Nosia vaše detičky pančušky, keď je vonku 16 stupňov?

vlastaaa
17. mar 2012

teda tu v BA je 16 stupnov. mam rocne dieta..

mamavera
18. mar 2012

v materskej škole som mala deti, ktoré nenosili pančušky nikdy, ani v najväčších mrazoch, mali len ponožky a oteplené nohavice. NIKDY počas celej dochádzky som ich nepočula zakašlať, NIKDY nemali soplík, boli to traja súrodenci a chýbali, len keď mali kiahne 😀 Rodičia netrpeli prehnanou úzkostlivosťou, jediný ústupok bol, že im dali podkolienky, keď som ich upozornila, že pri sánkovaní sa im naberie sneh pod nohavice. Neboli to žiadne deti zo sociálne zaostalej rodiny, ale deti vzdelaných rodičov, veľmi sa im venovali a bolo to aj vidieť

ikke
18. mar 2012

moj mal na zimu zateplene nohavice, pod ktore som davala pancuchy, ak bolo pod 5 stupnov. ak sme istli na dlho von, tak do 7-8 stupnov. rovnako to bolo aj minuly rok. teraz nosi rifle s podkolienkami, u nas este 16 stupnov ani nebolo... 😅

bobocka
18. mar 2012

nie ,pancusky drobec uz nenosi.ma jemne zateplene nohavice.aj bundu som zamenila za tensiu,tensiu ciapocku,zimne topanky uz oddychuju v skrini...vonku je uz ozaj krasne.slniecko prijemne hreje.🙂 no vzdy mam so sebou aj nahradne oblecenie ak by daco 🙂

m.i.r.i
18. mar 2012

Nie..tak do 10 stupnov priblizne davam, zalezi aj ci fuka studeny vietor..ale takto ako tieto dni, bezvetrie a 16-18 stupnov..to mavame aj v lete...este aj v hrubsich teplacikoch co som mu dala sa mi spotil..

lenocka84
18. mar 2012

od 10stupnov bez pancuch, bud mierne oteplene gate alebo teplacky su trochu hrubsie
netreba zbytocne prehrievat deti, potom sa malicko ochladi a hned su chore.

viki2912
18. mar 2012

ano,ja davam malej pancusky a davat budem do maja...aj ciapocku jej davam a ked je chladnejsie aj salik.

janka_pn
18. mar 2012

rocnemu by som tensie bavlnene este dala. na to tenke teplacky.

vierkasteffi
18. mar 2012

aj ja dávam ešte pančušky maly ešte nebehá ale sedi v kočíku 😉

saza007
18. mar 2012

16 stupnov?! ani nahodou. nenosi ani pri 10tich stupnoch. (ale uz je starsi a ked sme vonku tak beha hore-dolu)

katren
18. mar 2012

jedaaaaaa, sak my sme pancuchy odlozili pri +5 a nie este aby som jej ich teraz davala.....a odlozila som pri OBIDVOCH, nie len Dominika....ja pancuchy nosim fakt len ked musim...

zuzana17
18. mar 2012

malej dávam, malému už nie 🙂

mandragora22
18. mar 2012

@vlastaaa ahoj, my mame uz viac nez 2 roky, ale v na jar pri tych 15 st. este pancuchy davam. je totiz naozaj rozdiel 15 stupnov v lete, ked su vzduch aj poda vseobecne uz dlhodobo vyhriate a je rozdiel 15 stupnov po dlhodobej a pomerne "krutej" zime, kde sme mali niekolko tyzdov bezne cez den pod -8 stupnov. vzduch je stale pomerne studeny, na slniecku je sice fajn, staci, ked sa pojdes prejst aj do tiena a zistis, ze tam az tak "horuco" nie je. je to kazdeho osobna vec, ja davam. na jar urcite. v lete a v skoru jesen nie.
apropo: moje dieta je omnoho zdravsie ako deti, ktore su rovnako stare, byvaju poblizku nas a su pravidelne "otuzovane". k tomu len jednu vetu: "vsetkeho vela skodi". aj otuzovania 😉

pingu1
18. mar 2012

ja davam, lebo aj si na zem sadne, na smyklavke je chladno. je teraz sice vonku fajn, ale neverim este tomu teplu

zitaje
18. mar 2012

Mna dnes spalilo slnko - uplne vazne, celu tvar mam cervenu 😅 . Decka boli viac v tieni, tak su ok.
Kazdopadne starsia nosila pancuchy len ked boli tie -20 mrazy, ale tak ona je uz ozaj velka, ale mladsej uz tiez pancuchy davno nedavam, len ked ma suknu.
U nas bezia podkolienky a bundy pod zadok.

kiwi82
18. mar 2012

my ešte máme pančušky. v tieni je chladno, ako baby píšu, je to ešte klamlivé, nie je kam sa plašiť, ved ešte jar ani nezačala 😉

mayik
18. mar 2012

Davam, ale tie tensie, nie uplne hrube. Moja este nechodi, spinka v kociariku aj tri hodiny vonku tak si nemozem dovolit riskovat ze jej bude zimka. Dneska sme ale nebrali overal. Takze dnes mala - bodicko, tensie puncosky, hrube teplaky, topanocky, tenku ciapku a hrubu vetrovku s kapucnou. V kociku som ju este prikryla dekou. Spinkala vonku tri hodky, takze jej bolo prijemne. Mala teplucke rucky ale ked som ju vybrala z kocika tak spotena nebola.
Ja ju obliekam podla toho kam ideme, urcite ked ideme napriklad na nakup do nejakeho hyperka tak ju nenaobliekam tak ako ked ideme vonku spinkat...

babulina
18. mar 2012

nedavam, presli sme na podkolienky, dneska nasi doobeda behali len v mikinach, poobede ostalo trosku veterno tak jarne bundicky mali, radsej riesim teraz viac vrstiev hore

martinkatinka
19. mar 2012

Včera sme mali cca 15 stupňov, pančušky som dala, aj tepláčiky také hrubšie, mali sme bodynko, mikinu a flísovú bundičku, na nožkach ešte ponožky a zimné topánočky....máme 11 mesiacov. Dnes ráno sme mali ale soplík, tak uvažujem, či bol oblečený správne,.... mal vrstvy ale nie hrubú bundu. Ale mal teplé rúčky a behal, tak neviem... ono nikdy sa to nedá odhadnúť dobre, ak dieťa nepovie, či mu je zima, či teplo

marianka0101
19. mar 2012

v žiadnom prípade, pančušky som dávala keď mrzlo a to myslím doslova, malý nebol chorý už 1,5 roka. Ale na druhú stranu, ide aj o to, ako ste naučený, ak je dieťa zvyknuté mať aj doma pančušky a na tom tepláčky, asi by mu vonku zima bola...

mimi21mimi
19. mar 2012

Ja som nedala, len ponožky a tepláky, tielko, tričko s dlhým rukávom a šuštiakovú bundu. Ani v zime som ju nejako extra neobliekala, ja tiež nie som navyknutá chodiť moc teplo oblečená.

ducci
19. mar 2012

my davame pancusky aj na doma, take tensie.. a na von urcite ano.. vzdy pozeram, aby nemala mala studene ruky...

verinka100
19. mar 2012

Moj ma 6 mes a pancusky v tomto pocasi nehrozia. Davali sme pokial bolo vonku do 10 stupnov, teraz uz nie 😉

kvetinqa
19. mar 2012

Ja uz pancuchy nedavam. Davala som ich, ked bola zima, teploty okolo nuly a nie teraz, ked sa splhaju uz k 20tkam. Ano, v chladku vie byt este chladno, ale ak dieta beha, tak sa zahreje az az. Lepsie otuzovat ako prehrievat..

lucka1987
19. mar 2012

my mame 6 mes a davam.. nie sme z BA a je u nas trosku zimsie. a cely vikend sme boli v horach... dala som tenke pancusky , riflicky , bodycko , bundicku.. ,ciapku lebo dost fukalo a topanocky.. dokonca v nedelu sme dali biely overalik taky teplejsi ale pod nim mal len tenku spodnu vrtsvu... a bolo mu akurat ani spoteny, ale to preto ze sme sli na vystup... zalezi od miesta kde sme.. ved u nas kde je este tien sa drzi 30 cm sneh a vie ozaj studeny vietor zafukat..

modrofuzik11
19. mar 2012

kubko ma 8 mesiacov, sara 2,5 roka. je uz sice jarne pocasie, je vsak este stale klamlive. preto pancusky davame. nechcem, aby deti mali sopliky len preto, ze by som ich zacala zrazu jarne obliekat... prechod musi byt postupny, nie nahly.

miska246
19. mar 2012

My pancusky nosime stale, ale sme z Oravy, tak tu je este chladno....

wwwphotokidssk
20. mar 2012

dobre ranko, nosia podla toho kde sme, v BA netreba, 6 je dost teplo, ale ked sme u rodicov pod tatrami, tam je vzduch sviezi tak tam min. z rana urcite ano

lenka268
20. mar 2012

ano davam a este aj hodnu chvilku budem 😉

olifcek
20. mar 2012

nie

lucyfuk77
20. mar 2012

😎 ak je raz 16 st. tak je jedno ci ste z Popradu, alebo z Bratislavy, je rovnako teplo .... 😵