Oplatí sa kúpiť monitor dychu?

kukanka5
10. máj 2014

AAhoj chcela by som sa opytat ze ci kupit monitor dychu a ake mate skusenosti. Moja dcerka je zdrava ale mam onu strach. A chcela by som vediet ze co treba robyt ak by to zacalo pipat. Dakujem

tina1988
11. máj 2014

My mame a urcite jeho kupu nelutujem. V noci sa zobudim a vidim blikat zelenu- a viem, ze sa nemusim bat lebo vidim ako dycha. Nase dieta niekedy spi tak, ze ani nevidno ze by dychal, a vtedy staci ked zapnem monitor a viem, ze je vsetko v poriadku a maly spinka tak ako ma. Bez neho by som sa asi kazdu chvilocku budila len aby som si skontrolovala ci dycha. Takze ja by som ho urcite odporucala.

mysiacik2
11. máj 2014

Ja som nikdy neoľutovala kúpu. Nám to dieťa zachránilo.

evuliceeek
11. máj 2014

ja si monitor pochvaľujem, malý je zdravý, ale od pôrodu bol zahlienený a ťažko dýchal, často až chrčal - v tomto smere som videla aspoň cez monitor či dýcha pravidelne, raz zaspal tak tvrdo, že prestal dýchať, začalo to pípať, len som ho vzala na ruky a jemne ním zatriasla, aby sa prebral a nadýchol a bolo to, od vtedy nič podobné. malý často spinká na brušku a plienočku si dá cez hlavičku alebo deku, tak som pokojnejšia keď vidím, že to svetielko bliká. neviem či to je absolútna nevyhnutnosť do výbavy pre dieťatko, my ho máme aj s pestúnkou a tú využívam denne, neľutujem, že sme ho kúpili, malý je zdravý a pre mňa je asi väčšou pomocou ako pre neho - som pokojnejšia. mamičky, ktoré si ho nekúpili - nič strašné sa nestalo, a tie ktoré ho majú - nie sú o nič lepšie ako tie, ktoré ho nemajú. vybrali sme si angel care, má vraj najmenej falošných poplachov, má 2 podložky a je ako som spomínala aj s pestúnkou, ukazuje aj teplotu v miestnosti a pod. som spokojná

vlada2401
12. máj 2014

My sme ho používali do 7 mesiacov a v prvý den ked sme prisli z porodnice nam mala prestala dychat, monitor zacal pipat a my sme ju nemohli prebrat k zivotu, modrala, bola nevladna nereagovala, bol to fakt strasnem jedine pozitivum bolo ze bola u nas svokra, priatel a ja, priatel volal sanitku ti nam hovorili co robit, dat na podlozku, otvorit usta, pofrkat vodou, dat do polohy tigrik pobuchat po chrbatiku, nadychla sa a zacala plakat moooc, ale vdaka bohu, ze to dopadlo tak ako dopadlo nam monitor dychu zachranil zivot, nikomu neprajem zazit to co sme zazili my, takze kazdemu to doporucujem pouzivat do doby kedy to uzna za vhodne nam mala uz cestuje po postielke, tak nam zacal pipat uz bezdovodne ked sa presunie mimo podlozky, tak ju nepouzivame uz.

biancal
12. máj 2014

Urcite ano 🙂

adkahaj
12. máj 2014

Tak ako Vlada2401 aj nam prestala dychat ale ked mala skoro 4 mesiace. Podla mna je ten monitor super vec, uz len pre pokojny spanok. Ked vecer zaspi pustim monitor, zapnem vysielacku a necham ju spinkat, vsetko si porobim nemam potrebu tam stale nakukat. Sice uz pipa aj pomimo lebo sa nam kruti v postielke, myslim ze je to dobra investicia

denisafono
12. máj 2014

ano

gromkaver
12. máj 2014

ANO!!!!!!!

zaza218
12. máj 2014

my sme ho mali iba pri synovi,lebo sa narodil o 2 mesiace skor..ale ked mi to pipalo stale tak som si povedala ze uz ho nechcem. Ked sa nam narodila tretia dcera tak nam ho kazali kupit,lebo sa narodila tiez skor,ale ja som odmietla. Ja som sa budila automaticky ked uz mala jest a ostalo mi to doteraz a to uz ma 13 mesiacov

adulka82
12. máj 2014

ano...urctie budete mat pokojnejsi spanok 🙂

anjelik2509
12. máj 2014

pri prvej dcérke sme monitor používali (dostali sme ho od známej, ktorá už mala dieťa veľké, ale rozmýšľala, že ho kúpim, ale nebola som na 100% rozhodnutá) tuším do 3/4 roka...Potom jej začali rásť zúbky a mala som ju pri sebe, lebo bola umrnčaná..Pípalo to pár krát, ale myslím, že len preto, lebo dcéra sa v postieľke vrtela a zrejme bola mimo dosahu podložky....
Teraz pri druhej monitor nemáme vôbec, malinká spí s nami v manželskej posteli....
Ale inak je to dobrá vec, aspoň pre kľud v duši 😉 A super je, keď sa to kupuje napr. cez poisťovňu, dá sa ušetriť nejaké to eurko.
Ale hlavne to treba vypínať, ešte predtým, než vytiahneš bábo z postieľky 😀

88koalka88
12. máj 2014

ahojte, a myslíte si, že treba kupovať úplne nový monitor alebo stačí aj z 2.ruky?

viki2011
12. máj 2014

Bola to najlepsia investicia, aku som kedy urobila. Nasa dnes 20mesacna dcerka mala este len 10 dni, ked jej monitor dychu zachranil zivot.

mnamko
12. máj 2014

veru monitor dychu úžasná vec,pár dní po návrate domou z pôrodnice nám pípal,aj potom pár razy,doktorka povedala,že radšej pár krát zbytočne zapípa ako ho nemať.

tanicka1987
12. máj 2014

Jednoznacne ANO… cez noc maleho vobec nekontrolujem ked je v postielke a spinka 🙂

javy100
12. máj 2014

My máme tri detičky a monitor dychu sme nemali ani pri jednom. Prvý dvaja spávali s nami, dlho do 3 - 4 rokov a malá je úplne iná, od asi 4 mesiacov spáva sama vo svojej izbe. Samozrejme, že dvere na spálni a na jej izbe sme mali otvorené. Zobudila som sa aj na to, keď len zašuchorila s perinkou 🙂 . Prvé mesiace mala vyvýšený matrac, keby náhodou vygrcla. Nad kúpou monitoru sme nikdy ani len neuvažovali. Iné by bolo, keby mala nejaké zdrav. problémy a lekár by nám to odporučil. To by som neváhala, podceniť niečo.

yollanda
12. máj 2014

pri prvom som mala do roka a pri druhom jeden den. NEOPLATIIII

meggi23
12. máj 2014

my sme mali požičaný no keď malinky neležal na nom tak jak trebalo tak v kuse to v noci pípalo no išlo ma poraziť ale lepšie je sa viac krát v noci zobudiť pre planý poplach ako by sa malému niečo stalo 🙂

margareta84
12. máj 2014

NEOPLATI....ja som pri dcére nemala a vôbec nebanujem....len ťa to bude viac stresovať a budeš čakať kedy ti zapípa...ja som malú kontrolovala len tak že som jej priložila prst k nošteku či dýcha a prvé mesiace sa budeš aj tak budiť kvôli papaniu 😀

estanis
12. máj 2014

Podla mna oplati, ja som sice nemala, ale mne sa mala skoro udusila zvratkami...nastastie manzel ju siel pozriet v pravej chvili...Moja sestra ho mala a jej dcerke to tiez zachranilo zivot...mala jej prestala dychat...museli ju doslova kriesit...

bianca
12. máj 2014

to ze sa neoplati alebo ze netreba ti napisu len matky ktore nezazili ten strach.Rozhodne tych,,par,, eur za monitor stoji zato obatovat.Clovek denne vyhadzuje peniaze na totalne somariny a tu sa bavime o veci ktora moze zachranit zivot.Kto nezazil nepochopi,......a napr syndrom nahleho zmrtia nema ziadne priznaky,ziadne varovanie,nemusi byt ziadna choroba ani dovod.Rovnako ako pri aspiracii zvratkov.

lienka1601
12. máj 2014

neviem preco tu mamicky ktore to mali a nezapipalo napisu ze sa to neoplati.. kurna ved ak by im to zapipalo tak by to tu do nebies vychvalovali... jasne ze je to lepsie.. nech to huci ako by som v spanku mala prist o babatko.. nech to stoji co to stoji.. a potom si trieskat hlavu ze som nekupila.. urcite pre kludny spanok a rychle zasiahnutie pri nedychani.. ako sorry ale niekedy sa rozum pozastavuje nad mamickami

beruska141
12. máj 2014

oplatí sa nechať zomrieť vlastné dieťa? dajú sa kúpiť nové, používané, dajú sa požičať. či 30 či 100 eur, je to veľa za život svojho dieťaťa? ...

lula5552
12. máj 2014

Aj podla mna sa oplati, ja som pouzivala az do roka,nastastie sme nemali nikdy problem ani raz nezapipal ale nikdy by som si neodpustila keby sa nieco stalo a ja tomu mozem zabranit

maria.vinea
12. máj 2014

ak mas poistovnu doveru pozicaju ti ho do pol roka veku dietata zdarma, len treba vypisat ziadost, my sme mali a bola som spokojna ze som to nemusela kupovat

emma_932
12. máj 2014

nam zapipal este v porodnici, ked maly spal... rychlo sme ho vybrali, nezistili sme, co sa dialo, preco pipal, ale ako sme dosli domov, to bolo prve, co sme kupili.. kupovali sme ho so zlavou cez poistovnu. urcite odporucam

missynka
12. máj 2014

Kupovať sa neoplatí,my sme si ho požičaly v nemocnici na pol roka za nejakých 25€ A neľutujem to

kakaovyrez
12. máj 2014

Urcite sa to oplati. Das dieta spat, zapnes monitor a nemusis ho chodit stale kontrolovat, ci dycha alebo nedycha. Urcite pre "pokoj v dusi" to je idealne riesenie 🙂

janulina.k
12. máj 2014

monitor je skvelá vec, synček sa narodil predčasne, dosť aj grckal, takže som sa bála, či sa neudusí zvratkami, ale našťastie som sa mohla spoľahnúť na monitor, inak by som zo strachu sedela celé hodiny pri postieľke. Ale nekupovali sme, mali sme požičaný z nemocnice 😉

samcinka
12. máj 2014

Určite je to super vec.My sme mali predčasne narodené bábo v 33 tt. a cez poisťovňu dôvera sme mali zľavu na nákup.Je to ozaj dobré v noci som len pozrela či bliká zelená a spokojne spala ďalej.Zo začiatku sme mali jednu podložku v kočíku a jednu v postieľke.Používali sme to asi do jedného roka a nikdy sa nám nestalo že by pískal.Určite sa to oplatí a podľa mňa sú to neni zbytočne vyhodené peniaze.