Kvalitné chodítko pre dievča

chadkroeger
11. okt 2021

Ahojte, poraďte kvalitné chodítko pre dievča. Môj mal od Fisher Price zebru. Pozerám, pozerám a väčšinou to čo sa mi páči nemá dobre recenzie napr typu, že je labilné, šmýka sa, a pod.

anjelicek26
11. okt 2021

Treba tlacitko a nie choditko, ak myslis to na sedenie, to je nevhodne pre chrbticu a klby... moja mala dreveny kocik s ikey, mala tam kocky, takze protivahu, dobre s tym robila prve kroky... https://www.ikea.com/de/de/p/mula-wagen-zum-lau... na predajni mali rozne farby... ona mala ruzovy... vyhodou je, ze sa dali pribrzdit koliecka, aby isli tazsie/jednoduchsie otacat, podla toho, kolko dieta sa o to opieralo... v takomto designe su aj kociky napriklad toto https://www.amazon.de/Howa-Puppenwagen-Holz-fal...

chadkroeger
autor
11. okt 2021
sisa_s
11. okt 2021

@chadkroeger choditko ziadne...ani na tlacenie sa neodporuca, minule tu niekto daval pekne foto od fyzioterapeutky, preco nie je vhodne, skusim najst

chadkroeger
autor
11. okt 2021

@sisa_s okiii

anjelicek26
11. okt 2021

@sisa_s preco nie? Ja tam moc nevidim rozdiel v tom, ked idu do strany pri nabytku...tiez sa pridrzaju...

sisa_s
11. okt 2021

@anjelicek26 je to vysvetlene v linku vyssie

andula09
11. okt 2021

Mne sa páčia tie drevené, čo sú napríklad ako kočiarik alebo vozík nákupný. To by mohlo byť aj stabilnejšie si myslím.

nikiki29
11. okt 2021

@anjelicek26 lebo ide do strany, to je ten rozdiel, bočné chodenie je veľmi dôležité pri posilnení stredu tela a skratenie až zrušenie tohto obdobia a presunutie dieťaťa priamo na chôdzu dopredu, býva viac na škodu… aspoň tak hovoria po novom fyzio

nykkushka
11. okt 2021

Presne pre toto nie choditko, pavúka a iné pomôcky, ktoré "pomáhajú" deťom 🤦🏼‍♀️

makova333
11. okt 2021

A zas tona nevyziadanych rad na to, na co sa autorka ani nepytala.

uzivatelka1113
11. okt 2021

@makova333 a prečo nevyžiadane rady? možno nevedela o nevhodnosti choditok doteraz.. a keď jej niekto dá vysvetlenie od odborníka, tak možno zmení názor a žiadne kupovať nebude.. ja som tiež o Tom nevedela.. dozvedela som sa o Tom až neskôr, keď mal syn pár mesiacov a kebyže to neviem, že to nie je vhodné, možno mu tiež niečo z toho zadovážim v dobrej vôli, že mu pomôžem.. ale keď mi niekoľko odborníkov povie, že to je skôr na škodu, tak som svoj názor zmenila.

sisa_s
11. okt 2021

@makova333 tak sorry, ale keby da otazku "s akym velkym nozom sa moze hrat moje 3r dieta", tiez bude nevyziadana rada, ak napiseme, ze dieta sa nema hrat s nozmi vobec??? 😀 ved jej neradime kraviny a nepretlacame svoj osobny nazor, ale toto je celosvetova mienka kvalitnych odbornikov z fyzioterapie, ortopedie...potom 20rocni maju bolesti chrbta a matky frflu, ze z mobilu a mozno je to prave ich vinou 😉 takze ak sa niekto z toho pouci, bude to len dobre

makova333
11. okt 2021

@uzivatelka1113
@sisa_s nech by vas umysel bol akokolvek dobry, dotycna hladala kvalitne hoditko pre dievca, nie radu ci ho kupit ma alebo nie a preco nie.

nykkushka
11. okt 2021

@makova333 a keď kvalitné choditko neexistuje? Keďže to pre dieťa nie je vhodné, nemôže byť ani kvalitné 🤦🏼‍♀️🤔
Ale tak každá nech sa radi vlastnou hlavou, ja verím v tomto dr a fyzioterapeutom o trosku viac ako nazorom, že aj my sme v tom chodili a bla bla...
Čiže sme autorke poradili a padli tu aj typy na choditka, takže je na nej, akou cestou pôjde ☺️.
A mimochodom, ty si jej žiadnu radu ani doporučenie nedala, takže tiez nevyžiadany komentár ☺️😘 pekný deň

blunka
11. okt 2021

Ja ti poradím. Kúpili sme tiež tú zebru od Fisher Price.
Otras, som nechápala ako taká renomovaná detská značka predáva taký šrot. Zadné kolieska sú tak blízko pri sebe, že dieťatu nevojdu nohy medzi ne (a to mám chudého), stále zakopával a preto MUSEL chodítko tlačiť PRED SEBOU a bol prehnutý presne ako na fotke hore. To som fakt intuitivne vedela že to neni ok.
Som rada že sa mi ho podarilo hneđ predať 😁 a hneď sme obratom kúpili SMOOBY z bazáru.
Majú ho vo forme chodítka alebo aj akože kočiarik.
Hrubé ružové kolesá.
Chodítka sa nám doma na pár dní stretli 😂 a bol rozdiel v medzere medzi kolieskami o viac ako 10 cm skoro 15 cm.
Dieťa stojí a kráča medzi kolieskami a má chrbticu rovno.
Kolieska sa dajú aj pribrzdiť, podĺa toho či ideš po dlažbe alebo kobercoch.
To čo ti píšem som aj ja vyčítala v diskusiách ako radu preto som isla rovno po tom SMOOBY.

lenkapap
11. okt 2021

@nykkushka suhlasim, mne aj detska rehabilitacna lekarka aj ortoped povedali, ze pre spravny vyvoj ziadne hluposti ako choditka alebo pavuky... tiez som myslela, ze to kupim lebo ze fesi modna vec, ale ked som si nastudovala pre a proti, tak to isto nekupim a zakazem aj rodine kupit to ako darcek 😁 lebo svokor hned ze choditko musi byt, ale ked si pozries co to robi babatku, tak som si normalne vypytala papier od rehabilitacnej, ze neodporuca a svokor to dostal cierne na bielom 😁