Novorodenec a vankúš. Áno či nie?

tina1988
25. apr 2014

Ahojte. Som stratena a potrebujem poradit. Som mama len 2 tyzdne tak mam nedostatok informacii ...Citala som si tu kopec diskusii na tuto temu vo fore, ale niejako v tom stale nemam jasno. Mam 2 tyzdnove babo. V porodnici bolo od zaciatku ulozene na vankus a natocene na bok ( pre pripad ze by si grclo, co nase babo aj robi ). Pri odchode z nemocnice nam sestricka kazala doma ukladat tak isto ... A tak to doma aj tak mame. Ale vsade citam, ze novorodenec by nemal spat na vankusi, ze ma spat na rovnom ... tak poradte lebo ja uz neviem ako ho mam nechat spat ... na vanusi alebo bez neho ?? Ako spavali vase deticky ? Spavame v perinke. Dakujem za kazdu radu 🙂

edvelyn
25. apr 2014

Pokial moja dcera spala v zavinovacke vankus som nedavala.teraz ma 7 mesiacov a vankus som jej dala ale koluje po postielke takze aj tak na nom nelezi 😉 je to len na tebe ci das alebo nie

dadda
25. apr 2014

@tina1988 ahoj pokial ja viem, tak aspon do roka by sa nemal pouzivat vankus. ale v perinke to babatko nepociti, ci lezi na vankusi alebo nie, ked mas ten detsky tenucky. ide o to,aby nemalo hlavicku na vankusi a telicko mimo, ked ho budes ukladat bez perinky, aspon tak som to pochopila ja, ja moju malu (bude mat rok o chvilu) nedavam spat na vankus, podla mna sa tym aj krivi chrbtica.
staci ak ho budes v perinke ukladat na bok o kraj postielky, tak ako v porodnici.
dufam, ze som aspon trosku pomohla 🙂
vela sil a krasnych chvil s tvojim babatkom prajem 🙂

elina25
25. apr 2014

Moja ma 9-mesiacov a nedávam vankúš...

siska53
25. apr 2014

Do 2rokov nie. Ja som,jedine davala nabok v perinke.iba kvoli tyckam na,postielke bol z opacnej strany oprety vankus,ale vtedy sa este nepretacali.ale perinka nebola na vankusi.
ked si uz vedeli pretocit hlavku a neboli v perinke,vankus sa v postielke vobec nenachadzal.

majusqa77
25. apr 2014

nie vankus, ale mame vyvysenu stranu, kde ma hlavu.

havana_frost
25. apr 2014

Tiež vravím nie vankúš, ale taký matracový klin, ktorý našikmí celé dieťa, či už v perinke alebo bez nej, nie len hlavu izolovane.

jaruska6
25. apr 2014

Ja som do 2 rokov vôbec vankúš nedávala.

sisaha
25. apr 2014

@tina1988 tenky vankusik bol pod hlavovou castou matracu.. do postielky by som ho urcite nedavala. Dieta treba opriet v zavinovacke o bok postielky

zuzana76
25. apr 2014

@tina1988 oni ti ho dali zrejme na taky vacsi vankus, aby bolo v sikmej polohe, to iste vies docielit aj polohovanim matracu, alebo aj na vankus, je to zrejme kvôli refluxu, kedze maly ti obcas odgrcne, ale inak by sa do 2 rokov vankus nemal davat, aj kvôli chrbtici

moon1979
25. apr 2014

nie

sandrika1986
25. apr 2014

Ja som začala dávať vankúš dcérke, až keď mala 3 roky.

spimzdravo
25. apr 2014

nedávať

briketa
25. apr 2014

@tina1988 nie, ked je nieco s bruskom alebo nadcha tak sa podkladaju knihy pod postielkove nohy tam kde ma babo hlavku.

anuskaaprazko
25. apr 2014

ak ma tendenciu su ugrckavat tak radsej podlozit matrac v postielke alebo nohy postielky na jednej strane (pozor na stabilitu aby to nespadlo - my sme pouzili hrube tazke knihy...)

ivanapetrasova
25. apr 2014

Kym sa nevie samo pretocit a zdvihnut hlavu tak by som nedavala urcite. Aby sa nezadusilo nedajboze, ja osobne som nedavala do roka. A nedavala by som aj dlhsie lenze moj maly si zacal pod hlavu pchat perinu takze som mu dala radsej tenky vankusik ked sa mu tak lepsie spi , nech si nemusi krcit perinu pod hlavu 🙂

marmete
25. apr 2014

Toto som nedávno čítala... možno pomôže: http://spuntik.zoznam.sk/cl/1000703/1392279/Van...

ivetoy
25. apr 2014

nie urcite nie....my mame dva roky a ziaden vankus

petrikam
25. apr 2014

Ja som staršej nedala vankúš do 1,5 roka, mladšej do roka. Staršia si tiež občas zvykla vygrcnúť, preto sme vypodložili matrac odspodu, aby ležala šikmo s hlávkou vyvýšenou, ale zároveň chrbtica bola na rovnom. Ale záleží tiež, aký je matrac, ak je obyčajný molitanový, ten sa asi podkladá ťažšie, lebo tam podľa mňa poznať každý hrboľ.Potom sa to dá aj tým vypodložením postieľky - dať niečo pod nohy a pod., samozrejme aby to bolo stabilné a postieľka sa nezošmykla.

montinka
25. apr 2014

my mame rok aj sedem mesiacov a tak isto sme bez vankusa.Vankus bude mat az ked bude spavat na normalnej posteli.🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dana_l
25. apr 2014

ja som detom podkladala maly vankusik pod hlavu. ale ozaj taky malicky

hori
25. apr 2014

ak babatko ublinkava (reflux), existuje tzv. antirefluxny vankus v tvare klina, dieta lezi na rovnom a zaroven ma hlavicku vyvysenu, hod si do googlu, ukaze ti to obrazky aj s dietatom... ma to ale vyznam iba dovtedy, dokial je dieta v zavinovacke, lebo bez nej sa ti z toho vankusa zosunie...
v porodnici ti hovorili dobre - tu nejde o to, aby sa mu nekrivil chrbat, ale o to, aby sa pri ublinkavani nezadusilo...

tova
26. apr 2014

@hori mne sa z toho aj podvyseneho matraca deti klzali dole. davala som im vankus od narodenia ale tenky 3-4cm, potrebovali opret lica o nieco

adelakk
26. apr 2014

Syn ma dva roky a tri mesiace,dcera tri mesiace a vankuse nepouzivame. Syn cestuje v noci po celej postielke tak by sme mu ho museli o hlavu asi priviazat. 🙂 Dcera ma reflux tak ma pod hlavou vyvyseny madrac. My s manzelom pouzivame tiez iba velmi tenke vankuse, ked ho nemam pod hlavou ani neviem. Vseobecne je lepsie spat na rovnom podklade nez na vankusi.

alietam
26. apr 2014

moja dcera ma 2 roky a 4 mesiace a doteraz nema vankus .Ked je v perinke tak vankus nedavat ked tak podvihnut matrac pod hlavou robili sme ked mali sople alebo kupit ten vankus co je na fotke

luta13
20. nov 2015

...my mame ten vankus z fotky 3 dni...pomaha v tom, ze dieta negrcka vobec, pekne zaspi na sikmine...no davam ho do rychlozavinovacky a vzdy rano ho najdem zosnuteho v zavinovacke pri okraji, ze mu len hlava trci a jedna ruka...no je to tym, ze je na sikmej ploche, no zas malo ho zaviniem do nej...musim zavinut normalne a ruky davat asi von, zavinut len telo a nohy...inak to nevidim, ako dosiahnut, aby sa neposuval nadol...inak vankus odporucam kazdej maminke, ktorej babätko ma Reflux, alebo si po napapani lubi odgrcnut mliecko... 🙂

12romi34
13. jún 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

Citala som na toto mnoho nazorov, na pouzivanie vankusa, no nie som z toho vobec mudra.. Tak by ma este zaujimali vase skusenosti.

3kvietok3
20. jún 2018
Používateľ 3kvietok3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 3kvietok3.

@12romi34 Je dobré mať nejaký špeciálny vankúšik, určite určený pre batoľatá. Iné by osm si ani netrúfla dať malému 🙂

12romi34
23. jún 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

Mozem sa spytat aky presne vankus specialny? Dakujem moc.

3kvietok3
24. jún 2018
Používateľ 3kvietok3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 3kvietok3.

@12romi34 je v tvare "sloních uší" preto je špeciálny 🙂 na lalalukids pozrite