Mojžišov kôš a monitor dychu

milik45
26. aug 2021

Ahojte, tie ktoré máte mojžišov kôš, prosim vás je možné do neho dať monitor dychu? Ďakujem 🙂

malinoismum
26. aug 2021

@milik45 prepáč ale akosi nerozumiem - prečo ta otázka?
to sa ti nezmestí do neho, či? Prečo by to nebolo možné….

kevi1
26. aug 2021

@malinoismum tak ked kos je mensi a ovalny, pani sa mozno obava, ci sa tam ta podlozka nejako zmesti..

milik45
autor
26. aug 2021

@malinoismum Pýtam sa preto, lebo zvažujem jeho kúpu a chcela by som ho použivať iba na noc pri posteli, nakoľko postieľku pri posteľ nezmestíme a dieťa chcem mať vedľa seba v noci, samozrejme máme aj monitor dychu, len ma zaújma či je ten kôš vhodný na používanie monitora dychu, nakoľko je slamenný, neviem aké dno treba mať keď chceme používať monitor, do postieľky viem že ho mamičky dávaju bežne ale nikde som sa nedočítala či je to v poriadku aj v týchto košoch. Ide o moje prvé dieťa, tak nemám skúsenosť

kevi1
26. aug 2021

@milik45 inak videla si ten kos nazivo? Ja som totiz zvazovala podobnu vec, ale je to strasne male, nestabilne a podla mna to vydrzi tak 2 mesiace a to mne sa narodil syn 2.5 kilovy a teraz asi vacsie mimco mat nebudem 🙂 viem, ze na to sa nepytas, ale snad nevadi, ze pridavam svoju "skusenost"..

sarinka2012
26. aug 2021

@milik45 Ahoj, nemám skusenost s košom, ale ak možem podelím sa o moju skúsenost s monitorom dychu 🙂 ja som mala snuzu https://www.brendon.sk/snuza-hero-monitor-dychu... je trošku na iný princíp ako podložka, dáva sa za plienku ako spinka takým hačikom a ja som bola velmi spokojná, mala som obavy či nebude dcerke zavadzať ale vobec nie a okrem toho bola monitorovaná všade - v postielke, v kočíku, u nás v posteli 😉 to že funguje som sa presvedčila dvakrát, ked som plienku slabo zapla, ta fialova gumena čast sa odialila od bruška ( monitoruje pohyb pri dýchaní a je velmi citlivá) a začal pipať, takže najskor tri ifarktové stavy a potom som zistila že ok dieťa dycha 🙂 druhýkrat sa to stalo svokre a ta sa skoro zabila na schodoch kedže mala spala na poschodí....mali sme ho az do 7 miesaca, potom už si ho dcera našla a začala vyberať a hrať sa s nim , ale ak by som mala niekedy druhé dieťa určite si ho kupim znova.

malinoismum
26. aug 2021

@milik45 už rozumiem - inak položená otázka 🙂
vies čo presne preto, čo píše
@kevi1 by som zvážila kúpu.. ja som ho poslala kade ľahšie za mna totálna blbina

sarinka2012
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrianasmolko
26. aug 2021

@milik45
ahoj
my sme mali monitor v kosiku a v pohode zmestil sa a fungoval
maly tam spal ako pises v noci pri posteli a cez den som si preniesla kosik do obyvky a spal tam
prajem pekny den a vsetko dobre

malinoismum
26. aug 2021

@sarinka2012 teba som omylom označila 🙂 prepáč - opravila som kevi♥️😊

sarinka2012
26. aug 2021

@malinoismum aaa už vidim, tak mažem moju odpoveď aby to nemiatlo 🙂

selest
26. aug 2021

Ked v nemocnici v lavore mohla byt podlozka pod tym tenkym matracom ako z kocika tak aj v mojzisovom kosi. Ja ked mi dieta spavalo dnu v kociku davala som normalne podlozku a fungovala. Ale fungovat takto sa dalo max do 3 mesiacov kedze sa maly vtedy pretacal a za pomoci ruk sa vytahoval von a bolo to nebezpecne ze by nevypadol. Urcite na noc by som ho tak nenechala spinkat len pod dohladom cez den. Cize na 3 mesiace uplne v pohode ako vacsina veci ktoru pre dieta kupis je len na kratku dobu.

milik45
autor
26. aug 2021

@kevi1
@malinoismum Kôš som na živo videla, dlkšie ho nemám v pláne používať ako dva mesiace, máme aj postieľku 🙂 len žiaľ tú pri posteľ nezmestíme a bojím sa nechať prvý mesiac, dva dieťa odomňa ďaleko 🤷‍♀️ preto by bolo len dočasným riešením tento kôš 🙂

milik45
autor
26. aug 2021

@adrianasmolko Ďakujem za odpoveď 🙂 známa ho predáva aj so stojanom za veľmi dobrú cenu, preto zvažujem kúpu 🙂 rozmýšlala som aj nad prístavnými postieľkami ale dať cca 100eur za to a budem to používať iba v noci cca 2 mesiace mi príde dosť, preto ma zaujal ten kôš 🙂

zuzinkka18
26. aug 2021

@milik45 sestra ma takúto kolísku k postieľke a super vec síce dráha ale využíva do teraz a to malička má už skoro 7 mesiacov...a to si ju presúva po celom dome, je na kolieskach...a malička má ešte aj miesto v tom ...podľa mňa oveľa lepšia voľba ako ten kôš 🙂

adrianasmolko
26. aug 2021

@milik45
my sme ho pri prvom pouzivali dost dlho
maly sa narodil predcasne a kym to dobehol trosku to trvalo
teraz mame druheho drobca tiez predcasne a zo zaciatku tam spaval v hniezde taky bol drobny ale nechcel tam byt tak ako starsi
spinka mi uz v postielke pretoze starsi ho dost rusil ked bol v kosi takze je v spalni a mame ho na kamere to je tiez dobra vec mas babo na ociach

milik45
autor
26. aug 2021

@zuzinkka18 nechcem veľa inevstobať do ďalšej postieľky, nakoľko už jednu máme, potrebujem niečo len fakt dočasne aby som ho mala v noci pri sebe, do postieľky na noc ďalej od posteľe pôjde v 2,3mesiacoch 🙂

zuzinkka18
26. aug 2021

@milik45 aha tak 🙂 tak potom chápem

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
26. aug 2021

@milik45 zvazila by som radsej kupu hniezda, to moze byt aj v posteli, ak chces mat babatko zo zaciatku pri sebe a pod to dat monitor dychu (ja som to tak pouzivala). Je spratne, nestoji zbytocne tak vela a dieta sa v nom citi pohodlne. U nas sa vyuzivalo do cca 7 mesiacov (potom uz dole rozopnute) a cestovalo vsade s nami.. A teda da sa potom dat aj do postielky a dietatko bude nadalej spat v tom, na com je zvyknute. A monitor dychu funguje aj ak je pod matracom v postielke a spi v hniezde (mali sme babysense pouzivany do 2 rokov dietata bez planych poplachov).

milik45
autor
26. aug 2021

@nesvadbovo hniezdo mam, no davat ho do velkej postele nechcem, nakolko by sme sa tym padom asi s partnerom moc nevyspali, potrebujem nieco co pojde vyslovene vedla nasej postele docasne 🙂

ikonica
26. aug 2021

@nesvadbovo hmm takto by som monitor nepouzivala... Moze zachytavat vas pohyb a nie pohyb dietata....

juliet86
26. aug 2021

@milik45 my mame malu spalnu. kupila som malu postielku co sa zavesi nabok postele tusim 45cm sirka a 90 dlzka. nova stala aj s matracim a vsetkym okolo 90 eur? a predala som ju tu za 60. v bazari mas bilion takych postielok. v super stave peb osak kazdy taku pouziva kratko. my sme.ju pouzivali 6mesiacov? byt tebou riesim to tak

lenny24
15. sep 2021

@adrianasmolko mali ste prosim v kosiku pod monitorom aj nejaku vyrovnavaciu podlozku alebo ste ho polozili priamo na dno kosika? Mame Angelcare a odporucaju podlozku, ale mame casto falosne alarmy, tak zvazujem, ze prave podlozka moze byt dovod..