Kupujete jednorazové plienky nebielené chlórom?

kaselka
27. júl 2011

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto kupuje takéto plienky? Ak áno akú značku, kde a za koľko. Začala som sa o to trocha zaujímať po prečítaní knihy "Doba jedová" (véééľmi zaujímavá kniha o tom čo všetko nám škodí) no zatiaľ ma zaskočili ich ceny. Ide o to, že plienky (aj vložky, tampóny, hyg. obrúsky bielené chlórom...) v dôsledku bielenia uvoľňujú Dioxane, ktorý je okrem iného... 500 000 x vyšší karcinogén ako zakázané DDT!!! Dosť dobrý dôvod nájsť inú ako nebielenú alternatívu týchto výrobkov. Ale tie ich ceny 😝 Tak napr. v Nemecku pri jednej značke vychádza takáto plienka 0,27 € a u nás tá istá 1,80 € 😠 trocha vysoký rabat aj vzhľadom na náklady na prepravu - myslím si. Verím, že sa niekto ozve, resp. zapojí do diskusie.

kaja73
27. júl 2011

@kaselka Mali by to byt eko plienky napr ALANA z DM ka.Moj maly ich použival. Kopirujem-

Jednorázové eko plienky sú vyrobené zväčša z prirodzených, plne odbúrateľných materiálov, všetky samozrejme bez použitia chlóru. V Spojených štátoch popri gDiapers k známym značkám patria: Seventh Generation, Nature Boy & Girl, Tushies, Nature Babycare, TenderCarePlus a ďalšie.

V Európe je výber trochu užší, ale i v našich predajniach nájdete ekoplienky Wiona, Moltex, Bambo a Alana

http://www.zlacnene.sk/detail/alana-eko-plienky...

tehulka2011
27. júl 2011

nie su nahodou plienky babylove z DM nebielene chlorom?

kaja73
27. júl 2011

@tehulka2011 Pokial viem len EKO plienky sa nim nebielia.babylove nie su EKO.

tehulka2011
27. júl 2011

@kaja73 ja ich kupujem v rakusku a myslim ze je na nich napisane "chlorfrei gebleicht" - nemozem to ale teraz skontrolovat, nemam ich teraz kupene

kaja73
27. júl 2011

@tehulka2011 Idem to pozriet,mam ich doma,ale kupene na SK.

kaja73
27. júl 2011

@tehulka2011 No asi mas pravdu 🙂 malinkymi pismenkami je tam napisane "chlorfrei gebleicht" Takže tie EKO plienky maju asi aj dake ine plusy,nielen že nemaju v sebe chlor.

saza007
27. júl 2011

@kaja73
@tehulka2011 eko plienky su nielen bez chloru, su aj vyrobene z biologicky rozlozitelneho materialu. (nie vsetky vsak 100%)

kaselka
autor
27. júl 2011

@kaja73 Ahoj, dík za info skúsim to pozrieť. Nechápem, prečo sa takéto látky vôbec používajú a to vo výrobkoch pre deti. No biznis je biznis.... Po prečítaní tej knihy sa vôbec nečudujem, že rakovina (a aj iné choroby) majú rastúcu tendenciu. A u Eko plienok je skutočne viac +, ako len to, že nie sú bielené chlórom. Koľko približne stoja tie z DM-ky?

kaja73
27. júl 2011

@kaselka Už si nepamatam 😲 maly ma plienky už 2m len na noc a tie alany v noci prečuraval,tak sme na babylove.

kaselka
autor
27. júl 2011

@kaja73 nevadí, do DM-ky chodím pravidelne tak si ich tam mrknem 😉

witchka
27. júl 2011

@kaselka a nechces zacat pouzivat latkovky? Z rovnakeho (a aj inych) dovodov som na ne presla z jednorazoviek. Jednorazovky som si zobrala iba na dovcu, ale tiez nejake bio ci eko z UK. Latkoviek som sa pravdu povediac bala, ale naozaj sa niet coho bat, je to jednoduche, zdrave, ekologicke a v konecnom dosledku aj ekonomicke.

azarijka
27. júl 2011

tieto nevychadzaju az tak draho nie? http://www.biologika.sk/e-produkt-1276-70-detsk...

kaselka
autor
28. júl 2011

@witchka no neviem veľmi som nad tým nerozmýšľala, lebo už teraz nestíham a ako by potom vyzerala moja domácnosť fakt neviem 😝 . Neviem ako to robili tie naše mamy bez všetkých tých dnešných vymožeností. Koľko času Ti cca zaberie "servis" okolo plienok?

estterka
28. júl 2011

@kaselka uplne v pohode to je,ja som strasne lenivy tvor a toto nic,len hodim kazdy druhy den do pracky,ta operie a potom vyvesam a max 5 minut,co do nich dam vkladacky dnu atd. je to velmi jednoduche.

kaselka
autor
28. júl 2011

@azarijka dík za typ to sú tie, čo v Nemecku vychádzajú tých 0,27 € / ks a tu 0,29 takže slušné 🙂

kaselka
autor
28. júl 2011

@estterka a aké látkovky (značku) používaš Ty? Tu teda fakt nie som v obraze...

estterka
28. júl 2011

@kaselka no ono je ich viacej,su rozne na den a na noc a na von. skus si tuto pozriet temu o latkovkach. ak ta to bude zaujimat,mozem ti neskor preposlat do ip zakladne rozdelenie,tak polopate,som ti pisala pred nedavnom jednej babe.

azarijka
28. júl 2011

@kaselka ja si ich asi kupim, bo ja aj tak pouzivam latkove ale obcas sa mi viac zijdu jednorazovky a tak radsej tieto ako pampersy 😉

@estterka ahoj, aj mne by si poslalal to rozdelenie? teda hlavne zhanam nieco na noc.diiiiiiik 🙂

kaselka
autor
28. júl 2011

@estterka určite si to pozriem, dali ste mi "chrobáka do hlavy" Ak by som Ťa mohla poprosiť, pošli mi to rozdelenie mrknem si aj to. Díky vopred 😉

estterka
28. júl 2011

@kaselka fakt osm isla do latkovania s tym,ze nechcem aby to bolo narocne a zaberao vela casu a tak som si aj poskladala zostavu a som spokojna🙂

@azarijka na noc pouzivam tieto plienocky
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/bamboozle...
je to plienka,ktora je cela zo saveho materialu,do nej poskladam este tjednu savu obldznikovu plienku,vola sa prefold a navrch dam nepremokave gatuse

zewa11
28. júl 2011

@estterka ahoj,to potom kakuško musíš odtiaľ zoškrabovať??a keď to skladuješ kým to ideš prať nesmrdí to??
nie je to zdlhavé kôli sušeniu?zdá sa mi to strašne komplikované a čúraničky odkladať v kúpelke sa mi moc nevidí,počula som že aj pretečú okolo stehienok a zdá sa mi aj tá počiatočná investícia dosť veľká.Samozrejme každému vyhovuje niečo iné,ďakujem za odpoveď lebo mám veľa otázok 🙂

estterka
28. júl 2011

@azarijka inak ja som zacala,ked mala nasa 8 mesiacov 😉

eridani
29. júl 2011

Dioxiny sa do tela dostavaju aj vzduchom. Vznikaju aj pri spalovani plastov za pritomnosti chloru. Teda napr. spalovanim PVC (plast, ktory chlor obsahuje) alebo aj spalovanim jednorazovych plienok (su bielene chlorom, obsahuju aj plasty). Kolko ludi, najma na dedinach, jednorazove plienky spaluje? Chodte potom na prechadzku s dietatom po dedine, lebo ved potrebuje cerstvy vzduch. 😠

eridani
29. júl 2011

K latkovkam len tolko, ze tej roboty viac velmi nie je ako pri jednorazovkach. Hodit do pracky, povesat, poskladat. Pri jednorazovkach zas nakupit, dovliect domov, vynasat smeti. Myslim, ze je to porovnatelne.
Kedze tato diskusia, ale nie je o latkovkach, hodilo by sa pokracovat tu: https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/
Info k latkovym plienkam je napr. tu: http://www.latkovepleny.info/

sisaha
29. júl 2011

ja som nadtym tiez uvazovala, ale nakoniec som sa rozhodla pre jednorazove. Naklady sa myslim vyrovnaju. Rovnako treba dat prasok na pranie, spotreba vody, elektriny, casu.. A pre mna neporovnatelne, co sa tyka roboty okolo toho. Jednorazovu vyhodim, kdezto latkove, oprav, vyvesit, zvesit, ulozit...a ked je skarede pocasie, tak cakat kym to uschne... no u mna vyhrali jednorazovky

kaselka
autor
29. júl 2011

@kaja73 tak už mám tie z DM-ky značka Alana doma. Aj cena je pri nich celkom OK, porovnateľná napr. s Pampers a so všetkými výhodami so zákazníckou kartou je to ešte veselšie. Takže ešte raz díky za typ 😉

kaselka
autor
29. júl 2011

@eridani veď práve, že už všade na nás číha niečo škodlivé.... Práve preto sa niektorým škodlivinám (v kozmetike, potravinách a pod.) treba vyhnúť, pokiaľ to ide. Čo sa týka životného štýlu EKO je však dosť drahý 😠 - no to by bolo do inej diskusie....

azarijka
29. júl 2011

@kaselka a kolko vyjdu tie Alana na jeden ks?

kaselka
autor
29. júl 2011

@azarijka 0,20 € / ks, ako som písala s bonusovou knižkou a 25% zľavou (bohužiaľ len na 1 balenie) a 15% zľavou na celý nákup ešte menej 🙂

labutka
29. júl 2011

Latkovanie nieje zlozite ani casovo narocne. Mozete si precitat strucne porovnanie latkoviek a jednorazoviek. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/labutka/clan...