Oblečenie do pôrodnice

martina374
12. jún 2014

Caute, chcem sa spytat ci potrebujem do porodnice zobrat aj nejaku dojcensku podprsenku ci ako sa správne volá. Nebude mi stacit normalna s kosticami? je to nevyhnutnost? a ak ju potrebujem tak kde taku lanejsiu zozeniem? a ako rozpoznam ze je to ta ktoru potrebujem. Diky

liz_lemon
12. jún 2014

@martina374 ja som nemala nijaku podprsenku, vobec som ju nepotrebovala

sandrika1986
12. jún 2014

ja som tiež nemala v pôrodnici dojčenskú podprsenku 🙂

martina374
autor
12. jún 2014

takze staci mi normalna aku nosim aj teraz hej? a ked budem kojit v nemocnici tak si to len odopnem a tak nie?

martina374
autor
12. jún 2014

@sandrika1986 , takze staci mi normalna aku nosim aj teraz hej? a ked budem kojit v nemocnici tak si to len odopnem a tak nie?

sandrika1986
12. jún 2014

@martina374 : presne tak, ja som bola v pôrodnici 2x a vôbec som si nekupovala dojč. podprsenku.

junova
12. jún 2014

@martina374 V pôrodnici nepotrebuješ podprsenku, načo? Budeš mať nočnú košelu. Keď si baba dala podprsenku, sestrička jej nadávala.

liz_lemon
12. jún 2014

@martina374 netreba ti ani normalnu

esterba
12. jún 2014

@martina374 No ak už chceš mať podprsenku, tak tá dojčenská bude praktickejšia aj pohodlnejšia, keď sa ti nalejú prsia. Dajú sa aj celkom pekné a cenovo prijateľné kúpiť, napr. M&S má 2packy, mrkni http://www.marksandspencer.com/l/women/maternit..., majú ich aj u nás. Len si treba kúpiť väčšie košíčky (u mňa to bolo o 3 čísla, ale to je individuálne) a podľa postavy aj obvod.

brady1
12. jún 2014

@martina374 nepotrebuješ, ak chces mat tam podprsenku tak hocijaku. Spustiš ramienko a možeš kojit 😉

meluela
12. jún 2014

@martina374 ja by som teda moju beznu podprsenku neobliekla .. lebo z kosickov B som mala snad Fky (prsia vacsie ako hlavicka dietata 😀 ). Mala som nejake speci na dojcenie, ale zacala som ich nosit az doma. V porodnici som mala len tu nemocnicnu koselu ktora bola tak ci tak cela mokra od mlieka. Kebyze na seba narvem nejaku podrprdu s kosticami ci penovou vystuzou, tak by to bola asi zabava ...
Ja som tie moje kojace kupila v mothercare, ale to uz v BA nie je.

sandri
12. jún 2014

do porodnice nekupuj, lebo budes fakt len tipovat velkost. Kup si az po prichode z porodnice. Ja som si kupila tu na MK a som maximalne spokojna 🙂

ukulela
12. jún 2014

@junova nerozumiem, preco by sestricka mala zene nadavat, ked si chce dat podprdu. ved nie kazdej musi byt prijemne nechat velke prsia len na gravitaciu ... vela historiek z porodnic ma doslova fascinuje :( netvrdim, ze podprda je prakticka, alebo nie, no ked sa v nej zena citi lepsie, napr aj rpi navstevach, tak jej nemaju co branit si ju dat ... to je ako s nohavickami a vlozkami a obitymi hrncekami a hlinikovym priborom. slovenske spitale su fasa.

junova
12. jún 2014

@ukulela Aj mne bolo ľúto tej ženy, nosila stále podprsenku a keď to sestrička uvidela, normálne na ňu nakricala, že prsia sa jej nalievaju, načo má podprsenku. Ak mne nadali, kvôli tomu, že som minútu pred vizitou bežala na záchod vymeniť vložku, lebo mi pretiekla. Ja si tiež myslím, že niektoré sestričky by.sa mali nad sebou zamyslieť.

daniela1983
12. jún 2014

no takze mne dula doporucila vziat dojcensku a vysvetlila mi, ze ju mam nosit stale. pretoze v ten treti den ked sa nalieva mlieko sa moze stat ze ked nie je podprsenka a podoprete prsia tak sa to naleje do tych hrotov ako je bradavka a dvorec a viac to stvdne no a moze byt vazny problem a bolesti. tak som poslucha a nestalo sa. inak ten prvy den co nastupilo mlieko to bolo nenromalne ake obrovse boli tie prsia. fakt som si to nedokazala dopredu predstavit. no ale to sa upravi samozrejme. a tiez akoby som inak zabranila tomu aby mi tieklo mlieko? do podprsenky tie tampony a bolo. ja som v nemocke nenosila necnicnu koselu ale vlastne oblecenie, tricko, kratase, teplaky, leginy...skratka svoje domace veci a keby mi tieklo mlieko tak by som ich stale len prala. do porodky som si kupila najvacsiu co bola v obochode a zaroven typ co bol lacny aby mi to nebolo luto keby nesedela.

ushuaia
12. jún 2014

@martina374 ja osobne som bola vybavena ako do ,,tabora,, 😀 , rodila som mimo sk, moj gynekolog ked zbadal kufor sa smial...ale mala som vsetko potrebne...co sa podprdy tyka , mala som ale kojenecku - je praktickejsia...mne by bolo asi neprijemne mat kruzky od mlieka na koseli...ale je to na mamine asi... 🙂

jonki
12. jún 2014

dojcensku alebo ziadnu, naliate prsia a kostice, nemusi byt dobra kombinacia. Ja som mala dojcenske...aj som ich nosila na konci tehu.

ukulela
15. júl 2014

@martina374 inac napadlo ma, ze v normalnej - ak sa ti bude odopinat vzadu - budes mat kojenie komplikovane. okrem toho budes potrebovat urcite vacsiu - ked sa ti prsia naleju, mozno az o dve cisla. kostice urcite nie ... ja so m pred par tyzdnami kupila dve dojcenske podprdy v lidli, boli za 5 eur, tak ma nebude velmi mrziet, ak ich velmi nevyuzijem ... takze oplati sa sledovat aj akcie v obchodoch. pred tehu som nosila 75B, teraz (7 mesiac) uz potrebujem 80C a tie dojcenske som tam najvacsie nasla Dcka - tak snad sa mi kozy velmi nenaleju 🙂 ja si myslim, ze podprdu budem nosit, nenecham si kozy len tak tahat k zemi ... takze este si po porode zozeniem nejaku vacsiu jednoduchu bavlnenu zo 2 kusy a uvidim - ale tiez nebudem kupovat za 20 - 30 evri, to mi je vela ... 🙂