Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

vercak.
26. nov 2009

to dělám taky, že chodim na nákupy, když je v práci, ale pak to okecávání doma. 😀 😀 😀
Tuhle jsem malýmu koupila trička a měla jsem je schovaný a čekala, až přijede moje mamča nebo tchýně, abych to udělala tak, že je koupily ony. taky řešení 😀 😉

leniciatko
26. nov 2009

teda,šikovné baby sa vždy vynájdu!

macka01
26. nov 2009

no priznám sa u nás som tou brzdou ja.Môj muž by bol schopný položit do košíka všetko pri čom sa ja pozastavím pri regály.Povie,že on nám rád nakupuje,čo je síce pekné od neho,ale načo,keď netreba.Niekedy mu z ruky ťahám a vkladam naspäť do regálu 😀 😀

martinaema
26. nov 2009

macka aj u nás je to tak - ten moj by kupoval, alebo povie ved si kúp to alebo hento, ale ja vždy rozmýšľam a rozmýšľam, až nakoniec presvedčím seba aj jeho, že je to blbosť. A ked beriem do potravín jeho, len pri pokladni čumím, čo vykladá na pás 😖 A malej by furt kupoval hračky, pritom sa hrá s jednou bábou cca 10 cm látkovou ohavnou, s legom a maľuje. A to nehovorím, že v pivnici sú 2 obrovské krabice po sestriných deťoch

martinaema
26. nov 2009

a k téme - u nás bola zbytočná odsávačka na mlieko, fľaše až dovtedy, kým som ju prestala kojiť - teraz ich využíva na 100%, mlieko inak nevypije no a kočík

brisilda
26. nov 2009

kocky ja ma inak doma velmi vela zbytocnosti 😀 proste sa pre nieco nadchnem nasledne mi to manzel musi kupit lebo ak mozu mat iny tak preco nie aj ja 😀 a nakoniec to konci na bazariku 😀 preto uz vela veci kupujem z druhej ruky 😀 potom to bezproblemov mozete predat za cenu za aku ste to kupili

dobromila
27. nov 2009

Ja som prvemu syncekovi (3200g - porodna vaha) nemala co pekne obliect prve dva mesiace (len podedene nosene veci), ale nejak to prezil, bolo leto. Tak ked sa mal narodit druhy, tak som oplieskala dost penazi na dupacky a kosielky velkosti 56 ....a narodil sa mi 4200g maco! Takze do tych najmensich veci som ho uz po dvoch tyzdnoch jednoducho nenarvala 😅

Pri oboch detoch som tiez mala lehatko/kresielko - ale vyuzite bolo fakt minimalne, mozno mesiac, mesiac a pol, lebo v tom ani jeden nechcel travit cas.

Este su velmi neprakticke detske svetriky a vetrovky na zips az po stojacik - male babo nema krk, musi to byt tym padom rozopnute hore a zips mu oskiera tvaricku 😝

anta
27. nov 2009

Já např. ruční odsávačku nudliček, na to jsem prostě neměla nervy 😀 😉

dzio2
10. dec 2009

prebalovaci pult aj ta rucna odsavacka je lepsie dolozit a kupit elektricku

marselina
10. dec 2009

já jsem koupila ohřívačku lahví a todet mi nevyužitá leží ve skříni a věřím že ji ani už neužiju,není na co.

romana29
10. dec 2009

Nepoužila jsem spoustu hadřiíků, které jsem nové Dandovi koupila.
Takže radím opravdu zbytečně nekupovat x oblečků v malých velikostech, i když v obchodě vypadají tak lákavě 😵 .
Ostatní věci jsme nakupovali postupně.
jo a nevyužíváme nočník, ten odmítá používat, stejně jako wc 😀 , hold pohodlnej a línej chlap.

lamarika
10. dec 2009

u nas to bzl steriliyator

vrtule83
11. dec 2009

kojenecká flaška, naštěstí jsem je jen dostala a nekupovala, ty jsme vůbec nepoužili. Ještě sezónní věcičky jako šatičky na 2 měsíční mimi.

martulikk
11. dec 2009

bodyčka s krátkým rukávkem... i když se malá narodila na konci července, tak mi to přišlo málo na takového drobečka... nakonec jsem ji aspoň do některých párkrát oblékla, aby mi nebylo líto, že jsme je kupovali zbytečně 😅 jo a taky šatičky... ještě mě napadá, že jsme naprosto zbytečně kupovali kombinézku... malé jsou 4,5 měsíce... pro větší dítko se určitě hodí, ale pro takové prtě neeee... v autosedačce je v zimní zavinovačce, no a v korbičce zase ve fusaku 😉

lamarika
11. dec 2009

jo a ještě bych zapomněla, kojenecký lahve (též jsme naštěstí dostali) a dudlíky (též jsme dostali a nedudláme, malej nechtěla)

ilijanka
11. dec 2009

my sme vôbec nevyužili tie klasické košieľky, nepáčilo sa mi, že sa vyhrnujú a bábo má potom holý chrbátik, používamei iba bodynká, tiež sme veľmi nevyužili prebaľovací pult- prebaľujem na posteli, potom ju tam nechám aj rozbalenú- z pultu by mohla skôr spadnúť...

jijitka
11. dec 2009

Martulikk - tvou zmínkou o kombinézce jsi mi nasadila brouka do hlavy. Malý se narodí v lednu, fusak pořizuju každopádně hned a řeším, jestli kombinézka není už zbytečná.

I ostatní maminy - co vy na to ?? Budu potřebovat nebo mi bude nanic?

klara.t
11. dec 2009

Já taky čekám malou v lednu a kombinézku nekupuju. Pořídila jsem fusak (emitex combi exclusive) - v něm bude v kočárku a jde i na autosedačku. Pak mám takové ty chlupaté overálky. tot vše. Myslím, že když budem chtít v zimě ven, tak dám bodýčko, dupačky, (možná mikinku a punčocháče nebo ponožky - podle zimy), na to ten chlupatý overálek a šup do fusaku. Ten je teplý dost. Případně je ještě nánožník na kočárek. Myslím, že víc nebude potřeba. Spíš míň, ale to uvidím pak, zatím nemám zkušenosti.

emjee
11. dec 2009

ja som zimnu kombinezku / overal vyuzila fakt minimalne - pri ceste z porodnice a do / z poradne - dnes by som radsej zvolila fusak vhodny aj do autosedacky (ja mam len ten klasicky spred 20 rokov)

jijitka
11. dec 2009

Tak na kombinézku kašlu. Fusak mám též Emitex (ale jen Combi), teplý je dost a ve velkých mrazech stejně ven nepůjdeme.
Dík za rady 😉

nanika
12. dec 2009

Inak, ked bolo chladnejsie, kludne som najprv zabalila babo do takej tej tensej velkej Ikea modrej deky a potom ho az supla do emitex fusaku a fakt uplne stacil len hrubsi overalik a bodynko. Ale my tu v BA mame este tak minus pat, viac nie...

ludka77
12. dec 2009

my sme kombinézku využívali keď sa tak zrazu ochladilo a aj fusak. Do kombi jej dávam len bodíky a teplé pančušky a je spokojná. To záleží od každého čo si obľúbi, lebo naprílad my sme sa narodili v júli a ja som využila bodíky s krátkym rukávom maximálne aj maličké šatočky. Boli horúčavy tak sme chodili naľahko, tak sme nemali ani potničky a neboli sme z toho tepla takí nervózni.
Nemáme a ani sme nepotrebovali: prebalovací pult, ohrievačku na flaše, ten detský telefón - či ako sa to volá, fusak do autosedačky.
Máme klokanku (2) a malinká v nej nechce byť . tak maximálne 3minúty a hotovo.

ludka77
12. dec 2009

a ešte sme zatial nepotrebovali odsávačku soplíkov, zavinovačku som používala keď sa narodila a chodili návštevy tak som im ju dala na ruky len v nej. aspoň som bola kľudnejšia 🙂 (niektorým sa to možno nepáčilo, že im neverím ale to je moje dieťa 🙂)
Ešte ma dosť mrzelo, že tých najmenších vecí som zbytočne nakúpila veľa (no ale prvorodička - všetko sa mi páčilo 🙂)

henikav1
12. dec 2009

zavinovacky sme vobec nevyuzili, pretoze maly sa narodil velmi velky, takisto vsetky veci na novorodeniatko boli priliz male, ale to uz maminky priblizne vedia ku koncu tehu, ci cakaju malinke, alebo velke babo. My sme si obliekali rovno oblecko na 3mesacne 😀
A este som nakupila strasne vela tych hrubych zamatovych dupaciek, pretoze boli krasne a nakoniec som bezala dokupovat tie obycajne bavlnene, pre maleho boli lepsie, v tych hrubych sa mi strasne potil
Naopak co som velmi vyuzila bola koliska - kosik. Vrchna cast bol pruteny kos podobny ako korba z hlbokeho kocika, ale mal rucky, takze sa dal nosit ako taska a k tomu bol lahucky stojan na kolieskach. Kedze sme mali velmi velky dom, takto som si maleho nosila vzdy do tej casti domu kde som sa prave zdrziavala, sice to bol chlapisko a zdravy, ale aj tak som ho chcela mat stale pod kontrolou

martulikk
12. dec 2009

jijitka: když jsem koukala na kombinézky v obchodech, tak mě dostávaly do kolen... je to všechno tak rozkošné! jenže fakt zbytečné 😉 naší holčičce bude na štědrý den 5 měsíců a přesto jí opravdu nevyužijeme... jestli čekáš mimi v lednu, tak budeš ráda, když to křehké stvoření položíš do fusaku natož ho "lámat" do kombinézy 😀

ludka: my taky měli hromady těch mini věciček 😀 přeci jen, to těšení v těhu bylo jednou za čas provázeno nákupy a tak to aspoň takhle splnilo svůj účel... letos bylo docela chladné léto (aspoň teda u nás), takže většinou jsme dávali pyžámka nebo body s dlouhým rukávkem... máme hodně blinkací miminko, takže jsme využili jinak širokou výbavičku v oblečení (a to peru její věcičky ob den)... odsávačku na nosánek využíváme od narození, ta na vysavač je fakt super! zavinovačku jsme používat nemohli, protože ve 3 týdnech jsme dostaly peřinku na kyčličky... ale už jsme bez ní a v noci teď zavinujeme 🙂 jo a zimní zavinovačka do autosedačky je pro nás fakt perfektní věc, aspoň nemusíme neustále přendavat fusak a montovat do pásů... ale my jezdíme hodně autem, tak proto

jo, klokanku jsme taky pořídili a malá v ní vůbec nechtěla být... takže budeme prodávat... koupili jsme teď manducu a je to mnohem lepší 😉

jajina.c
12. dec 2009

Ahoj holky, to je dobrá diskuze, doufám, že si jí přečtou nastávající maminky, aby trochu ušetřily...tak my jsme nepotřebovali - rychlozavinovačku - používala jsem jí jen pro návštěvy, které se bály malého pochovat jen tak, pak proutěný košík na mimi - nepoužívali jsme ho ani dva měsíce, balónkovou odsávačku na rýmičku ( odsávačka na vysavač fakt nemá chybu ), lehátko do vany a taky už si myslím, že nebesa nad postýlku jsou taky zbytečnost. Jinak jsme využili vše. Mějte se krásně 🙂 .

meleri
12. dec 2009

hopsadlo-takové to co se zavěšuje na dveře, malý v tom vůbec nechce být...vypadá to krásně a vesele ale vůbec to nezabralo!

petruci6
12. dec 2009

ja som nevyuzila plno flasiek,avent,chicco a vsetky dudle k tomu,lebo moja mala chcela byt len na prse 😀
neskor si oblubila len mam flase na caj a ostatne su mi k nicomu
tiez sme nevyuzili hudobny kolotoc nad postielku,baldachyn,via pohariky a plno inych... 😀

ve24
12. dec 2009

tak já jsem nevyužila:
vibrační lehátko, lehátko do vany, krosnu na nošení mimi, šátek na nošení mimi, odsávačku mateřského mléka, kolotoč nad postýlku, postýlku celkově jsme používali jen 3 měsíce,.....mnoho jiných zbytečných věcí, které jsem si nakoupila pro druhé mimi a u prvního jsem je ani nepotřebovala 🙂

wild.horses
12. dec 2009

my sme nevyuzili: odsavacku na sople, akekolvek flasky, sterilizator a odsavacku na mlieko-to idem vsetko popredat.
Vecicky, sice pekne ale neprakticke- v nasom pripade- tie, co sa prevliekaju cez hlavu a malo miesta na krku na prevlecenie ruciciek alebo vecicky, ktore sa nedaju odopnut pod krkom.
Od narodenia az doteraz vuzivame jednu nocnu kosielku z organic bavlny-uplne odporucam.
Tiez 0 bodov ma nosic na babatko, kadejake tie zaclonky nad postielku kde sa len prach drzi a v podstate aj postielka, kedze spava so mnou na nasej velkej 😉