu to, plus teda vyčesávanie. Na masáž bruška som kúpila nechtíkový olej od Weledy, ale použila som ho len párkrát, sem-tam som ho dala do vláskov, aby sa mi ľahšie mliečna chrasta vyčesala, a za tým som potom natrela tým Babylove.

Jedinú radu ti dám, že ak sa rozhodneš pre nejaké "prírodné" značky, daj veľký pozor, aby v tých výrobkoch neboli éterické (esenciálne) oleje. Tie vedia byť veľmi dráždivé aj pre dospelého, nieto ešte pre bábätko. Teraz sú strašne moderné, ale treba s nimi opatrne. Ja som napr. pri nákupe kozmetiky pre syna úplne vylúčila Weledu, ktorú si inak všetci hrozne vychvaľujú, aká je úžasná, lebo všade majú napchaté éterické oleje. Jediný ten nechtíkový olej, čo som spomínala, ich v sebe nemá (dobrý paradox :D ).

gerrwie_girl
17. jún 2019

Ja nepouzivam skoro ziadnu. Netreba deticky patlat kadejakymi kremami. Maximalne ked ma zapareniny tak dam krem na ritku a obcas do kupania dam trosku peny

v_ero_ni_ka
20. jún 2019

Čistá voda a na zadok krém z Havlíkovej apotéky.

Ak by malo babo nahodou suchsiu pokozku tak po kupani tel.krem z Topicream.

vendulka80
20. jún 2019

Ahoj, no ja som pri prvej dcére tiez nevedela, co kupit a s čím umývať lebo bolo toho kvantum. Tak som pokupila len a len to najlepšie a najdrahšie ( som si myslela, ze je to najlepšie) a dcéra sa mi tak vyhadzala, ze som vsetko svacla do kosa. A kupila bupi tuhé mydlo, modrú indulonu, Aviril olej a sudocream. A prala v lovele. Nic viac. A pri druhom dieťati to iste. Kupem kazdy den a bez ťažkosti.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
neluskas
23. jún 2019

@jchmelv ahoj, ja pre svoju dcerku používam cisto prirodne produkty na vlasky aj telo. ziadne gely z drogerie a lekarne. tieto produkty su bezpecne pre bábätko a bez výraznej vone. a na zadocek tiez kremik z tejto prirodnej rady

katrin21
23. jún 2019

Mna na Jiske odporucali Sebamed a tu sme dlho pouzivali , aj mydlo/ na ritku po kakani/ od nich..teraz uz pouzivame aj Bupi..
Na ritku je topka na natieranie rybia masticka z lekarne ,ziadny sudokrem,ten je taky chemicky koktail,ze az.. ked bolo zle, vzdy pomohol este Pythiol.

katkaapetko12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz