Spodné prádlo do pôrodnice

martina374
12. jún 2014

Caute, chcem sa spytat ci potrebujem do porodnice zobrat aj nejaku dojcensku podprsenku ci ako sa správne volá. Nebude mi stacit normalna s kosticami? je to nevyhnutnost? a ak ju potrebujem tak kde taku lanejsiu zozeniem? a ako rozpoznam ze je to ta ktoru potrebujem.

luckadominika
12. jún 2014

ja som v pôrodnici chodila bez podprsenky... vlastne všetky sme chodili bez.........normálna ťa bude tlačiť.... kúp si väčšie číslo ako normálne nosíš.....prsia sa ti nalejú mliekom.....budeš rada ked ich budeš mať voľné 🙂

anaku
12. jún 2014

Urcite si zober podprsenky hocijake aj tampony do podprsenky...ked sa ti naleju a nemala by si podprs., si to neviem predstavit mat vsetko mokre od mlieka...

monicm
13. jún 2014

@martina374 podrpsenka je určite fajn,ked sa prsia nalejú budú väčšie a ťažšie a potrebujú podporu.určite nie klasickú s kosticami,teda,neviem,aké máš teraz prsia,ale väčšinou kostice začnú blížiť a nerobia dobrotu.a kvôli jednoduchšiemu dojčeniu sú fajn tie na kojenie,ale to je už každého vec.ak chceš tie na kojenie,kúpiš ich v akomkoľvek obchode s dojčenskými potrebami,prípadne napr. u nás aj v nemocnici s pomôckami,veľkosť ti poradia podľa toho,akú máš teraz predavačky.prípadne si môžeš kúpiť v normálnom obchode klasickú,ale bez kostíc.ako prvorodičke by som ale odporúčala tú na dojčenie,bude to pre teba na začiatok jednoduchšie,teda ak chceš dojčiť a potom,ked bude všetko zabehnuté,uvidíš,čo ti viac vyhovuje.prípadne ak chceš lacnejšiu,tak jedine cez bazar,alebo občas mávajú aj v čínskych obchodoch,ale tam neručím za kvalitu

tina1988
13. jún 2014

Zober si, urcite vyuzijes, velmi prakticka pomocka na prve tyzdne po porode ... hlavne tieto specialne na kojenie maju zapinanie na ramienkach, co ti velmi pomoze hlavne pri kojeni. Staci odopnut ramienko a mozes kojit 🙂 skus si pozriet bazar tu na konikovi, mamicky tam ponukaju na vyber rozne podprsenky ..... a ako uz dievcata pisali, hlavne vela tamponov do podprsenky,aj tie su velmi potrebne.

luciannka83
13. jún 2014

závisí aké máš prsia, keď pevné, tak tú na kojeneckú odporúčam, keď po pás, tak radšej tú s kosticami, len si prsník povytiahneš a bude ti držať. S velkými pobožnými prsiami sa dosť ťažko kojí. 🙂

martina374
autor
13. jún 2014

@tina1988 kojenecká a dojcenská podprsenka to je to iste? sory za taku otazku ale mam teraz v to chaos. a tie tampony do podprsenky to majú tiez nejake cislovanie alebo nie?...lebo chcem si uz teraz dopredu daco nakupit len neviem ake cislo.

tina1988
14. jún 2014

@martina374 ... je to to iste, len niekto pouziva taky nazov a niekto zasa iny 🙂 Tampony do podprsenky nemaju ziadne cislovanie, vsetky su rovnako velke, ale velmi prakticke. Urcite sa zidu, ja ich pouzivam denne, ked vytecie mliecko, aby mi nepresiaklo na tricko 🙂 Tampony kupis vsade - v lekarni alebo aj v DM,kauflande.

martina374
autor
17. jún 2014

@monicm co sa tyka tej podprsenky, tak ved aj na klasickej podprsenke s kosticami sa daju odopnut ramienka, tak keby som mala taku tak bude to zle? lebo mne sa velmi nepacia tie take latkove obycajne bez kostice...

esterba
17. jún 2014

@martina374 ked sa ti naleju prsia, tak tu kosticu s radostou vytiahnes z podprsenky 😉

lenkadenisa
26. jún 2014

@martina374 ja som teraz 25.tt. a začína mi tiecť mlieko a ZAS sa mi zväčšujú prsia. na podprsenku s kosticami ani nemyslím, nosím len mäkké, bez kostíc, plus tie tapóny do podprsenky. po pôrode si to neviem predstaviť, mať prsia ešte o číslo väčšie a bolavejšie.

klincek
27. jún 2014

@martina374 tema je par dni stara, ale termin mas az v oktobri, tak prispejem🙂
podprsenka na dojcenie je fajn vec, ja som ju nosila uz ako tehotna, lebo som nevedela zohnat nic, co by mi sedelo, netlacilo na blbom mieste aj sa pacilo. zakotvila som pri zn. cantaloop. kostice nema (aspon ten moj model), a nie je to klasicka bavlna, co sa vytaha, je to pruzny tvarovany makky material, co pekne drzi tvar. pod trickami a satami nevidiet, ze je kojenecka. a mavaju ju v niekolkych farbach a 5 velkostiach. je drahsia, ale vyborna. ja som si postupne kupila tri velkosti, aj ked s poslednou som to uz prehnala 😀. fotku pozri v mojom bazari, je tam aj s balenim a velkostnou tabulkou, podla kt si budes vediet vybrat velkost pre seba. zohnat sa da napr. v predeti.sk. ak do nej investujes, vyuzijes ju dlhsie, mozno aj ked uz kojit davno nebudes🙂.

maribell
3. júl 2014

ja som podprsenku nemala a teda na druhy alebo treti den ked sa mi naliali prsia som myslela ze umrem .. prsia som si provizorne viazala plienkou aby mali aspon aku taku podporu ..potom manzel doniesol podprsenku a vtedy som dakovala bohu za ten vynalez! 😀 .. mala som klasicku a pri kojeni som si len zosunula ramienko z pleca a kosicek vyvratila von

eeffka
3. júl 2014

@martina374 "dojcenska" podprsenka nie je nutnost, mne sa tie stany, model roku 75 z celej duse protivia, kupila som si bezsvove podprsenky ( tesco, belinda) , nieco ako myslim Ah bra z teleshopingu, proste ziadne svy, kostice, dost pevne aby podrzalo prsia
kostice su vrcholne neprijemne aj keby si mala dobru podprsenku na lezanie a v nemocnici sa polihuje
doma som potom ako sa mi velkost stabilizovala, opat nosila klasicke podprsenky

lady511
3. júl 2014

@martina374 ahoj,,,ja som si kupila podprsenku až ked som prišla domov cez internet,,akosi som an to pozabudla tak naštastie som mala na druhý den doma,,plus tie tampony do podprdy tiež lebo ti bude mlieko presakovat cez tričko..v nemocke som bola bez 😉 ..popozeraj si po internete..ja som si jednu čiernu a jednu bielu na začiatok..taku kde sa da dat dole ramienko bez toho aby si dala celu podprdu dole,,,žiadne kostice..hrubšie ramienka 😉

martina374
autor
3. júl 2014

@maribell a to sa po porode velmi zvacsia prsia? cez tehotenstvo to ano su trosku vacsie ale po porode zeby az tak? to o kolko cisel sa zvykne zvacsit?chcem si dopredu kupit aby nie na poslednu chvilu ale vobec neviem ake. ..ty hovoris ze si mala klasicku, teda s kosticami? lebo ja teraz pouzivam normalnu s kosticami a do nemocnice si chcem zobrat tiez s kosticami o cislo vacsiu ako teraz..a ramienka sa daju odopinat tak si myslim zeby som taku mohla mat ci nie?

maribell
8. júl 2014

@martina374 mno tak zvacsit ako tak ani nie ale tym ze sa naleju mliekom zostanu strasne tazske ..cize ja som pre ne tu podporu potrebovala ..lebo mna to velmi bolelo bez podrpsenky .. ja som mala v podstate to iste cislo ako pred porodom ..ta mi bola dobra akurat ked sa fakt moc naliali tak mi skoro vypadavali 😀 .. ale to ked maly vycucal tak mi bola zase dobra 🙂 ... hej hej s kosticami (ja neznasam tie typicke na kojenie 😝 ) .. normalne som si spustila ramienko dole z ramena a kosik som vyvratila smerom dole na ruby a tak som kojila a nemusela som si ani davat dole podprsenku ..akurat ze ja som na to potrebovala dve ruky to bola nevyhoda .. tie kojenecke odpodnes jednou rukou 🙂

bajana
8. júl 2014

@martina374 myslim, ze po porode ti bude esteticka stranka podprsenky uplne ukradnuta a budes vdacna za funkcnost...ak sa odporuca specialna kvoli x veciam (pevnost, pohodlie, netlaci, da sa odopinat, je makka, atd), tak si ju zadovazim...ved co na tom, ak vyzera ako pred 30 rokmi? komu ju zena ukazuje? a jej nakup sa naozaj odporuca az na obdobie pred porodom...je to sice individualne, ale ano, niektorym sa prsia naozaj o dost zvacsia a po porode este aj naleju mliekom...ale ak sa chces spoliehat na kosticovu o cislo vacsiu, tak to bude len tvoja volba, nikto ta za to z porodnice nevyhodi 😉 ... ak sa ti protivi ten antisexi dizajn, tak si kup aspon nejaku sportovu bezsvovu...pri kojeni budes skusat rozne polohy a tlaciaca kostica urcite nebude to prave...

dr_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre