Ktorá odsávačka na soplík je najlepšia?

monamu22
12. feb 2012

mame velké problémy s odsávaním soplíka,moja dcérka (19mesiacov) máva často soplík a doslova neznáša osávanie...mám osávačku,kt. sa napája na vysavač a malá má z nej až panický strach...je dosť zložité odsať jej soplík...skúšala som aj formou,,hry,,...odsajeme babike,odsajeme mamine...to všetko bolo dobré ale odsať sebe nedá ani za toho....robíme to na silu a sú pri tom hrozné záchvaty plaču...

karinnka
12. feb 2012

My mame obycajnu odsavacku za 80centov z lekarne a sme max spokojny od narodenia,vysaje uplne vsetko

http://www.mojalekaren.sk/odsavacka-hlienov-pre...

emkab
12. feb 2012

Suhlasim s @karinnka , my taktiez..mamina si precvici pluca a dcera sa nemusi stresovat hukotom od vysavaca 😉

eridia
12. feb 2012

ja by som tu "vysavacovu" nemenila za nic na svete... odsaje vsetko 🙂 tiez sme chvilu bojovali, ale podarilo sa mi formou hry drobca presvedcit tak, ze mi ju nakoniec sam doniesol, ked mal plny nostek 😉 .. mozno staci len trochu trpezlivosti a pojde to 🙂

lizatko1009
12. feb 2012

na vysavac je naj, tiez sme mali tu plucnu ako ste ju tu nazvali, len lekarka nam povedala, ze je nebezpecna, lebo tomu dietatu sa to musi strcit do nosa a ma tam nervy . a vysavacovu by som nemenila, odsaje vsetko a hlavne ked bol nachladeny. tie balonikove a tie plucne rovno hodit do smetiaka.

andrealisy
12. feb 2012

vysavacovu by sme ani ja ani manzel nedokazali na dcerke pouzit, na to sme moc velke cintlivky, mne to pride drasticke. Mame elektricku a sme spokojni, mala sa nebrani sama nosik nastavuje. Mali sme aj taku normalnu manualnu ale to boli place a boj. Tato je dobra.
http://compare.ebay.co.uk/like/320831098433?var...

zebra41
13. feb 2012

my mame vysavacu aj do ust. tu ustnu zvycajne pouzivame v noci - je celkom dobra. no ak nestaci, tak vysavacovu. malemu normalne ukazem ako si odsajem ja a potom prilozim k jeho nosteku a nema s tym ziaden problem 🙂

annaopialova
13. feb 2012

ahoj vysavacova je velmi dobra ja osobne som velmi spokojna

lenka0283
13. feb 2012

my jednoznacne na vysavac...nemyslim ze by to bolo drasticke urcite to stoji zato ked malej vysajem sopliky a krasne dycha 🙂 mame vysavac kde sa da nastavit vykonnost vzdy to dam na uplne najslabsiu a odsavame..🙂

kytykenka
13. feb 2012

vysavacova 🙂

barchee
13. feb 2012

jednoznačne vysávačová ;) je jemná a pekne vysaje všetko čo má....nemenila by som ;) netreba sa toho báť, že je to na vysavači napojené, tie hadičky sú tak úzke, že podtlak je veľmi jemný aj na najsilnejšom ťahu vysávača....som to na sebe skúšala, len to šteklí akurát 😀 deťom vadí, že im znemožňuješ pohyb a nasilu ich držíš, preto pri tom plačú, ale určite to nespôsobuje bolesť alebo to nie je nepríjemné 😉 máme aj takú maličkú ručnú z lekárne ale tá prd odsaje 😝

zuzana17
13. feb 2012

Vysávačová je najlepšia. No aj my máme problém, lebo malá sa bráni, ale stačí pridržať a je to rýchle, ani sa nenazdá a je to 😉

poleva
13. feb 2012

nakvapať nos a ja používam ústnu chicco...z vysavača majú panický strach a ľutujem den,ked som ju použila
ale každému dieťaťu iné vyhovuje...

erix
13. feb 2012

ja na vysavačovú tiež nedám dopustiť, keď bol syn menší, tak sme trochu bojovali ale už je to bez problémov, sám ju prinesie a lahne si na vankúšik. Odsajeme aj soplíky za rohom 😀 Ale chápem, že sú dietky, ktoré sa toho veľmi boja a je to boj odsávať.

rybka77
13. feb 2012

My mame na vysavac a max. spokojnost,ta ustna bola katastrofa absolutne nic neodsala ☹

ludka77
13. feb 2012

vyhýbala som sa vysávačovej odsavacke, prišlo mi to take "nenormálne" kupili sme balónikovu veď takú používali aj na nás ale to už dávno nieje take kvalitné. Vôbec to nefungovalo. Tá odsavacka čo sa sopliky ťahali "ústami" bola celkom dobrá kým sopliku nieje veľa lebo to trvá dlhšie. No ked mala dostala nádchu a soplika bolo fakt veľa tak vysávačova bola fakt naj. sice malej sa nepáčila ale s manželovou pomocou sme to zvládli k aj si na to mala zvykla. A dá sa používat aj ako "ustna"

ivett1
13. feb 2012

@monamu22 ahoj, odpoveď na otázku je : najlepšia je odsávačka na vysávač...zatiaľ som nenašla nič lepšie...táto vytiahne hlieny aj z krku resp. z úst, ak sú dostatočne zriedené (tak 3-5 min. pred odsávaním zvyknem streknúť do nošteka mar - bez aktívnych látok, len čistú morskú vodu...a potom odsávame...) a môže sa upravovať aj samotný sací ťah- pri niektorých typoch vysávačov...ale najväčšie plus, aspoň pre mňa, je rýchlosť...priložím a odsajem...(aj keď sa vzpierajú...a naozaj odsajem, t.j. nemusím každých desať minút utierať nos... )
čo sa týka toho plaču a strachu z odsávania...naši obaja reagovali rovnako- revom a vzpieraním sa (trvalo to tak do dvoch rokov)... dokonca mali "rešpekt" už pred samotným zvukom, keď sme zapli vysávač a potom išli vysávať ...ale potom akosi pochopili, že je to v ich záujme-...že sa im bude predsa lepšie dýchať ako s plným noštekom a tento argument zaberá dodnes, ak náhodou potrebujeme odsať, lebo sa im nedarí soplík vysmrkať...(aj keď sa netvária veľmi nadšene, strpia túto procedúru...)
takto môžem len z vlastnej skúsenosti poradiť...len a len trpezlivosť a pevné nervy...

melpomene
13. feb 2012

ja som mala aj balonikovu, aj ustnu odsavacku a poviem ti, ze nad tu vysavacovu niet. my sme mali rovnaky problem co ty. manzel maleho musel drzat a ja som tahala. tou ustnou ani balonikovou by som tie hlieny asi nikdy tak nevytiahla, ako to dokaze tato na vysavac. a aby sme sa vyhli tym stresom pri odsavani, vyriesila som to tak, ze som tu odsavacku strcila malemu do ruky nech si odsaje sopliky sam, ze uz je velkac a potom som uz ja len na konci doodsavala zvysok a funguje nam to takto bez problemov. vyskusaj mozno pomoze 😉

henulienka
13. feb 2012

ja používam balónikovú, máme NUK, ale tá je o ničom, lepšia je Canpol Babies. Inak sranda je, že až pri treťom dieťati som prišla na to, že keď odsávam soplík, tak mám druhú dierku zapchať 😀 a potom to ide úplne perfektne.

Vysavačovú by som použiť nemohla, lebo náš malý sa tak strašne bojí vysávača, že keď vysávame, tak jeden z nás s ním musí ísť von na dvor, inak dostane strašný hysterický záchvat.

rainbow0508
13. feb 2012

vysavacova...urcite...ak chces drobcovi fakt pomoct,chvilku to s tym krikom vydrzite...nam minule vianoce len toto "zachranilo krk"...budili sme sa kazdu hodku na velke sopliky a kasel a museli odsavat aj v noci....kedze cez vianoce sa ani na pohotovosti moc netrhali pomoct nam a maly mal horucky, kasel, sopliky...spal skoro posediacky, ale i tak viac-menej len driemal, lebo sa mu tazko dychalo...ta rucna nam bola akurat tak na dve veci

ivetka5
13. feb 2012

Ahoj, aj u nás je vysávačová v kurze, aj keď už vyše roka pekne sniaka. Ale keď je toho moc, tak odsávame. Tiež sa mu to občas nepáčilo a potom ju nosil, že chce odsať, aj keď nemal soplík 😀 Možno skús, aby si ju sama držala, možno pomôže. Držím palčeky 😉

miskax2
13. feb 2012

moja mala tiez uz dlhsiu dobu pekne soplik vyfuka ale ked to nejde alebo ked su sopliky huste tak jej este odsavam. odsavacku mame na vysavac uz o malicka jej takou vysavam tiez s vemi branila a revala ako by sme ju rezali....bol to boj a bolo mi jej luto ale zatala som zuby a odvavala odsavala odsavala....je to pre jej dobro sople musia ist von lebo dokazu narobit vela zloby .... 😉

lucka1987
13. feb 2012

mam ode odsavacky, a jednoznacne som za vysavacovu ... nastastie drobec nepanikari pri nej ked ju treba pouzit

adulienkaa
14. feb 2012

my máme tiež obe odsávačky soplíkov, ale rýchlejšie mu odsajem s tou na vysávač 🙂 i keď sa mu to moc nepáči..vždy keď zbadá ako ju držím v ruke uteká do kúta sa schovať .. aj si zo začiatku poplakal ako keby ho rezali.,ale čim je starší tak už asi chápe že sa mu bude lepšie dýchať a maminka mu to proste musí odsať.. 😉 tak už nerobí žiadne scény..ale si mi pekne sadne na koleno a drží kým neodsajeme.. 😉 🙂

miskaatinka
14. feb 2012

Jednoznačne odsávačka na vysávač. Odsávame soplíky 4mesačnej dcérke a nikdy to nie je bez plaču. Inak ešte predtým dávame takú morskú vodičku na zvlhčenie nosíka a s tým to potom ide lepšie. Začínali sme s obyčajnou ale tá bola o ničom.

katrinka8
14. feb 2012

My mame tiez vysavacovu. Ja si myslim, ze co sa tyka odsatia, je jednoznacne najlepsia, ustami ci rukou neodsajes nikdy tak kvalitne. Dcerka sa asi skor boji toho hluku z "priblizujuceho sa vysavaca, nasa tiez robila obrovsky cirkus na zaciatku, vzdy ked ju po dlhsej dobe vytiahneme, prve razy su dost "vesele", myka sa, place, trepe, kope. Ale po par razoch sa to vzdy zlepsi a potom uz neplace ani nekrici a sama si ide po odsavacku. My sa akurat snazime byt vzdy pokojni, hovorit s nou neustale pokojnym hlasom. Neviem, ci to zabera, ale snazim sa jej ten nos vzdy odsat a zabranit, aby som ju zranila - to je priorita 😉

luccyina
13. okt 2013

Baby NEKUPUJTE odsavacku vysavacovu zn. NOSTEK. Odpalila mi vysavac!!!

stanislavao
13. okt 2013
mamina2208
13. okt 2013

my mame odsavačku na vysavač čo sa dáva super pomocník mam aj inú ale po prvom použití som ju mala chuť hodiť von oknom.

marus33
25. okt 2013

na vysavac. super vec 🙂

selby22222
17. jún 2014

coskoro sa mi narodi babo a ja neviem ktora odsavacka na sopliky je vhodna pre male babo poradite mi ?? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂